Проект рішення ради №800 «Про затвердження Регламенту Волочиської міської ради VІІІ скликання в новій редакції»
Скликання: | VIII скликання |
Сесія: | Проекти |
Тип документу: | Проект рішення ради |
Дата: | 29.08.2024 |
Автор: | Пендрак О.М., Хрущ О.В., Байда А.Л. |
Номер документу: | 800 |
Назва документу: | Про затвердження Регламенту Волочиської міської ради VІІІ скликання в новій редакції |
Прикріплені файли: |
ПРОЄКТ
Розробник Пендрак О.М.
Хрущ О.В.
Байда А.Л.
ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ
ВОЛОЧИСЬКА МІСЬКА РАДА
Волочиської міської територіальної громади
VІІІ скликання
ХLVІІ сесія
Р І Ш Е Н Н Я
Вересня 2024 року Волочиськ № -47/2024
Про затвердження Регламенту Волочиської міської ради VІІІ скликання в новій редакції
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 26, ч. ч. 14, 15 ст. 46, ч. 1 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування», за рекомендацією постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, прав людини та законності,
міська рада
В И Р І Ш И Л А:
- Внести зміми до рвішення міської ради від 10 грудня 2020 року № 2-2/2020 «Про затвердження Регламенту Волочиської міської ради VІІІ скликання», а саме:
1.1 Пункт 4.3 викласти в такій редакції : «4.3. Гласність роботи ради забезпечується шляхом:
4.3.1 розміщення інформації на офіційному сайті Волочиської міської ради (надалі - сайт ради);
4.3.2 проведення відеозапису;
4.3.3. трансляції засідання в мережі Інтернет у режимі реального часу, крім випадків розгляду питань, що містять інформацію з обмеженим доступом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації.
Пункт 4.3.3 набирає чинності через 30 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.»
1.2. Пункт 4.4 викласти в такій редакції : «Проєкти рішень міської ради, прийняті рішення міської ради, протоколи сесій, графіки засідань постійних комісій, проєкти порядку денного засідань постійних комісій, протоколи засідань постійних комісій міської ради з висновками та рекомендаціями, розпорядження міського голови оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». Кожен проєкт рішення міської ради та її виконавчого комітету з усіма додатками публікується на сайті окремо, із обов'язковим зазначенням дати публікації та дати останньої зміни.»
1.3. В пункті 6.5.14 замінити слово «аудіозапис» на «відеозапис».
1.4. Підпункт 13.3.10. пункту 13.3 викласти в такій редакції: «призначає на посади та звільняє з посад керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, крім випадків, передбачених частиною другою статті 21 Закону України "Про культуру"»;
1.5 Пункт 13.3 доповнити підпунктами 13.3.22.,13.3.23. такого змісту:
13.3.22 вносить на розгляд ради пропозиції про утворення спеціалізованої установи з надання безоплатної первинної правничої допомоги;
13.3.23. вносить на розгляд ради пропозиції щодо кандидатури на посаду керівника спеціалізованої установи з надання безоплатної первинної правничої допомоги
1.6. Пункт 21.5. дововнити підпунктами 21.15.1., 21.15.2., 21.15.3. такого змісту:
21.5.1 Засідання постійної комісії може проводитись дистанційно в режимі онлайн, відеоконференції, крім питань, що потребують таємного голосування.
21.5.2 Засідання постійної комісії транслюється в мережі Інтернет у режимі реального часу. Цей підпункт набирає чинності через 30 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.
21.5.3 Засідання постійної комісії підлягає відеофіксації з подальшим зберіганням відеозапису засідання не менше п’яти років. Відеозапис засідання постійної комісії оприлюднюється невідкладно після закінчення засідання, але не пізніше наступного дня після проведення засідання, на офіційному веб-сайті ради. Контроль за організацією відеозапису засідання постійної комісії та його зберіганням покладається на організаційно-інформаційний відділ.
1.7. Статтю 22 доповнити пунктами 22.12., 22.13., 22.14., 22.15. такого змісту:
22.12. Сесії міської ради проводяться гласно із забезпеченням права кожного бути присутнім на них, крім випадків, передбачених законодавством. Порядок доступу до засідань визначається радою відповідно до закону.
22.13. Пленарне засідання ради транслюється в мережі Інтернет у режимі реального часу, крім випадків розгляду питань, що містять інформацію з обмеженим доступом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації". Даний підпункт набирає чинності через 30 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX
22.14. Пленарне засідання ради підлягає відеофіксації з подальшим зберіганням відеозапису засідання не менше п’яти років. Відеозапис пленарного засідання ради оприлюднюється в частині, що транслюється відповідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», невідкладно після закінчення засідання, але не пізніше наступного дня після проведення засідання, на офіційному веб-сайті ради чи в інший спосіб із забезпеченням відкритого доступу до відеозапису.
22.15. Під час сесії ради депутати, посадові особи місцевого самоврядування, інші доповідачі зобов’язані використовувати державну мову відповідно до вимог Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної".
1.8. Пункт 28.8. викласти в такій редакції :
«28.8. Проєкти рішень, які подаються на розгляд ради, повинні містити у правому верхньому куті аркуша напис «Проєкт», ім’я розробника даного проєкту.
Проєкт рішення оформляється наступним чином:
- проєкт з додатками,
-документи, долучені до проєкту рішення, включаючи розрахунок розсилки, підписаний розробником проєкту;
- пояснювальна записка до проєкту рішення.»
1.9. Пункт 28.9. викласти в такій редакції:
«28.9. Пояснювальна записка до проєктів рішень підписується їх розробником, візується юридичним відділом, профільним заступником (-ами) міського голови та секретарем ради»
- Затвердити Регламент Волочиської міської ради VІІІ скликання в новій редакції (Додається).
- Визнати таким, що втратило чинність рішення міської ради від 10 грудня 2020 року №2-2/2020 «Про затвердження Регламенту Волочиської міської ради VІІІ скликання»
- Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, прав людини та законності ( голова комісії Байда А.Л.) та секретаря ради Пендрак О.М.
Міський голова Костянтин ЧЕРНИЧЕНКО
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення ХLVІІ сесії міської ради
№ -47/2024 від вересня 2024 року
РЕГЛАМЕНТ
Волочиської міської ради
VІІІ скликання
(нова редакція)
Регламент Волочиської міської ради VIIІ скликання (далі - Регламент) – це нормативно-правовий акт, який встановлює порядок діяльності Волочиської міської ради, її органів та посадових осіб, депутатських фракцій, груп, депутатів, порядок скликання та проведення сесій ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень ради та визначає інші питання роботи Волочиської міської ради (далі – Рада) та її органів.
Якщо законодавством України встановлено іншу процедуру розгляду Радою окремих питань, зазначені питання розглядаються в порядку, передбаченому чинним законодавством.
РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Волочиська міська рада – представницький орган місцевого самоврядування, що представляє Волочиську територіальну громаду та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», Європейською Хартією місцевого самоврядування та іншими нормативно - правовими актами.
1.2. Міська рада має право розглядати будь-яке питання, що належить до її відання.
1.3. Порядок діяльності Волочиської міської ради, її органів і посадових осіб визначається Конституцією України, законами України та цим Регламентом.
1.4. Головною посадовою особою на території Волочиської територіальної громади є міський голова. На міського голову поширюються повноваження та гарантії депутатів міської ради.
1.5. Волочиська міська рада є юридичною особою і діє самостійно в межах повноважень, наданих їй законодавством, має власну печатку, рахунки в банках, символіку, може від свого імені набувати майнових і особистих немайнових прав та нести обов'язки, бути позивачем і відповідачем у суді, господарському суді та мати інші реквізити та повноваження.
1.6. Рішення міської ради, прийняті в межах її повноважень, обов'язкові для виконання всіма розташованими на території громади органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами й організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на території Волочиської територіальної громади.
1.7. Термін повноважень депутатів Волочиської міської ради восьмого скликання визначається Конституцією України.
1.8. На будинку, в приміщенні, де працює міська рада та її виконавчий комітет, встановлюється Державний Прапор України, герб та прапор громади.
1.9. Робота Волочиської міської ради ведеться українською мовою, в разі якщо промовець є іноземцем або особою без громадянства, який не володіє українською мовою, може виступати іншою мовою із забезпеченням перекладу.
Стаття 2. Основні принципи діяльності Ради
2.1. Діяльність Ради здійснюється на принципах:
2.1.1. народовладдя;
2.1.2. законності;
2.1.3. гласності;
2.1.4. колегіальності;
2.1.5. поєднання місцевих і державних інтересів;
2.1.6. виборності;
2.1.7. правової, організаційної і матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених законодавством України;
2.1.8. підзвітності і відповідальності перед Волочиською територіальною громадою;
2.1.9. судового захисту прав місцевого самоврядування.
