Волочиська міська територіальна громада
Офіційне інтернет-представництво
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Субсидія на житлово-комунальні послуги

 Шановні громадяни!

Головним механізмом забезпечення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг є програма житлових субсидій, яка діє в Україні вже понад 25 років.

З 1 січня 2021 року заяви з необхідними документами приймаються від громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних держадміністрацій лише у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Міністерства соціальної політики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний веб-портал електронних послуг).

Заяви з необхідними документами також приймаються старостами громади та  адміністраторами центру надання адміністративних послуг, які передають їх протягом трьох робочих днів з дати їх надходження відповідному структурному підрозділу з питань соціального захисту населення.

Інформація про призначені житлові субсидії вноситься структурним підрозділом з питань соціального захисту населення до Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій.

Одночасно інформуємо, що до середньомісячного сукупного доходу осіб, яким надаються державні допомоги, розмір призначеної їм житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу, враховуватися не буде.

Житлова субсидія – це допомога, яка надається громадянам – мешканцям домогосподарств, що проживають у житлових приміщеннях (будинках), в яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг, скраплений газ, тверде паливо у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами перевищують обов’язковий платіж, який розраховується з доходів сім’ї.

Термін, на який призначається субсидія

Субсидія призначається з місяця звернення за її призначенням до кінця опалювального сезону і розраховується окремо на неопалювальний (з 1 травня по 30 вересня) і опалювальний (з 1 жовтня по 30 квітня) сезони.

Субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу призначається на календарний рік.

Період, за який враховується дохід для призначення субсидії

Під час розрахунку субсидії на оплату житлово-комунальних послуг у травні на неопалювальний сезон враховуються доходи за III – IV квартали попереднього календарного року (крім пенсії). Розмір пенсії враховується за березень поточного року.

Під час призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг у жовтні на опалювальний сезон враховуються доходи за I – IІ квартали поточного календарного року (крім пенсії). Розмір пенсії враховується за серпень поточного року.

У разі, коли житлова субсидія призначається не з початку опалювального сезону тобто в листопад, грудень, січень, враховуються доходи за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії, а саме ІІ-ІІІ квартал року. Розмір пенсії враховується за місяць, що передує місяцю, попередньому до місяця, з якого призначається житлова субсидія.

Житлова субсидія на придбання скрапленого газу та твердого палива призначається виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік.

УВАГА! Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім’ї осіб із складу домогосподарства навіть, якщо член сім’ї зареєстрований за іншою адресою. До членів сім’ї належать: чоловік, дружина, неповнолітні діти.

Випадки, за яких субсидія не призначається

Субсидія не призначається якщо:

– загальна площа житлового приміщення перевищує 130 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку, 230 кв. метрів для індивідуальних будинків (крім житлових приміщень дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, багатодітних сімей, сімей, у яких на початок місяця, з якого призначається субсидія, проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);

– будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, з дати випуску якого минуло менше 5 років (крім мопеда, причепа та автомобіля, одержаного через орган соціального захисту населення);

– у особи працездатного віку відсутні доходи, або доходи менше мінімальної заробітної плати та/або немає сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі,не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (крім військовослужбовців, а також осіб, щодо яких наявна заборгованість роботодавця із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, або осіб, які відповідно до законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування);

– протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, призначенням субсидії без звернення здійснено покупку на суму більше 50 тис. гривень;

– наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг;

– у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які мають заборгованість по сплаті аліментів.

Призначення субсидії за рішенням комісії

Субсидія за рішенням комісії може бути призначена у таких випадках:

– на понаднормову площу житла (збільшену не більше ніж на 30 %) непрацюючим непрацездатним особам, які проживають самі;

 – за наявності транспортного засобу з дати випуску якого минуло менше 5 років;

– якщо у особи працездатного віку відсутній дохід або її дохід менший мінімальної заробітної плати та/або немає сплати єдиного соціального внеску у мінімальному розмірі. Таке рішення не може бути прийнято щодо осіб, які перебували за кордоном більше 60 діб (крім випадків коли такі особи або інші члени домогосподарства надають соціальні послуги, перебувають у місцях позбавлення волі,  під домашнім арештом, перебувають у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується висновком ЛКК, є алко- або наркозалежними, що підтверджується висновком ЛКК, а також якщо працездатні особи документально підтвердили шляхом надання легалізованих в Україні документів набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення);

– якщо у житловому приміщенні є кілька розділених особових рахунків;

– у разі купівлі земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу (механізму), товарів або оплати послуг на суму більше 50 тис. грн.;

– за наявності заборгованості з оплати послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; наявності договору оренди житла;

– за фактичним місцем проживання внутрішньо переміщеним особам;

– без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих (враховуючи норми щодо розміру отриманих ними доходів та перебування за кордоном).

Комісіям надано також інші повноваження щодо призначення субсидії в окремих випадках.

Система виплати житлових субсидій

Громадянам, які звернулись за призначенням субсидії вперше, виплата субсидій у безготівковій грошовій формі здійснюється шляхом перерахування коштів АТ «Ощадбанк» на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг.

Громадянам, які одержували житлову субсидію у попередньому опалювальному сезоні у грошовій безготівковій формі, а також громадянам, які одержували таку субсидію у грошовій готівковій формі і у них (за даними управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг) відсутня заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг (крім одержувачів, які не змогли своєчасно отримати житлову субсидію через АТ “Ощадбанк” у грошовій готівковій формі у зв’язку з тим, що перебували у складних життєвих обставинах, спричинених інвалідністю, віком, станом здоров’я)житлова субсидія на наступний строк призначається у грошовій готівковій формі.

Оплата за послуги у разі призначення житлової субсидії

Громадяни, яким житлова субсидія надається у безготівковій грошовій формі або у готівковій формі, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми житлової субсидії, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої їм готівкою.

Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про такі обставини, зокрема:

– зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарства (орендар, внутрішньо переміщена особа — членів домогосподарства, які фактично проживають в житловому приміщенні (будинку), їх соціального статусу;

–  зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;

– зміну переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;

– зміну переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;

– зміну управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання;

– будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, з дати випуску якого минуло менше 5 років;

– будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства здійснив  купівлю земельної  ділянку, квартири (будинку), транспортного  засобу (механізму), товарів або оплатив послуги на суму більше 50 тис. гривень .

Обов’язковий платіж скасовано

З 2018 року таке поняття як обов’язковий платіж скасовано. Субсидіанти отримуватимуть всю суму допомоги на руки і мають самостійно розрахуватися за спожитий у газ, електроенергію, воду та тепло. Монетизована субсидія, яка залишиться після оплати комуналки, може бути використана на власний розсуд домогосподарства.

Термін оформлення

Рішення про призначення (непризначення) субсидії повинно прийматися протягом десяти днів після подання заяви та отримання усіх необхідних відомостей на запит від інших організацій, органів влади та суб’єктів господарювання.

 

Інструкція щодо порядку заповнення бланків про призначення житлової субсидії

Інформація для отримувачів субсидії

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь