УВАГА!!! ВАЖЛИВО!!! Подання інформації про кінцевого бенефіціарного власника.
Хто повинен подавати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника
Інформацію про кінцевого бенефіціарного власника подають всі юридичні особи, крім політичних партій, структурних утворень політичних партій, професійних спілок, їх об'єднань, організацій профспілок, передбачених статутом профспілок та їх об'єднань, творчих спілок, місцевих осередків творчих спілок, організацій роботодавців, їх об'єднань, адвокатських об'єднань, торгово-промислових палат, об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, релігійних організацій, державних органів, органів місцевого самоврядування, їх асоціацій, державних та комунальних підприємств, установ, організацій.
Які документи є необхідними для подання інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи
- заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади) - форма 2. Актуальні форми заяв можна знайти на сайті Міністерства юстиції України.
- структуру власності за формою та змістом відповідно до Наказу про структуру власності. Зразки схематичного зображення структури власності можна знайти на сайті Міністерства фінансів України;
- витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи - нерезидента в країні її місцезнаходження, - у разі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа - нерезидент;
- нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу, яка є КБВ юридичної особи, - для фізичної особи - нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, - для фізичної особи - резидента.
Документи, видані відповідно до законодавства іноземної держави, повинні бути легалізовані (консульська легалізація чи проставлення апостиля) в установленому законодавством порядку, якщо інше не встановлено міжнародними договорами.
Документ, викладений іноземною мовою, повинен бути перекладений на державну мову із засвідченням вірності перекладу з однієї мови на іншу або підпису перекладача в установленому законодавством порядку.
Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо зазначення та подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи" (№5807).
Так, ухвалений документ, зокрема, встановлює збільшення строку виконання обов’язку юридичними особами, зареєстрованими до набуття чинності цим законом, щодо повідомлення державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності з трьох місяців до одного року ( тобто з 11 липня 2021 року до 11 липня 2022 року) з дня набуття чинності нормативно-правовим актом, яким затверджена форма та зміст структури власності.