П А М ' Я Т К А про порядок прийому повідомлень по телефону. які містять погрози терористичного характеру

П А М ' Я Т К А

про порядок прийому повідомлень по телефону.

які містять погрози терористичного характеру

При отриманні анонімного повідомлення по телефону, яке містить погрози терористичного характеру необхідно:

1. Зафіксувати дату, час і тривалість анонімного дзвінка;
  2. При наявності автоматичного визначника номеру, відразу записати номер телефону, який визначився, що дозволить уникнути його випадкової втрати. При наявності звукозаписної апаратури відразу ж витягніть касету (міні диск) із записом розмови й прийміть міри до її збереження. Обов'язково поставте на її місце іншу касету. Можливий другий дзвінок зловмисника:
  3. По можливості визначити характер дзвінка - міський або міжміський;
  4. При одержанні анонімного дзвінка необхідно звернутись до аноніма з проханням докладно викласти свої вимоги, загрози, претензії, які (по можливості) зафіксувати на папері:
  5. Обов'язково зверніть увагу на звуковий фон при розмові з анонімом (шум автомашин або залізничного, авіаційного транспорту, звук теле - або радіоапаратури, голоси тощо);
  6. Під час розмови спробуйте відзначити стать і вік особи, яка дзвонила, особливості її (його) мовлення:
  • голос (голосний, тихий, низький, високий, спокійний, істеричний, знайомий, змінений, дитячий):
  • темп мовлення (швидкий, нормальний, повільний):
  • вимова (виразна, перекручена, із заїканням, шепелява, з акцентом чи діалектом, у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння):
  • манера мовлення (розв'язна, із глузуванням, із нецензурними виразами, правильна літературна);
  • загроза відтворена з магнітофонної плівки;
  • загроза прочитана з паперу (заздалегідь приготовлений текст):
  • зміст загрози - імпровізація того, хто дзвонив.
  1. Якщо можливо, ще в процесі розмови, через колег спробувати повідомити про анонімний дзвінок, який триває правоохоронним органам:
  2. Необхідно, якщо це можливо, під час розмови одержати відповіді на наступні питання:
  • куди. кому, за яким номером телефону дзвонить ця людина?
  • які конкретні вимоги він (вона) висуває?
  • висуває вимоги він (вона) особисто, виступає в ролі посередника або представляє якусь групу осіб, організацію?
  • на яких умовах він (вона) або вони згодні відмовитися від задуманого?
  • як і коли з ним (з нею) можна зв'язатися?
  • кого Ви можете або повинні сповістити про цей дзвінок?
  1. По закінченню розмови з анонімом негайно повідомній правоохоронні органи;
  2. Щоб уникнути поширення слухів і паніки, обговорювати отриману від аноніма інформацію з іншими колегами не рекомендується:
  3. У випадку отримання повідомлень терористичного змісту через Іпternet:
  • негайно повідомити про те. що трапилося правоохоронні органи:
  • не виконувати ніяких робіт на комп'ютері, куди надійшло повідомлення з загрозами. Не вилучати повідомлення і не змінювати конфігурацію програм.