Грантова програма «Жити на рівних» для соціальних підприємців та соціальних ініціатив в інтересах людей з інвалідністю та їх близького кола

В рамках програми передбачена фінансова підтримка та трирічний супровід соціальних ініціатив.

11 лютого 2020 року,  БО «Фонд родини Нечитайло» оголошує про старт програми грантів для неприбуткових установ та організацій (зареєстрованих як благодійні організації, громадські об’єднання тощо), діяльність яких пов’язана з тематикою конкурсу, та суб’єктів підприємництва (зареєстрованих як підприємства, господарські товариства, фізичні особи – підприємці тощо), які працюють як соціальне підприємство.

В рамках трирічної грантової програми Фонд пропонує: фінансову підтримку основної діяльності (на впровадження послуг, нового продукту) у вигляді гранту на суму від 300 до 700 тис. грн., а також нефінансову підтримку, яка може включати: консультації експертів та менторство, стажування та навчання за обраною тематикою, оцінювання соціального ефекту проєкту (оцінка impact-складової), промоцію та ін.

Прийом концепцій проєктів починається з 11 лютого 2020 р., та буде тривати по 2 березня 2020 р. Розгляд повних проєктних пропозицій: до 29 березня 2020 р.

Пріоритетні напрями підтримки:

• Раннє втручання для попередження інвалідності дітей, зменшення ступеня тяжкості інвалідності та попередження інституалізації дітей (скринінг порушень розвитку, комплексна допомога та супровід фахівців).
  • Соціальна та трудова реабілітація людей з інвалідністю (творчі майстерні, створення робочих місць, навчання, дозвілля тощо).
  • Усунення обмежень життєдіяльності осіб з інвалідністю (розвиток транспортних послуг для маломобільних груп, полегшення доступу до технологій, освіти, підвищення доступності середовища тощо).
  • Організація догляду для осіб з інвалідністю (організація денного перебування, послуга підтриманого проживання тощо).
  • Розвиток реабілітаційних послуг та заходів (впровадження інноваційних практик та послуг з комплексної реабілітації, ефективність яких доведено).

Можливі статті фінансування:

• обладнання та витратні матеріали;
  • розробка та виготовлення (надання) соціальних продуктів, послуг;
  • розробка програмного забезпечення, яке відповідає меті програми;
  • консультаційні послуги, необхідні для реалізації проєкту;
  • ремонтні роботи (в частині закупівлі будівельних матеріалів);
  • навчання.

Фонд не підтримує наступні витрати:

• заробітна платня, оренда приміщення та оплата комунальних послуг;
  • витрати на відрядження;
  • пряма гуманітарна та матеріальна допомога;
  • витрати на надання медичної допомоги окремим особам.

Грантова програма «Жити на рівних» прагне стати гнучкою і зручною платформою для розвитку соціального підприємства в Україні в інтересах людей з інвалідністю та їх близького кола.

Концепції проєктів приймаються в електронному форматі (завантажити форму) на адресу se@nechytailo.fund до 2 березня 2020 р. Детальна інформація – inclusion.tilda.ws

Довідка

*Благодійна організація «Фонд родини Нечитайло» більше 4 років реалізує системні проєкти, спрямовані на підтримку людей з інвалідністю. Зокрема, Фонд заснував онлайн-бібліотеку книг шрифтом Брайля та видав 55 творів для незрячих дітей. У партнерстві з Інститутом очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П. Філатова Фонд реалізував в Південних областях України інноваційний проєкт по запобіганню дитячій сліпоті внаслідок ретинопатії недоношених. За сприяння Черкаської ОДА розвинув послугу соціальних перевезень в Черкаській області, започаткував гончарну майстерню як метод трудової реабілітації. Одним зі стратегічних напрямків роботи Фонду є розвиток соціальних підприємств та ініціатив, які працюють в інтересах людей з інвалідністю та їх близького кола.