Молодь на ринку праці Хмельниччини
Служба зайнятості Хмельниччини активно сприяє молоді обрати професію, щоб реалізуватися в професійному плані та зайняти свою нішу на ринку праці.
У січні-березні 2021 року послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися 13,8 тис.осіб з числа молоді віком до 35 років, з них – 8 тис. мали статус безробітного, отримали роботу – 1,5 тис. осіб. Найбільше молодь працевлаштовується за професіями: продавець, кухар, офіціант, водій, швачка, сестра медична (брат медичний), касир, тракторист, менеджер (управитель) зі збуту, слюсар-ремонтник тощо. Серед випускників навчальних закладів послугами обласної служби зайнятості скористалися 203 випускника закладів вищої освіти, 71 – закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
Особлива роль відводиться профорієнтаційній роботі. В цьому році службою зайнятості реалізується профорієнтаційний проєкт для молоді «Успішна молодь – успішна громада!». Проєктом передбачені різноманітні заходи та консультації для безробітної молоді. Фахівці з профорієнтації під час заходів розповідають молоді, як користуватися джерелами пошуку вакансій, як підготуватися до співбесіди з роботодавцем та написати резюме, інформують про можливості отримання затребуваних професій та відкриття власної справи. У разі потреби змінити або опанувати актуальну професію, пропонуються послуги з використанням профдіагностики. У цьому році запроваджується новий формат послуг - онлайн кар’єрне консультування.
Окрім того, молодь інформують про можливості навчання на онлайн-курсах на різноманітних платформах: «Career Hub», «Prometheus», «Coursera», «Освітній портал», «Дія.Цифрова освіта».
Новацією 2021 року є робота Відкритої школи онлайн комунікацій для молоді. Протягом лютого - березня в рамках Школи проведено 23 заходи, в яких взяли участь 370 осіб.
Протягом січня - березня поточного року профорієнтаційні послуги отримали майже 6 тис. безробітних молодих осіб. З початку року філії Хмельницького ОЦЗ та центри зайнятості провели понад 2 тис. різноманітних профорієнтаційних заходів, в яких взяли участь більше 4,6 тис. осіб з числа безробітної молоді.
Проведення профорієнтаційних заходів допомагає молодим людям стати більш активними, мобільними, впевненими в своїх силах, більше дізнатися про свої можливості, реалізувати свої мрії та плани.