Як не стати жертвою торгівлі людьми: роз'яснення для тих, хто виїхав за кордон

Дата: 16.11.2022 09:57

За даними Верховного комісара ООН у справах біженців, з початку військового вторгнення російської федерації в Україну понад 5 мільйонів людей виїхали за межі України.

Під час перетину кордону треба пам’ятати, що кожен може стати жертвою торгівлі людьми. Найбільш вразливими категоріями до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми є жінки, жінки з дітьми, люди з інвалідністю, люди, які потребують постійного стороннього догляду.

З метою убезпечення від потрапляння в ситуацію торгівлі людьми громадянам України, які є біженцями, а також тим, які шукають тимчасового захисту, по приїзду у відповідну країну, необхідно невідкладно зареєструватися на тимчасове проживання, що дає можливість офіційним органам країни знати про ваше перебування.

Крім того, Уповноважений закликає громадян України, які перебувають за кордоном в будь- якому випадку:

• не віддавати свій паспорт, документи, що посвідчують особу дитини, інші документи будь - кому. Зазначені документи необхідно пред’являти лише офіційним особам під час перетину кордону або під час реєстрації у відповідній країні;
  • не віддавати незнайомим людям свій мобільний телефон або інші засоби зв’язку;
  • не дозволяти іншим стороннім особам оплачувати послуги, щоб не бути втягнутим в боргову залежність;
  • не погоджуватися виконувати жодну роботу без підписання трудового договору або контракту, який повинен бути зрозумілим.

Якщо під час перебування за кордоном щодо Вас чинять будь-які дії насильницького характеру, Омбудсман рекомендує:

• звернутися до посольства, консульства України в країні перебування;
  • бігти до місця загального користування - державної/офіційної установи, бібліотеки, пошти тощо;
  • звернутися до поліції, лікарні, церкви, аварійних служб тощо;
  • якщо є можливість звернутися до установи, а не до приватної особи, краще зверніться до установи.

В Україні щодо цього питання ви можете звернутись до організації La Strada Ukraine на національну гарячу лінію із запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми, гендерної дискримінації за номерами 0 800 500 335 (зі стаціонарного) та 116 123 (з мобільного) та на гарячу лінію з консультування мігрантів за номером 527.