Стаття 3. Порядок затвердження, внесення змін і доповнень до Регламенту, контролю за його дотриманням
3.1. Для врегулювання своєї роботи міська рада затверджує регламент. Регламент Волочиської міської ради визначає:
3.1.1. порядок скликання і проведення сесій міської ради;
3.1.2. формування її органів;
3.1.3. процедуру підготовки, розгляду та прийняття рішень;
3.1.4 функції органів міської ради та її посадових осіб;
3.1.5 правила депутатської поведінки та етики і заходи впливу щодо тих депутатів ради, які порушують ці правила, а також інші питання діяльності міської ради.
Регламент міської ради не може суперечити чинному законодавству України.
3.2. Регламент Волочиської міської ради затверджується на пленарному засіданні ради більшістю голосів від загального складу депутатів Волочиської міської ради.
3.3. Забезпечення дотримання Регламенту покладається на головуючого на пленарному засіданні Волочиської міської ради.
3.4. Контроль за дотриманням Регламенту покладається на відповідну постійну комісію з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, прав людини та законності Волочиської міської ради.
3.5. Пропозиції про внесення змін і доповнень до Регламенту міської ради підлягають обов'язковому розгляду постійною комісією з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, прав людини та законності та юридичним відділом ради.
3.6. Зміни та доповнення до цього Регламенту приймаються більшістю голосів від загального складу депутатів Волочиської міської ради.
3.7. Регламент Волочиської міської ради діє до моменту затвердження Регламенту ради нового скликання.
Стаття 4. Відкритість та гласність роботи міської ради
4.1 Пленарні засідання міської ради, засідання постійних комісій, а також тимчасових контрольних та інших комісій ради є відкритими і гласними, крім випадків, встановлених законами України. Усі засідання Ради, є відкритими, окрім засідань чи розгляду окремих питань, закритий розгляд яких передбачено законом. Засідання тимчасових контрольних комісій можуть проводитись закрито у порядку визначеному законом, комісія може прийняти рішення про закрите засідання. В окремих випадках згідно діючого законодавства відповідно до рішення комісії може бути проведене закрите засідання.
4.2.Відкритість роботи міської ради забезпечується шляхом присутності представників засобів масової інформації, а також запрошених осіб, почесних гостей і членів територіальної громади на пленарних засіданнях ради та засіданнях її комісій в порядку, передбаченому Регламентом ради. Представники ЗМІ, які присутні на засіданнях міської ради чи її органів зобов’язані дотримуватися положень Регламенту міської ради. Своїми діями вони не повинні перешкоджати чи створювати незручності роботі депутатів та інших представників ради та її органів.
4.3.Гласність роботи ради забезпечується шляхом:
4.3.1 розміщення інформації на офіційному сайті Волочиської міської ради (надалі - сайт ради);
4.3.2 проведення відеозапису;
4.3.3. трансляції засідання в мережі Інтернет у режимі реального часу, крім випадків розгляду питань, що містять інформацію з обмеженим доступом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації.
Пункт 4.3.3 набирає чинності через 30 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.
4.4. Проєкти рішень міської ради, прийняті рішення міської ради, протоколи сесій, графіки засідань постійних комісій, проєкти порядку денного засідань постійних комісій, протоколи засідань постійних комісій міської ради з висновками та рекомендаціями, розпорядження міського голови оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». Кожен проєкт рішення міської ради та її виконавчого комітету з усіма додатками публікується на сайті окремо, із обов'язковим зазначенням дати публікації та дати останньої зміни.
4.5. Відкритість та гласність у діяльності ради забезпечується також через стабільне і прогнозоване функціонування сайту ради. При функціонуванні сайту ради повинно бути забезпечено:
4.5.1.розміщення Регламенту ради, Регламенту виконавчого комітету ради;
4.5.2.технічну можливість у будь-який час доби переглядати, поширювати, копіювати (зберігати) і роздруковувати будь-які матеріали з сайту ради;
4.5.3. розміщення результатів голосувань, протоколів і рішень засідань ради та її органів (постійних та інших комісій);
4.5.4. розміщення інформації в порядку визначеному Законом України «Про доступ до публічної інформації»;
4.5.5. розміщення інформації про міського голову, його заступників, секретаря міської ради, депутатів, членів виконавчого комітету, керівників виконавчих органів, яка включає основні біографічні відомості, декларації про доходи, дні і місце прийому, контакти для листування та телефонного зв’язку;
4.5.6. розміщення інформації про плани роботи ради, в т.ч. дату, місце і порядок денний засідання ради та її органів;
4.5.7.розміщення звітів міського голови, його заступників, депутатів, постійних та тимчасових контрольних комісій ради
4.6. Прозорість в роботі ради також забезпечується через створення можливостей присутності громадян на пленарних засіданнях сесій ради та постійних комісій. Кожен громадянин має право безперешкодно відвідувати засідання органів ради за умови дотримання ним встановленого порядку.
4.7. Всі присутні на пленарному засіданні зобов’язані суворо дотримуватися норм етики та Регламенту, не порушувати порядок в залі засідань.
Розділ II. ДЕПУТАТСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
Стаття 5. Набуття і строк повноважень депутата
5.1. Депутат Волочиської міської ради набуває своїх повноважень в результаті обрання його до міської ради відповідно до Виборчого кодексу України. Повноваження депутатів міської ради починаються з моменту офіційного оголошення підсумків виборів міською територіальною виборчою комісією на пленарному засіданні сесії міської ради і закінчуються в день першої сесії міської ради нового скликання, за винятком випадків, коли повноваження депутата припиняються достроково у встановленому законодавством порядку.
5.2. Після набуття депутатом Волочиської міської ради повноважень йому видається посвідчення і нагрудний знак.
5.3. Повноваження депутата Волочиської міської ради, обраного замість депутата, який вибув, починаються з дня оприлюднення на черговому пленарному засіданні ради повідомлення міської територіальної виборчої комісії про набуття повноважень депутатом.
Стаття 6. Права та обов’язки депутатів
6.1. Депутат Волочиської міської ради є повноважним і рівноправним членом міської ради - представницького органу місцевого самоврядування.
У відповідності до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про статус депутатів місцевих рад» депутат наділяється всією повнотою прав, необхідних для забезпечення його реальної участі у діяльності ради та її органів.
6.2. Депутат Волочиської міської ради користується правом ухвального голосу з усіх питань, що розглядаються на засіданнях ради та її органів, до складу яких він входить. Депутат набуває права ухвального голосу з моменту визнання його повноважень.
6.3. Депутат Волочиської міської ради, який не входить до складу відповідного органу ради, може брати участь у його роботі з правом дорадчого голосу.
6.4. Депутат Волочиської міської ради має право брати участь з правом дорадчого голосу в роботі інших місцевих рад та їх органів, загальних зборах громадян, засіданнях органів самоорганізації населення, що проводяться в межах території Волочиської територіальної громади
6.5. Депутат Волочиської міської ради має право:
6.5.1. обирати і бути обраним до органів ради;
6.5.2. офіційно представляти виборців у міській раді та її органах, відповідних органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах і організаціях незалежно від форми власності;
6.5.3. на невідкладний прийом з питань депутатської діяльності посадовими особами місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, керівниками підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території Волочиської територіальної громади;
6.5.4. пропонувати питання до розгляду міською радою та її органами;
6.5.5. вносити пропозиції і зауваження до порядку денного засідань Волочиської міської ради та її органів, порядку розгляду обговорюваних питань та їх змісту;
6.5.6. вносити на розгляд Волочиської міської ради та її органів пропозиції з питань, пов'язаних з його депутатською діяльністю;
6.5.7. вносити на розгляд Волочиської міської ради та її органів проєкти рішень з питань, що належать до їх відання, поправки до них;
6.5.8. висловлюватися щодо персонального складу утворюваних міською радою органів і кандидатур посадових осіб, які обираються, призначаються або затверджуються радою;
6.5.9. порушувати питання про недовіру міському голові, розпуск органів, утворених Волочиською міською радою, звільнення посадових осіб місцевого самоврядування;
6.5.10. брати участь у дебатах, ставити запитання доповідачам, співдоповідачам, головуючому на засіданні;
6.5.11. вносити пропозиції щодо повторного голосування у випадках, визначених законодавством;
6.5.12. вносити пропозиції для голосування;
6.5.13. виступати з обґрунтуванням своїх пропозицій та з мотивів голосування, давати довідки;
6.5.14. ознайомлюватися з відеозаписом засідань сесій, протоколами засідань Волочиської міської ради та її органів;
6.5.15. оголошувати на засіданнях Волочиської міської ради та її органів тексти звернень, запитів, запитань, заяв, пропозицій як власних, так і громадян та їх об’єднань;
6.5.16. передавати головуючому тексти свого не виголошеного виступу, пропозицій і зауважень з обговорюваного питання для включення до протоколу засідання міської ради або її органу, в якому він бере участь;
6.5.17. порушувати в раді та її органах питання про необхідність проведення перевірок з питань, що належать до компетенції Волочиської міської ради,
6.5.18. вносити пропозиції щодо усунення недоліків і порушень керівниками підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності і органів, діяльність яких перевірялася, а також органів, яким вони підпорядковані, порушувати питання про притягнення до відповідальності осіб, з вини яких сталося порушення. У разі виникнення порушень законодавства України депутат Волочиської міської ради звертається з цього приводу до відповідних органів державної влади;
6.5.19. вимагати усунення порушень законності і встановлення правопорядку;
6.5.20. об'єднуватися з іншими депутатами ради в депутатські групи та фракції, які діють відповідно до Регламенту ради; утворювати Погоджувальну раду депутатських груп та фракцій міської ради, тимчасові контрольні комісії ради;
6.5.21. звертатися до засобів масової інформації з метою оприлюднення результатів власної депутатської діяльності та інформування про роботу міської ради в порядку, встановленому радою;
6.5.22. мати до трьох помічників-консультантів, які діють на підставі відповідного Положення, затвердженого міською радою;
6.5.23. здійснювати інші права, передбачені законами України.
