ВОЛОЧИСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційне інтернет-представництво
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

21 серпня – Міжнародний день пам’яті і поминання жертв тероризму

Дата: 21.08.2024 14:00
Кількість переглядів: 98

21 серпня в Україні і світі Міжнародний день пам’яті і поминання жертв тероризму. Він був затверджений Генеральною Асамблеєю ООН 2017 року.

Метою цього дня є вшанування пам’яті жертв тероризму та підтримка тих, хто постраждав від терористичних актів.

Цей день нагадує про важливість підтримки жертв тероризму, забезпечення їхніх прав та надання їм необхідної допомоги для реабілітації та інтеграції в суспільство. ООН відіграє важливу роль у цьому процесі, сприяючи міжнародному співробітництву та підтримці жертв.

У цей день світова спільнота висловлює співчуття жертвам тероризму та їхнім сім’ям, усім людям, які побували у пеклі трагічних подій. У цей день згадують кожну людину, яка загинула від рук терористів. Тероризм є великою проблемою сучасності.

Росія у війні з Україною постійно вдається до методів терору, й не лише після 24 лютого 2022 року. Терор щодо цивільних українців росія почала застосовувати ще у 2014 році, переслідуючи на окупованих територіях цивільне населення, яке не чинило збройного спротиву

Найбільш показовим актом міжнародного тероризму з боку росії та контрольованих нею терористичних угрупувань ЛДНР до повномасштабного вторгнення стало збиття малайзійського боїнга MH17. Загинули всі пасажири та члени екіпажу літака – 298 людей.

Після повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року росія лише посилила використання терору як методу війни. Це і терор через катування, вбивства, зґвалтування, насильницьке переміщення місцевого населення на окупованих територіях, який до того ж має ознаки геноциду. І планомірні авіаційні та ракетні удари по цивільних об’єктах.

Унаслідок невибіркових бомбардувань майже вщент зруйновані Бородянка на Київщині, Маріуполь та інші міста Донбасу. Росія продовжує руйнувати Миколаїв. Жертвами ракетних ударів стали відвідувачі торгового центру в Кременчуці, діагностичного центру та інших цивільних закладів у центрі Вінниці, мешканці житлових кварталів Харкова, Києва, Чернігова, Миколаєва, Одеси. Усі руйнування і страждання, завдані ракетним терором рф, складно перелічити.

Свідченнями того, що росія є державою-терористом, стали і вбивство 29 липня в Оленівці щонайменше 50 українських військовополонених, які вийшли з Азовсталі під гарантії безпеки та обміну від ООН й Червоного хреста, і ядерний шантаж усього світу з використанням Запорізької АЕС.

Дії росії поступово отримують відповідну оцінку з боку міжнародної спільноти. 10 травня сейм Литви визнав росію державою, що підтримує тероризм. 11 серпня сейм Латвії визнав рф державою-спонсором тероризму, дії якої є цілеспрямованим геноцидом проти українського народу. Нагадаємо, що Верховна Рада України визнала росію державою-терористом, а її політичний режим – неонацистським за «суттю і практикою» 14 квітня 2022 року.

Наразі на розгляді в Сенаті США перебуває законопроєкт про визнання рф державою-спонсором тероризму. США уже визнали такими державами-спонсорами тероризму Кубу, Північну Корею, Сирію та Іран. Україна постійно наголошує на необхідності міжнародно визнати росію тим, що вона демонструє на практиці, та від чого, судячи з розвитку подій довкола ЗАЕС, не збирається відмовлятися.

Терористична діяльність у сучасному світі – це неприпустимий злочин, за який повинна бути належна відповідальність – неважливо, терористами є група політичних чи релігійних радикалів, а чи одна з найбільших країн світу.

За матеріалами Українського інституту національної пам’яті

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт