Відповідальність у виконавчому провадженні

Дата: 15.06.2017 13:43

Законом України «Про виконавче провадження» передбачені два вида відповідальності, які регулюються розділом XI цього закону, Кодексом України про адміністративні правопорушення та Кримінальним кодексом України.

1) Відповідальність за невиконання рішення, що зобов’язує боржника вчинити певні дії, та рішення про поновлення на роботі:

Даний вид відповідальності застосовується у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов’язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн.), на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 грн.), на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100 грн.) та встановлює новий строк виконання. У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.

2) Відповідальність за невиконання законних вимог виконавця та порушення вимог Закону України «Про виконавче провадження»:

За невиконання законних вимог виконавця, порушення вимог цього Закону, у тому числі за несвоєчасне подання або неподання звітів про відрахування із заробітної плати та інших доходів боржника, неподання або подання неправдивих відомостей про доходи і майновий стан боржника, ненадання боржником на вимогу виконавця декларації чи зазначення у декларації неправдивих відомостей або неповідомлення про зміну таких відомостей, неповідомлення боржником про зміну місця проживання (перебування) чи місцезнаходження або місця роботи (отримання доходів), а також за неявку без поважних причин за викликом виконавця, винні особи несуть відповідальність відповідно до закону. За наявності ознак кримінального правопорушення в діях особи, яка умисно перешкоджає виконанню рішення чи в інший спосіб порушує вимоги закону про виконавче провадження, виконавець складає акт про порушення і звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.

Волочиський РВ ДВС ГТУЮ у Хмельницькій області