6.6. Порядок реалізації прав депутатів Волочиської міської ради визначається Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», іншими законами України, які регулюють діяльність місцевих рад та їх органів, а також цим Регламентом.
6.7. Депутат Волочиської міської ради зобов'язаний:
6.7.1. дотримуватися Конституції та законів України, Регламенту Волочиської міської ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів;
6.7.2. всебічно відстоювати інтереси членів Волочиської міської територіальної громади;
6.7.3. брати участь у роботі Волочиської міської ради, постійних комісій та інших її органів, до складу яких він входить, всебічно сприяти виконанню їх рішень;
6.7.4. виконувати доручення Волочиської міської ради, її органів, міського голови, секретаря ради з питань депутатської діяльності; інформувати їх про виконання доручень;
6.7.5. підтримувати зв'язок з виборцями, Волочиською міською територіальною громадою; органами місцевого самоврядування;
6.7.6. звітувати перед виборцями та інформувати їх про роботу Волочиської міської ради та її органів, виконання рішень ради і доручень виборців;
6.7.7. брати участь у громадських слуханнях, в організації виконання рішень ради та її органів, доручень виборців, у масових заходах, що проводяться органами місцевого самоврядування на території громади;
6.7.8. вивчати громадську думку, потреби територіальної громади, інформувати про них раду та її органи, брати безпосередню участь у їх вирішенні;
6.7.9. вести прийом виборців, розглядати пропозиції, звернення, заяви і скарги членів Волочиської територіальної громади, вживати заходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення;
6.7.10. виконувати вимоги головуючого на пленарному засіданні ради;
6.7.11. дотримуватись норм депутатської етики;
6.7.12. керуватись у своїй діяльності та поведінці принципами порядності, чесності та гідності.
6.8. На офіційному сайті міської ради оприлюднюються прізвище, ім’я, по-батькові помічників-консультантів.
Стаття 7. Форми реалізації депутатом міської ради своїх повноважень
У відповідності до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат має право на:
- депутатське звернення;
- депутатський запит;
- депутатське запитання.
7.1. Депутатське звернення
7.1.1. У відповідності до ст. 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутатське звернення - це викладена в письмовій формі вимога депутата міської ради з питань, пов'язаних з його депутатською діяльністю, до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також керівників правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території юрисдикції міської ради, здійснити певні дії, вжити заходів чи дати офіційне роз’яснення з питань, віднесених до їх компетенції.
Депутатські звернення реєструються як вихідна кореспонденція у апараті ради, який надсилає їх адресату та здійснює контроль за їх виконанням.
7.1.2. Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, а також керівники правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території міської ради, до яких звернувся депутат, зобов’язані у десятиденний термін розглянути порушене ним питання та надати йому відповідь, а в разі необхідності додаткового вивчення чи перевірки дати йому відповідь не пізніше, як у місячний термін. Відповідь подається через апарат міської ради або депутату в індивідуальному порядку.
7.1.3. Якщо депутатське звернення з об’єктивних причин не може бути розглянуто у встановлений термін, депутату міської ради зобов'язані письмово повідомити про це з обґрунтуванням мотивів необхідності продовження строку розгляду.
7.1.4. Депутат міської ради може взяти участь у розгляді свого звернення. Про час та місце розгляду звернення місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, повинні повідомити депутата завчасно, але не пізніш як за п’ять календарних днів.
7.1.5. Якщо депутат міської ради не задоволений результатами розгляду свого звернення або якщо місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, ухиляються від вирішення порушеного у зверненні питання у встановлений строк, він має право внести депутатський запит відповідно до ст. 22 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».
Стаття 7.2 Депутатський запит та порядок його розгляду
7.2.1. Депутатський запит - це підтримана радою вимога депутата міської ради до посадових осіб ради і її органів, міського голови, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, які розташовані або зареєстровані на відповідній території, а також до голови районної державної адміністрації, його заступників, керівників відділів і управлінь з питань, які віднесені до відання міської ради.
7.2.2. Депутатський запит може бути внесений депутатом міської ради або групою депутатів попередньо або на пленарному засіданні ради у письмовій формі, з підготовленим проєктом рішення з порушеного питання.
7.2.3. На одному пленарному засіданні може бути оголошено не більше одного депутатського запиту одного депутата. Запит підлягає включенню до порядку денного пленарного засідання ради.
7.2.4. Рішення про направлення депутатського запиту приймається більшістю депутатів, присутніх на пленарному засіданні.
7.2.5. Орган або посадова особа, до яких звернуто депутатський запит, зобов'язані у встановлений радою строк дати офіційну письмову відповідь на нього відповідній раді та депутату міської ради. Якщо запит з об'єктивних причин не може бути розглянуто у встановлений радою строк, то орган або посадова особа зобов'язані письмово повідомити раді та депутату, який вніс запит, і запропонувати інший строк, який не повинен перевищувати один місяць з дня одержання запиту. Відповідь на запит у разі необхідності розглядається на пленарному засіданні ради.
7.2.6. Депутат міської ради має право на пленарному засіданні дати оцінку відповіді на свій депутатський запит.
7.2.7. Посадових осіб, до яких звернуто запит, своєчасно інформують про дату та час обговорення відповіді на запит. Вони або уповноважені ними особи мають право бути присутніми на цьому пленарному засіданні ради під час розгляду відповідного запиту.
За результатами розгляду відповіді на депутатський запит рада приймає відповідне рішення.
Стаття 7.3 Депутатське запитання
7.3.1. Депутатське запитання - це засіб одержання депутатом міської ради інформації або роз'яснення з тієї чи іншої проблеми. Відповідь на запитання може бути оголошена на сесії ради або подана депутату міської ради в індивідуальному порядку. Запитання не включається до порядку денного сесії, не обговорюється і рішення по ньому не приймається.
7.3.2. Депутат має право звернутись із запитанням до посадових осіб ради і її органів, міського голови, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, які розташовані або зареєстровані на відповідній території, а також до голови районної державної адміністрації, його заступників, керівників відділів і управлінь з питань, які віднесені до відання ради.
7.3.3. У разі неможливості негайно отримати відповідь на депутатське запитання, подане на пленарному засіданні, про що зазначає особа, до якої депутат звернувся із запитанням, депутат викладає письмово своє запитання та передає у апарат ради, який узагальнює письмові запитання, що надійшли під час пленарного засідання, та направляє їх відповідним особам, які у місячний термін повинні надати депутатам письмові відповіді через апарат ради або в індивідуальному порядку.
Стаття 8. Робота з виборцями
8.1. Депутат міської ради, як представник інтересів територіальної громади зобов'язаний виражати і захищати інтереси територіальної громади, виконувати доручення виборців в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.
8.2. У виборчому окрузі депутат міської ради зобов'язаний:
8.2.1. підтримувати зв'язок з виборцями, територіальною громадою міста, трудовими колективами і громадськими організаціями, колективами підприємств, установ, організацій, незалежно від форми власності, органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади, розташованими на території Волочиської міської територіальної громади;
8.2.2. не рідше одного разу на півріччя інформувати виборців про роботу міської ради та її органів, про виконання планів і програм економічного і соціального розвитку, інших місцевих програм, міського бюджету, рішень ради і доручень виборців;
8.2.3. брати участь у громадських слуханнях, в організації виконання рішень ради та її органів, доручень виборців, у масових заходах, що проводяться органами місцевого самоврядування на території громади або виборчого округу;
8.2.4 визначити і оприлюднити дні, години та місце прийому виборців, інших громадян; вести регулярний, не рідше одного разу на місяць, прийом виборців, розглядати пропозиції, звернення, заяви і скарги членів територіальної громади, вживати заходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення;
8.2.5 вживати всі можливі заходи щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів. У разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у депутата ради він не має права брати участь у прийнятті рішення. Порядок врегулювання конфлікту інтересів визначається Законом України «Про запобігання корупції» та окремим рішенням ради.
Розгляд пропозицій, заяв і скарг громадян
8.3. Депутат міської ради розглядає пропозиції, заяви і скарги громадян, які надійшли до нього, вживає заходів до їх своєчасного, обґрунтованого вирішення; вивчає причини, які породжують скарги громадян, і вносить свої пропозиції щодо їх усунення до органів місцевого самоврядування, до місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ і організацій, об'єднань громадян; систематично веде прийом громадян.
