Нормативна база

Бюджет участі -  це нова форма комунікації влади та громади, це - частина бюджету громади, з якого здійснюється фінансування проектів, поданих безпосередньо мешканцями громади

Реальна можливість для кожного жителя прийняти участь у розподілі коштів міського бюджету, вирішувати як і де бюджетні кошти можуть використовуватися для поліпшення життя населених пунктів громади через створення проектів та голосування за них.

Для пересічного громадянина цікава така форма комунікації тим, що не міські депутати, а людина вирішує на що саме йдуть виділені кошти, людина може впливати на процес голосування, просуваючи саме свій проект, людина точно знає терміни коли подати заявку, коли буде зрозуміла її доля, вже наступного року людина спостерігає як втілюється в життя її ідея.

Проекти, які наберуть найбільше підтримки будуть реалізовані у наступному році за кошти міського бюджету в рамках заздалегідь відомої суми.

Пріоритетними напрямками проектів є: житлово-комунальне господарство, освіта, охорона здоров’я, соціальний захист, спорт, культура, охорона навколишнього природного середовища, енергозбереження. Однією з основних вимог до проектів є принцип загальнодоступності.

Усі подані проекти будуть опрацьовані Комісією з питань впровадження Бюджету участі, створеною розпорядженням голови міської ради на предмет реальної можливості їх реалізації та відповідності до Положення про бюджетування. Комісією надається висновок щодо допуску їх до загального голосування. Всі проектні пропозиції та їх оцінки будуть розміщені на сайті міської ради.

Кожен житель громади зможе проголосувати не більше як за 3 проекти та подати не більше як 2 проектні пропозиції у приміщеннях супроводу Бюджету участі (міська рада та приміщення старостатів), заповнивши відповідні заявки та талони для голосування.

Прийом проектних пропозицій триватиме щорічно з 1вересня протягом 30 днів, голосування протягом 20 днів у листопаді (додатково буде повідомлено).

За результатами голосування буде сформований та оприлюднений на сайті міської ради відповідний рейтинг проектів.

Нормативна база:

Розпорядження міського голови "Про Комісію з питань впровадження Бюджету участі (громадського бюджету) у Волочиській міській раді (об’єднаній територіальній громаді)"