8.4. Депутат міської ради може направляти одержані ним пропозиції, заяви і скарги до відповідних органів, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, об'єднань громадян, якщо вирішення питань належить до їх повноважень, які зобов'язані розглянути їх відповідно до закону і про результати повідомити заявника, а також депутата місцевої ради.
8.5. Депутат міської ради в межах своїх повноважень здійснює контроль за розглядом відповідними органами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, органами об'єднань громадян надісланих ним пропозицій, заяв, скарг виборців.
8.6. Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації державної і комунальної форм власності, їх посадові особи зобов'язані сприяти депутатові місцевої ради в організації прийому громадян, розгляді їх пропозицій, заяв, скарг, у створенні інших необхідних для його депутатської діяльності умов.
Звіти і зустрічі депутатів з виборцями
8.7. Депутат міської ради періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов'язаний звітувати про свою роботу перед виборцями, об'єднаннями громадян. Рада визначає орієнтовні строки проведення звітів депутатів місцевої ради перед виборцями.
8.8. Звіт депутата міської ради повинен містити відомості про його діяльність у раді та в її органах, до яких його обрано, а також про його роботу у виборчому окрузі, про прийняті радою та її органами рішення, про хід їх виконання, про особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень ради, її органів, а також доручень виборців свого виборчого округу.
8.9. Звіт депутата міської ради може бути проведено в будь-який час на вимогу зборів виборців за місцем проживання, трудової діяльності або навчання, а також органів самоорганізації населення.
8.10. Депутат міської ради не пізніш як за сім днів повідомляє виборців про час і місце проведення звіту через місцеві засоби масової інформації або в інший спосіб.
8.11. Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установ і організацій державної і комунальної форм власності зобов'язані сприяти депутатам місцевих рад в організації їх звітів (зустрічей) перед (з) виборцями шляхом надання приміщень, інформаційних та інших довідкових матеріалів, необхідних депутату міської ради, на прохання депутата здійснювати інші заходи, пов'язані з проведенням його звіту (зустрічі) перед (з) виборцями, у тому числі сприяти оповіщенню виборців про час і місце його (її) проведення. Рішення з питань організації звітів (зустрічей) депутата з виборцями приймається на засіданні міської ради.
8.12. Депутат міської ради інформує раду та її виконавчі органи про результати обговорення його звіту, зауважень і пропозицій, висловлених виборцями на адресу ради та її органів, а також про доручення, дані депутатові у зв'язку з його депутатською діяльністю.
8.13. Звіти і зустрічі депутатів міської ради з виборцями висвітлюються на офіційному сайті Волочиської міської ради.
Доручення виборців
8.14. Виборці можуть давати депутатові міської ради доручення на зборах під час його звітів чи зустрічей з питань, що випливають з потреб виборчого округу чи територіальної громади в цілому.
8.15. Доручення виборців не повинні суперечити законодавству України, а їх виконання має належати до відання міської ради та їх органів.
8.16. Доручення виборців депутатові міської ради має бути підтримане більшістю учасників зборів виборців.
8.17. Доручення виборців, виконання яких потребує прийняття міською радою або її виконавчим комітетом рішення, фінансових або інших матеріальних витрат, доводяться депутатом міської ради до відома ради або її органів.
8.18. Рада та її органи аналізують доручення виборців, дані депутатам міської ради, та з урахуванням матеріальних, в тому числі і фінансових, можливостей приймають відповідні рішення щодо їх реалізації. Рішення з цих питань доводяться до відома депутатів міської ради та територіальної громади.
8.19. Доручення виборців враховуються при розробці планів і програм економічного та соціального розвитку Волочиської територіальної громади, місцевих економічних програм, складанні бюджету, а також при підготовці рішень з інших питань.
8.20. Депутат міської ради бере участь в організації виконання доручень виборців як одноособово, так і в складі постійних і тимчасових комісій ради або в складі утвореної з цією метою депутатської групи, може залучати до їх виконання органи самоорганізації населення, а також виборців.
8.21. Контроль за виконанням доручень виборців здійснюється міською радою, її органами та депутатами ради. Органи, які в межах своїх повноважень забезпечують реалізацію доручень виборців, один раз на рік інформують раду про хід їх виконання.
8.22. Депутат міської ради періодично інформує своїх виборців про результати розгляду радою та її виконавчими органами доручень виборців та особисту участь в організації їх виконання
8.23. Депутат міської ради, який не виправдав довіри виборців, може бути в будь-який час відкликаний ними у встановленому законом порядку.
Стаття 9. Депутатські групи та фракції
Депутатські групи
9.1. Для спільної роботи по здійсненню депутатських повноважень депутати міської ради за єдністю території їх виборчих округів, спільністю проблем, які вони вирішують або за іншими ознаками можуть на основі їх взаємної згоди об'єднуватися в депутатські групи.
9.2. Повноваження депутатських груп є похідними від повноважень депутата міської ради, передбачених законодавством.
9.3. Чисельний склад депутатських груп у Волочиській міській раді визначений законом і становить не менше п’яти депутатів.
9.4. Депутатська група може бути утворена в будь-який час протягом строку повноважень ради даного скликання, за рішенням зборів депутатів, які виявили бажання увійти до її складу, на визначений членами групи період, але не більше, ніж на строк повноважень Волочиської міської ради восьмого скликання.
9.5. Депутати, які входять до складу депутатської групи, обирають особу, яка очолює депутатську групу.
9.6. Депутатська група реєструється Волочиською міською радою за поданням особи, яка очолює депутатську групу. До подання додається підписане депутатами цієї групи письмове повідомлення про сформування депутатської групи із зазначенням її назви, персонального складу та партійної належності групи депутатів, які уповноважені представляти групу.
Депутатські фракції
9.7. Депутати міської ради на основі єдності поглядів або партійного членства можуть об'єднуватися в депутатські фракції.
9.8. Депутатська фракція у Волочиській міській раді складається не менш як із трьох депутатів.
9.9. Порядок вступу до фракції та виходу з неї визначається самою фракцією. Депутат міської ради може входити до складу лише однієї депутатської фракції.
9.10. Рішення про об’єднання депутатів у фракцію доводиться до відома депутатів міської ради головуючим на пленарному засіданні ради.
9.11. Депутатська фракція не має права виступати від імені всієї міської ради.
9.12. Організація діяльності депутатських фракцій покладається на міського голову.
9.13. Міська рада сприяє діяльності зареєстрованих нею депутатських фракцій та груп, координує їх роботу і може заслуховувати повідомлення про її діяльність.
9.14. Депутатські фракції та групи мають право:
9.14.1. на пропорційне представництво в постійних та тимчасових комісіях міської ради;
9.14.2. попередньо обговорювати кандидатури посадових осіб, яких обирає, призначає та затверджує міська рада;
9.14.3. на гарантований виступ свого представника на пленарному засіданні міської ради;
9.14.4. об'єднувати зусилля з іншими фракціями, групами для створення більшості в міської раді чи опозиції;
9.14.5. здійснювати інші права, передбачені чинним законодавством.
9.15. З метою узгодження позиції депутатів, на прохання уповноваженого представника фракції чи групи, головуючий оголошує позачергову перерву. Така перерва оголошується не більше ніж три рази на один день роботи сесії.
9.16. Всі проєкти рішень, які виносяться на порядок денний засідання ради, завчасно надаються для ознайомлення керівникам депутатських фракцій та груп шляхом надсилання документів на електронні адреси, які вказані депутатами та оприлюднені на сайті міської ради.
9.17. Депутат міської ради, який бажає вийти зі складу депутатської фракції чи депутатської групи, подає особисто підписану заяву на ім'я керівника групи чи фракції та на ім’я міського голови. Інформація про вихід депутата зі складу депутатської фракції чи депутатської групи підлягає оголошенню на найближчому пленарному засіданні сесії міської ради.
9.18. Діяльність депутатських груп та депутатських фракцій припиняється:
9.18.1. у разі вибуття окремих депутатів міської ради, внаслідок чого чисельність фракції чи групи стає меншою, ніж три депутати;
9.18.2. в інших випадках, передбачених чинним законодавство
Стаття 10. Депутатська діяльність та етика, дисципліна
10.1. Депутат міської ради здійснюючи депутатські повноваження, повинен дотримуватися правил депутатської поведінки та етики, а саме:
10.1.1. керуватися загальнодержавними інтересами та інтересами територіальної громади;
10.1.2. не використовувати депутатський мандат в особистих інтересах чи в корисливих цілях;
10.1.3. керуватися у своїй діяльності та поведінці загальновизнаними принципами порядності, честі і гідності;
10.1.4. не розголошувати відомостей, що становлять державну таємницю або іншу інформацію, яка охороняється законом, інших відомостей з питань, що розглядалися на закритих засіданнях ради чи її органів і не підлягають за їх рішенням розголошенню, та відомостей, які стосуються таємниці особистого життя депутата міської ради або виборця, що охороняється законом, чи стали йому відомі у зв'язку з його участю в депутатських перевірках;
10.1.5. не допускати образливих висловлювань, не використовувати у публічних виступах недостовірні або неперевірені відомості стосовно органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ і організацій, їх керівників та інших посадових чи службових осіб, депутатських груп, фракцій, окремих депутатів, громадян;
10.1.6. не приймати будь-яких гонорарів, подарунків, не отримувати винагород безпосередньо чи опосередковано за дії, пов'язані за здійсненням ним депутатських повноважень.
10.2. Присутні на пленарних засіданнях Волочиської міської ради не повинні вживати образливі висловлювання та непристойні і лайливі слова, закликати до незаконних дій. Головуючий на засіданні міської ради має право попереджати промовця про неприпустимість таких висловлювань і закликів або припинити його виступ з поясненням депутатам мотивів такого рішення, із одночасним голосуванням депутатами процедурного рішення, яким може бути поновлено виступ депутата, перерваного головуючим.
10.3. Якщо виступаючий перевищує час, відведений для виступу, висловлюється не з обговорюваного питання чи виступає не з тих підстав, з яких йому надано слово, головуючий на пленарному засіданні ради після попередження може припинити його виступ. Перевищення часу виступу допускається тільки за згодою головуючого на засіданні.
10.4. Під час пленарного засідання Волочиської міської ради депутати або будь-яка інша особа, присутня на пленарному засіданні, повинні утримуватись від дій, які перешкоджають виступу (вигуки, оплески, вставання тощо). Головуючий на пленарному засіданні продовжує час для виступу промовця на час, на який його виступ було перервано.
10.5. Якщо депутат або будь-яка інша особа, присутня на пленарному засіданні, своєю поведінкою заважає проведенню пленарного засідання міської ради, головуючий на засіданні попереджає його персонально і закликає до порядку. Після повторного попередження головуючий може припинити пленарне засідання на певний час або поставити на розгляд ради питання про позбавлення депутата або іншої особи слова на пленарному засіданні ради. У цьому випадку особа (не депутат міської ради), яка порушує порядок в залі засідань, може бути виведена з приміщення у примусовому порядку.
10.6. У разі невиконання депутатом своїх обов'язків у Волочиській міській раді та її органах, систематичного порушення ним встановленого порядку їх роботи, рада за попередніми висновками відповідної профільної комісії може прийняти рішення про повідомлення виборцям через сайт Волочиської міськорї ради про неналежне ставлення депутата до виконання своїх обов'язків.
10.7. Депутат зобов'язаний попередити про свою передбачувану відсутність на пленарному засіданні сесії міськради міського голову, секретаря ради чи голову постійної комісії відповідно. Якщо в ході засідання депутат прийняв рішення припинити свою участь у засіданні, він зобов'язаний сповістити про це головуючого.
10.8. У разі пропуску депутатом протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, членом якої він є, невиконання ним без поважних причин рішень і доручень ради та її органів Волочиська міська рада може звернутися до виборців з пропозицією про відкликання такого депутата у встановленому законом порядку.
10.9. У ході пленарного засідання мобільні телефони всіх присутніх на сесії повинні бути вимкнені або встановлені у безшумний режим.
Стаття 11. Забезпечення діяльності депутатів, депутатських груп та фракцій
11.1. На час сесії, засідань постійних комісій міської ради, а також для здійснення депутатських повноважень в інших, передбачених законом випадках, депутат звільняється від виконання виробничих або службових обов'язків, пов'язаних з депутатською діяльністю.
11.2. Для інформування депутатів про роботу виконавчого комітету, його відділів, управлінь, вивчення законодавчих актів встановлюються інформаційні депутатські дні.
11.3. Апарат ради забезпечує депутатів, для здійснення ними депутатської діяльності, інформаційними матеріалами, організовує їм допомогу з правових питань.
11.4. Апарат ради забезпечує депутата у разі необхідності, робочим місцем, яке обладнане комп’ютером, програмне забезпечення якого дозволяє знайомитись із законами та іншими нормативно-правовими актами.
11.5. Депутату відводиться місце в залі засідань поряд із членами депутатської групи або фракції, до якої він входить.
11.6. Депутат має право знайомитись з будь-якими офіційними документами, які зберігаються в міській раді та її органах, та робити виписки, копіювання цих документів. Для цього депутат письмово звертається до секретаря міської ради із зазначенням необхідних документів, які видаються депутату для ознайомлення не пізніше, ніж через 3 дні після подання звернення. Копії документів надаються в цей же термін.
Розділ III. ОРГАНИ ТА ПОСАДОВІ ОСОБИ РАДИ
Стаття 12. Склад ради
12.1. Відповідно до Виборчого кодексу України загальний склад міської ради восьмого скликання становить 26 депутатів міської ради.
Стаття 13. Міський голова
13.1. Міський голова є головною посадовою особою Волочиської територіальної громади, що обирається на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування на термін, який визначений законом і здійснює свої повноваження на постійній основі.
13.2. Повноваження міського голови починаються з моменту оголошення міською виборчою комісією на пленарному засіданні ради про його обрання і закінчуються в момент вступу на цю посаду іншої обраної відповідно до закону особи, крім випадків дострокового припинення його повноважень. Порядок дострокового припинення повноважень міського голови визначений законодавством.
13.3 Міський голова:
13.3.1. забезпечує здійснення, у межах наданих законом, повноважень органів виконавчої влади на території Волочиської територіальної громади, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади;
13.3.2. організує в межах, визначених законом, роботу Волочиської міської ради та її виконавчого комітету;
13.3.3. підписує рішення Волочиської міської ради та її виконавчого комітету;
13.3.4. вносить на розгляд Волочиської міської ради пропозицію щодо кандидатури на посаду секретаря ради;
13.3.5. вносить на розгляд Волочиської міської ради пропозиції про кількісний і персональний склад виконавчого комітету ради;
13.3.6. вносить на розгляд Волочиської міської ради пропозиції щодо структури і штатів виконавчих органів ради, апарату ради та її виконавчого комітету;
13.3.7. здійснює керівництво апаратом ради та її виконавчого комітету;
13.3.8. скликає сесії Волочиської міської ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради;
13.3.9. забезпечує підготовку на розгляд міської ради проєктів програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм з інших питань самоврядування, місцевого бюджету та звіту про його виконання, рішень ради з інших питань, що належать до її відання; оприлюднює затверджені радою програми, бюджет та звіти про їх виконання;
13.3.10. призначає на посади та звільняє з посад керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, крім випадків, передбачених частиною другою статті 21 Закону України "Про культуру";
13.3.11. скликає загальні збори громадян за місцем проживання;
13.3.12. забезпечує виконання рішень місцевого референдуму, Волочиської міської ради, її виконавчого комітету;
13.3.13. є розпорядником бюджетних коштів, використовує їх лише за призначенням, визначеним радою;
13.3.14. представляє Волочиську територіальну громаду, Волочиську міську раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства;
13.3.15. звертається до суду щодо визнання незаконними актів інших органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права та інтереси територіальної громади, а також повноваження Волочиської міської ради та її органів;
13.3.16. укладає від імені Волочиської територіальної громади, Волочиської міської ради та її виконавчого комітету договори відповідно до законодавства, а з питань, віднесених до виключної компетенції ради, подає їх на затвердження відповідної ради;
13.3.17. веде особистий прийом громадян;
13.3.18. забезпечує на території Волочиської територіальної громади, додержання законодавства щодо розгляду звернень громадян та їх об'єднань;
13.3.19
13.3.19. здійснює інші повноваження місцевого самоврядування, визначені законодавством, якщо вони не віднесені до виключних повноважень ради або не віднесені радою до відання її виконавчих органів;
13.3.20. видає розпорядження у межах своїх повноважень;
13.3.21. забезпечує в межах повноважень, визначених законодавством, організацію охорони громадського порядку і громадську безпеку на території Волочиської територіальної громади, дотримання законності та належну організацію роботи місцевої поліції;
13.3.22 вносить на розгляд ради пропозиції про утворення спеціалізованої установи з надання безоплатної первинної правничої допомоги;
13.3.23. вносить на розгляд ради пропозиції щодо кандидатури на посаду керівника спеціалізованої установи з надання безоплатної первинної правничої допомоги
13.4. Міський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.
13.5. При здійсненні наданих повноважень міський голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед територіальною громадою, відповідальним – перед Волочиською міською радою, а з питань здійснення виконавчими органами ради повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади.
13.6. Міський голова може зупиняти рішення, прийняті міською радою, протягом 5-денного терміну з моменту їх прийняття, і вносити їх на повторний розгляд міської ради з обґрунтуванням зауважень до цих рішень.
13.7. Міський голова своїм розпорядженням може зупинити дію рішення виконавчого комітету і внести його на розгляд міської ради.
13.8. Міський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед Волочиською територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами. На вимогу не менше половини депутатів міської ради міський голова зобов'язаний прозвітувати перед радою про роботу виконавчих органів ради у будь-який визначений ними термін.
Стаття 14. Секретар Волочиської міської ради
14.1. Секретар міської ради обирається таємним голосуванням з числа депутатів міської ради за поданням міського голови на термін повноважень ради і працює в раді на постійній основі.
14.2. Секретар міської ради:
14.2.1. організовує підготовку сесій Волочиської міської ради та її пленарних засідань, питань, що вносяться на розгляд ради, у встановленому законом порядку формує порядок денний сесії ради;
14.2.2. забезпечує своєчасне доведення рішень Волочиської міської ради до виконавців і населення, організовує контроль за їх виконанням;
14.2.3. за дорученням міського голови координує діяльність постійних комісій міської ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їхніх рекомендацій;
14.2.4. сприяє депутатам Волочиської міської ради у здійсненні їхніх повноважень;
14.2.5. у випадках, передбачених законом, скликає сесії ради, повідомляє депутатам, доводить до населення інформацію про час і місце проведення сесії ради і про питання, що передбачається винести для розгляду на пленарному засіданні;
14.2.6. у випадках, передбачених законом, веде пленарне засідання міської ради, підписує його рішення;
14.2.7. дає доручення постійним комісіям ради про спільний розгляд ними питань, що перебувають у віданні декількох постійних комісій ради;
14.2.8. веде реєстрацію депутатів, які бажають виступити під час розгляду питань порядку денного, реєструє листи і звернення, оголошує їх при розгляді питання порядку денного «Різне».
14.2.9. за дорученням міського голови, міської ради вирішує інші питання, пов'язані з діяльністю ради та її органів.
14.2.10. забезпечує оприлюднення проєктів рішень ради відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
14.3. Секретар Волочиської міської ради у разі відсутності міського голови або неможливості виконання ним своїх обов’язків з інших причин здійснює повноваження міського голови.
14.4. Повноваження секретаря Волочиської міської ради можуть бути достроково припинені за рішенням міської ради.
Стаття 15. Комісії і робочі групи
15.1. Робочими органами Волочиської міської ради є постійні депутатські комісії, тимчасові контрольні комісії, робочі групи. Порядок формування і роботи постійних і тимчасових контрольних комісій Волочиської міської ради визначено в цьому регламенті.
15.2. Для розгляду конкретних питань розпорядженням міського голови можуть створюватися робочі групи. До робочих груп можуть входити депутати міської ради, працівники виконавчого комітету та інших виконавчих органів ради, фахівці, експерти.
15.3. Висновки і пропозиції робочої групи у вигляді звіту надаються міському голові у встановлений ним термін.
Стаття 16. Виконавчий комітет міської ради
16.1. Виконавчим органом міської ради є виконавчий комітет ради, який утворюється радою на строк її повноважень. Після закінчення повноважень ради, міського голови, її виконавчий комітет здійснює свої повноваження до сформування нового складу виконавчого комітету.
16.2. Кількісний склад виконавчого комітету визначається Волочиської міською радою. Персональний склад виконавчого комітету міської ради затверджується радою за пропозицією міського голови.
16.3. Виконавчий комітет ради утворюється у складі міського голови, заступника (заступників) міського голови, керуючого справами, старостів, а також керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, інших осіб.
16.4. До складу виконавчого комітету міської ради входить також за посадою секретар міської ради.
16.5. Очолює виконавчий комітет міської ради міський голова.
16.6. Особи, які входять до складу виконавчого комітету, крім тих, хто працює у виконавчих органах ради на постійній основі, на час засідань виконавчого комітету, а також для здійснення повноважень в інших випадках звільняються від виконання виробничих або службових обов'язків.
16.7. Виконавчий комітет ради є підзвітним і підконтрольним раді, що його утворила, а з питань здійснення ним повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади.
16.8. До складу виконавчого комітету міської ради не можуть входити депутати міської ради, крім секретаря ради.
16.9. Виконавчий комітет міської ради може розглядати і вирішувати питання, віднесені законом до відання виконавчих органів ради.
16.10. Виконавчий комітет ради має повноваження:
16.10.1. попередньо розглядати проєкти місцевих програм соціально-економічного і культурного розвитку, цільових програм з інших питань, місцевого бюджету, проєкти рішень з інших питань, що вносяться на розгляд Волочиської міської ради;
16.10.2. координувати діяльність відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності Волочиської міської ради, заслуховувати звіти про роботу їх керівників;
16.10.3. змінювати або скасовувати акти підпорядкованих йому відділів, управлінь, інших виконавчих органів ради, а також їх посадових осіб.
16.11. Основною формою роботи виконавчого комітету міської ради є його засідання.
16.12. Засідання виконавчого комітету скликаються міським головою, а в разі його відсутності чи неможливості здійснення ним цієї функції - заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради в міру необхідності, але не рідше одного разу на місяць, і є повноважними, якщо в них бере участь більше половини від загального складу виконавчого комітету.
16.13. Рішення виконавчого комітету з питань, віднесених до власної компетенції виконавчих органів ради, може бути скасоване за рішенням міської ради, прийнятим простою більшістю голосів.
Стаття 17. Апарат міської ради
-
- Апарат міської ради (далі апарат ради) утворюється міською радою і підпорядкований їй у своїй діяльності. Секретар ради за дорученням міського голови організовує роботу апарату ради.
- Керівництво апаратом ради здійснює міський голова. Основними завданнями апарату ради є:
17.2.1. організаційне забезпечення діяльності міської ради;
17.2.2 залучення територіальної громади до вирішення питань місцевого значення.
17.3 Апарат ради відповідно до покладених на нього завдань:
17.3.1. складає проєкти перспективних і поточних планів роботи ради, сприяє їх реалізації;
17.3.2 отримує і узагальнює пропозиції до порядку денного сесій ради, організує попереднє обговорення в постійних комісіях ради проєктів рішень, спільно з відділами міської ради доопрацьовує проєкти рішень з урахуванням їх обговорення в постійних комісіях ради;
17.3.3. згідно цього Регламенту забезпечує організаційну підготовку сесій, доводить до відома депутатів інформацію про скликання сесій ради, забезпечує роботу секретаріату ради, здійснює протоколювання сесій, оформлення, розмноження і доведення до виконавців прийнятих рішень, зберігає оригінали та копії рішень і протоколів сесій ради;
17.3.4. надає методичну і практичну допомогу в підготовці і проведенні засідань постійних комісій ради, разом з виконавчими органами міської ради сприяє виконанню рекомендацій постійних комісій ради;
17.3.5. за дорученням постійних комісій готує інформаційно-аналітичні матеріали, необхідні для розгляду питань;
17.3.6. сприяє депутатам у здійсненні їх повноважень, організує та забезпечує проведення громадських слухань, звітів міського голови та депутатів перед виборцями, узагальнює та подає на розгляд виконавчих органів перелік пропозицій, внесених за результатами громадських слухань та звітів депутатів;
17.3.7. здійснює реєстрацію ініціативних груп по внесенню місцевої ініціативи та сприяє їм у проведенні зборів громадян;
17.3.8. забезпечує облік і бере участь у попередньому вивченні доручень виборців, готує разом з виконавчими органами ради заходи по виконанню доручень виборців, здійснює контроль за їх реалізацією;
17.3.9. забезпечує організацію і проведення інформаційних депутатських днів, вивчення законодавчих актів;
17.3.10. забезпечує ведення статистичної звітності про зміни в складі депутатів, постійних комісій, організаційну роботу ради;
17.3.11. здійснює постійний контроль за виконанням рішень ради, рекомендацій постійних комісій, розпоряджень міського голови, періодично інформує раду про стан виконання рішень та критичних зауважень;
17.3.12. сприяє створенню інформаційних матеріалів з питань законодавства, інших правових і нормативних актів ради;
17.3.13. виконує інші повноваження, передбачені цим Регламентом;
17.3.14. веде реєстраційний облік проєктів рішень, які оприлюднюються розробниками не пізніше як за 10 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття;
17.3.15. невідкладно оприлюднює рішення міської ради, але не пізніше п’яти робочих днів з дня прийняття документа.
17.4.В разі потреби апарат ради звітує про свою роботу перед міською радою.
Стаття 18. Виконавчі органи міської ради
18.1. Волочиська міська рада у межах затверджених нею структури і штатів може створювати відділи, управління та інші виконавчі органи для здійснення повноважень, що належать до відання виконавчих органів міських рад.
18.2. Відділи, управління та інші виконавчі органи Волочиської міської ради є підзвітними і підконтрольними раді, яка їх утворила, підпорядкованими її виконавчому комітету, міському голові.
18.3. Керівники відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою одноособово, а у випадках, передбачених законом - за погодженням з відповідними органами виконавчої влади.
18.4. Положення про відділи, управління та інші виконавчі органи ради затверджуються Волочиською міською радою.
Стаття 19. Староста
19.1. Староста затверджується міською радою на строк її повноважень за пропозицією міського голови.
19.2. Староста є членом виконавчого комітету міської ради за посадою і працює в ньому на постійній основі.
19.3. Порядок організації роботи старости визначається Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законами, а також Положенням про старосту, затвердженим міською радою.
19.4. Староста:
19.4.1 представляє інтереси жителів відповідного села, селища у виконавчих органах міської ради;
19.4.2 бере участь у пленарних засіданнях міської ради та засіданнях її постійних комісій;
19.4.3 має право на гарантований виступ на пленарних засіданнях міської ради, засіданнях її постійних комісій з питань, що стосуються інтересів жителів відповідного села;
19.4.4 сприяє жителям відповідного села у підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування;
19.4.5 бере участь в організації виконання рішень міської ради, її виконавчого комітету, розпоряджень міського голови на території відповідного старостинського округу та у здійсненні контролю за їх виконанням;
19.4.6 бере участь у підготовці проєкту місцевого бюджету в частині фінансування програм, що реалізуються на території відповідного старостинського округу;
19.4.7 вносить пропозиції до виконавчого комітету міської ради з питань діяльності на території відповідного старостинського округу виконавчих органів міської ради, підприємств, установ, організацій комунальної власності та їх посадових осіб;
19.4.8 бере участь у підготовці проєктів рішень міської ради, що стосуються майна територіальної громади, розташованого на території відповідного старостинського округу;
19.4.9 бере участь у здійсненні контролю за використанням об’єктів комунальної власності, розташованих на території відповідного старостинського округу;
19.4.10 бере участь у здійсненні контролю за станом благоустрою відповідного села інформує міського голову, виконавчі органи міської ради про його результати;
19.4.11 отримує від виконавчих органів міської ради, підприємств, установ, організацій комунальної власності та їх посадових осіб інформацію, документи і матеріали, необхідні для здійснення наданих йому повноважень;
19.4.12 сприяє утворенню та діяльності органів самоорганізації населення, організації та проведенню загальних зборів, громадських слухань та інших форм безпосередньої участі громадян у вирішенні питань місцевого значення у відповідному селі, селищі;
19.4.13 здійснює інші повноваження, визначені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законами.
19.5. При здійсненні наданих повноважень староста є відповідальний і підзвітний раді та підконтрольний міському голові. Староста не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед радою, а на вимогу не менш як третини депутатів - у визначений радою термін.
Розділ IV. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ РАДИ
Стаття 20. Форми роботи міської ради
20.1. Міська рада проводить свою роботу сесійно. Сесії міської ради складаються з пленарних засідань і засідань постійних депутатських комісій. Пленарні засідання проводяться в актовому залі міської ради, за потреби можуть проводитись в інших приміщеннях міської ради.
20.2. У разі потреби головуючий на пленарному засіданні може оголосити перерву, під час якої постійна депутатська комісія, депутатська фракція чи група може провести своє термінове засідання.
20.3. За два дні до пленарного засідання міської ради або напередодні під керівництвом міського голови, за участі секретаря ради, за потреби проводиться засідання Погоджувальної ради голів постійних депутатських комісій, керівників депутатських фракцій та груп.
Стаття 21. Постійні депутатські комісії. Порядок роботи і прийняття рішень
21.1. Постійні депутатські комісії є органами ради, що обираються для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до відання Волочиської міської ради, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету.
21.2. Перелік і повноваження постійних депутатських комісій визначається Положенням про постійні комісії міської ради, затвердженим міською радою.
21.3. Постійні комісії обираються радою на строк її повноважень з числа депутатів у складі голови і членів комісії. Інші питання структури та роботи комісій вирішуються ними самостійно.
21.4. Депутати (крім секретаря ради) обов’язково входять до складу однієї із постійних комісій ради.
21.5. Засідання постійної комісії скликається в міру необхідності і є повноважним, якщо в ньому бере участь більше як половина від загального складу комісії.
21.5.1 Засідання постійної комісії може проводитись дистанційно в режимі онлайн, відеоконференції, крім питань, що потребують таємного голосування.
21.5.2 Засідання постійної комісії транслюється в мережі Інтернет у режимі реального часу. Цей підпункт набирає чинності через 30 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX
21.5.3 Засідання постійної комісії підлягає відеофіксації з подальшим зберіганням відеозапису засідання не менше п’яти років. Відеозапис засідання постійної комісії оприлюднюється невідкладно після закінчення засідання, але не пізніше наступного дня після проведення засідання, на офіційному веб-сайті ради. Контроль за організацією відеозапису засідання постійної комісії та його зберіганням покладається на організаційно-інформаційний відділ.
21.6. Постійні комісії за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проєкти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд ради, розробляють проєкти рішень ради та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях ради з доповідями і співдоповідями.
21.7. Постійні комісії за дорученням ради, голови, секретаря міської ради або за власною ініціативою вивчають діяльність підзвітних і підконтрольних раді та її виконавчому комітету органів, а також з питань, віднесених до відання ради, підприємств, установ та організацій, їх філіалів і відділень незалежно від форм власності та їх посадових осіб, подають за результатами перевірки рекомендації на розгляд їх керівників, а в необхідних випадках - на розгляд ради або виконавчого комітету міської ради; здійснюють контроль за виконанням рішень ради, виконавчого комітету міської ради.
21.8. Постійні комісії у питаннях, які належать до їх відання, та в порядку, визначеному законом, мають право отримувати від керівників органів, підприємств, установ, організацій та їх філіалів і відділень необхідні матеріали і документи.
21.9. Постійні комісії попередньо розглядають кандидатури осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження відповідною радою, готують висновки з цих питань.
21.10. Організація роботи постійної комісії ради покладається на голову комісії. Голова комісії скликає і веде засідання комісії, дає доручення членам комісії, представляє комісію у відносинах з іншими органами, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, а також громадянами, організує роботу по реалізації висновків і рекомендацій комісії. У разі відсутності голови комісії або неможливості ним виконувати свої повноваження з інших причин його функції здійснює заступник голови комісії або секретар комісії.
21.11. Сприяння організації засідань постійних комісій, ведення діловодства та контроль за виконанням рішень постійних комісій покладається на аппарат ради. Перелік питань, які пропонуються виконавчими органами для розгляду на засіданнях постійних комісій та копії направляються членам комісій шляхом надсилання документів на електронні адреси, які вказані депутатами та оприлюднені на сайті міської ради не пізніше, ніж за один день до засідання.
21.12. Протокол засідань комісії підписується головою і секретарем комісії.
21.13. Постійні депутатські комісії розглядають питання і проєкти рішень, які виносяться на розгляд сесії. За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності - заступником голови або секретарем комісії.
21.14. Рекомендації постійних комісій підлягають обов'язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи повинно бути повідомлено комісіям у встановлений ними строк.
21.15. Постійна комісія для вивчення питань, розробки проєктів рішень ради може створювати підготовчі комісії і робочі групи з залученням представників громадськості, вчених і спеціалістів.
21.16. Питання, які належать до відання кількох постійних комісій, можуть за ініціативою комісій, а також за дорученням ради, її голови, секретаря міської ради розглядатися постійними комісіями спільно. Спільне засідання постійних комісій є правомірним при наявності кворуму в кожній комісії. Висновки і рекомендації, прийняті постійними комісіями на їх спільних засіданнях, підписуються головами відповідних постійних комісій.
21.17. Постійні комісії є підзвітними Волочиській міській раді та відповідальними перед нею.
21.18. Протягом строку своїх повноважень рада може утворювати нові комісії, ліквідовувати, реорганізовувати утворені комісії, вносити зміни до їх складу.
21.19. Комісії виконують доручення ради, голови або секретаря ради, з наступним звітом, у визначений термін.
21.20. Депутати працюють у постійних комісіях на громадських засадах.
Стаття 211. Тимчасові контрольні комісії. Порядок роботи і прийняття рішень.
211.1. Тимчасові контрольні комісії є органами ради, що створюються для контролю з конкретно визначених радою питань, що належать до повноважень місцевого самоврядування. Контрольні комісії подають звіти і пропозиції на розгляд ради.
211.2. Рішення про створення тимчасової контрольної комісії, її назву та завдання, про персональний склад і її голову вважається прийнятим, якщо за це проголосувало не менше однією третини депутатів від загального складу ради. Депутати, які входять до складу тимчасової контрольної комісії, та залучені комісією для участі в її роботі спеціалісти, експерти, інші особи не повинні розголошувати інформацію, яка стала їм відома у зв'язку з її роботою.
211.3. Організація роботи тимчасової контрольної комісії ради покладається на голову комісії. Голова комісії скликає і веде засідання комісії, дає доручення членам комісії, представляє комісію у відносинах з іншими органами, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, громадинами, організує роботу по реалізації висновків і рекомендацій комісії. Протокол засідань комісії підписує голова і секретар комісії. Всі інші питання організації своєї роботи комісія вирішує самостійно.
211.4. Сприяння організації роботи тимчасових контрольних комісій, ведення діловодства та контроль за виконанням їх рішень покладається на апарат ради.
211.5. Повноваження тимчасової контрольної комісії ради припиняються з моменту прийняття радою остаточного рішення щодо результатів роботи цієї комісії, а також у разі припинення повноважень ради, яка створила цю комісію.
211.6. Засідання тимчасових контрольних комісій ради проводяться, як правило, закрито.
211.7. Повноваження тимчасових контрольних комісій припиняються з моменту прийняття більшістю міської ради остаточного рішення за результатами її роботи.
Стаття 22. Сесії ради та пленарні засідання
22.1. Волочиська міська рада проводить свою роботу сесійно. Сесії міської ради складаються з пленарних засідань і засідань постійних комісій.
22.2. Перша сесія новообраної міської ради скликається Волочиською міською територіальною виборчою комісією після обрання міської ради в правомочному складі, її відкриває і веде голова цієї виборчої комісії. Він інформує про підсумки виборів депутатів міської ради, міського голови і визнання їх повноважень.
22.3. Наступні сесії Волочиської міської ради скликаються міським головою, крім випадків, передбачених чинним законодавством.
22.4. Сесія Волочиської міської ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок - не рідше ніж один раз на місяць (крім випадків скликання позачергових сесій).
22.5. Повідомлення про скликання наступної сесії доводиться до відома депутатів не пізніше, як за десять днів, а у виняткових випадках - за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.
22.6. Сесія ради є повноважною, якщо на її засіданні присутні більше половини депутатів від загального складу ради.
22.7. Реєстрація депутатів проводиться перед початком засідання сесії. За необхідності, повторна реєстрація може проводитись шляхом поіменного голосування.
22.8. Сесія розпочинається і закінчується виконанням Державного гімну України, стоячи.
22.9. Пленарні засідання сесії міської ради відкриває і веде міський голова, а у випадках, передбачених чинним законодавством і цим регламентом, - секретар міської ради чи депутат міської ради.
22.10. Відкриваючи сесію, головуючий оголошує результати реєстрації депутатів і наявність кворуму, повідомляє про склад запрошених і присутніх на сесії депутатів інших рад, представників органів державної влади, об’єднань громадян, засобів масової інформації, окремих громадян тощо.
22.11. Якщо на початку чи в ході пленарного засідання сесії міської ради буде встановлено, що в його роботі бере участь половина чи менше половини депутатів від загального складу ради, головуючий має право перенести його на інший час.
22.12 Сесії міської ради проводяться гласно із забезпеченням права кожного бути присутнім на них, крім випадків, передбачених законодавством. Порядок доступу до засідань визначається радою відповідно до закону
22.13. Пленарне засідання ради транслюється в мережі Інтернет у режимі реального часу, крім випадків розгляду питань, що містять інформацію з обмеженим доступом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації". Даний підпункт набирає чинності через 30 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX
22.14. Пленарне засідання ради підлягає відеофіксації з подальшим зберіганням відеозапису засідання не менше п’яти років. Відеозапис пленарного засідання ради оприлюднюється в частині, що транслюється відповідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», невідкладно після закінчення засідання, але не пізніше наступного дня після проведення засідання, на офіційному веб-сайті ради чи в інший спосіб із забезпеченням відкритого доступу до відеозапису.
22.15. Під час сесії ради депутати, посадові особи місцевого самоврядування, інші доповідачі зобов’язані використовувати державну мову відповідно до вимог Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної".
Стаття 23. Часовий регламент засідань міської Ради.
23.1. При розгляді кожного з питань порядку денного тривалість виступів обмежується відведеним для цього часом:
- Для доповіді і співдоповіді надається до 20 хвилин;
- Для виступу від постійних комісій – до 10 хвилин;
- Для виступу від депутатських фракцій – до 3 хвилин;
- Для відповідей на запитання до доповідача, в загальному – до 10 хвилин;
- Для формулювання запитання – до 1 хвилини;
- Для довідки, з мотивів голосування, зауваження до порядку ведення – до 1 хвилини;
- Для виступу в «Різному» – до 3 хвилин;
- Для заключного слова перед голосуванням доповідачу і співдоповідачу надається по 5 хвилин кожному чи одному з них 10 хвилин.
23.2. За необхідності, з дозволу головуючого до встановленого часового регламенту можуть бути внесені зміни.
Стаття 24. Прийняття рішень міською радою
24.1. Міська рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
24.2. Рішення ради приймається більшістю депутатів від загального складу міської ради на пленарному засіданні після обговорення, крім інших випадків, передбачених чинним законодавством або цим регламентом. При встановленні результатів голосування до загального складу міської ради включається міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос.
24.3. Рішення міської ради приймаються лише з питань, внесених до порядку денного пленарного засідання сесії міської ради і за наявності відповідно оформленого проєкту рішення.
24.4. Проєкт рішення не ставиться на голосування, якщо він знімається розробником, який його вносив.
24.5. У випадку внесення змін та доповнень до проєкту рішення відповідальність за достовірність тексту рішення покладається на апарат ради, а за візування – на профільний виконавчий орган міської ради. Спеціаліст апарату ради присвоює рішенню номер та передає рішення сесії на підпис міському голові.
24.6. Рада може приймати протокольні доручення. Протокольне доручення ради - це доручення дане радою на пленарному засіданні виконавчому комітету (членам виконавчого комітету), виконавчим органам або посадовим особам міської ради, комунальним підприємствам, установам та організаціям з питань, віднесених до їх повноважень.
Стаття 25. Прийняття рішень з процедурних питань
25.1. Під процедурними питаннями розуміються питання, що стосуються порядку і способу розгляду питань на пленарному засіданні міської ради, ведення сесії, регулювання роботи під час засідання, які не потребують попередньої підготовки і фіксуються у протоколі сесії без оформлення як окремі рішення міської ради.
25.2. До процедурних питань відносяться:
- затвердження переліку питань порядку денного;
- затвердження послідовності розгляду питань порядку денного;
- визначення способу голосування (відкрите, поіменне, таємне голосування);
- питання про припинення обговорення;
- питання про повторний розгляд вже розглянутого питання порядку денного;
- питання внесення змін до часового Регламенту;
- інші організаційно-технічні питання, що визначають спосіб розгляду проблем, що виникають на пленарному засіданні ради.
25.3. Рішення з процедурних питань приймаються простою більшістю голосів депутатів від зареєстрованих на пленарному засіданні ради, за винятком випадків, прямо визначених законодавством або цим регламентом.
Стаття 26. Лічильна комісія.
26.1. Для підрахунку голосів на сесії, з числа депутатів міської ради створюється лічильна комісія.
26.2. Для проведення таємного голосування кількісний та персональний склад лічильної комісії визначається рішенням сесії міської ради.
26.3. Перед проведенням таємного голосування голова лічильної комісії представляє депутатам форму та зміст бюлетеня для таємного голосування, роз’яснює порядок проведення голосування.
26.4. Лічильна комісія здійснює підрахунок голосів при прийнятті рішень відкритим голосуванням шляхом підняття руки.
Стаття 27. Види і форми голосування
27.1. Рішення міської Ради приймаються відкритим поіменним або таємним голосуванням.
27.2. Відкрите поіменне голосування проводиться з більшості питань порядку денного.
27.3. Таємне голосування обов'язкове при розгляді наступних питань:
27.3.1. при обранні та звільненні секретаря міської ради;
27.3.2. при прийнятті рішення про дострокове припинення повноважень міського голови
27.4. З інших питань таємне голосування проводиться за рішенням сесії, прийнятим більш ніж однією третиною голосів депутатів від загального складу міської ради.
27.5. Відкрите поіменне голосування проводиться кожним депутатом особисто шляхом підняття руки, що унеможливлює голосування замість депутата іншою особою.
27.6. При проведенні відкритого поіменного голосування формується список з результатами голосування в стандартному режимі «За», «Проти», «Утримались», «Не голосували», який зберігається архіві сесії. Результати голосування висвітлюються на офіційному сайтиі міської ради.
Розділ VІ. ПЛЕНАРНІ ЗАСІДАННЯ
Стаття 28. Підготовка питань до розгляду на пленарному засіданні ради
28.1. Пропозиції щодо питань на розгляд ради можуть вноситися міським головою, постійними комісіями, окремими депутатами, виконавчим комітетом, виконавчими органами міської ради, депутатськими фракціями та групами, загальними зборами громадян, а також у порядку місцевої ініціативи.
28.2. Розпорядження міського голови про скликання сесії направляється на електронну скриньку депутатам після підписання. Проєкти рішень із відповідними погодженнями, інші документи й матеріали з питань, які вносяться на розгляд ради, подаються апарат ради за 10 днів і доводяться до відома депутатів шляхом надсилання документів на електронні адреси, які вказані депутатами та оприлюднені на сайті міської ради, одночасно з орієнтовним порядком денним не пізніше, як за три дні до відкриття сесії, крім випадку скликання позачергової сесії. Персональну відповідальність за підготовку проєктів документів, що вносяться на розгляд сесії несе секретар ради. Депутати ознайомлюються з проєктами рішень, які мають бути винесені на розгляд сесії Волочиської міської ради.
28.3. Проєкти рішень, що вносяться на розгляд ради, попередньо розглядаються профільною постійною комісією ради. На голосування вносяться виключно проєкти рішень, розглянуті профільною постійною комісією, завізовані юридичним відділом та відповідним заступником міського голови.
28.4. Проєкт рішення готує розробник питання у міській раді або, за розпорядженням міського голови чи за дорученням міської ради, відповідні виконавчі органи (відділи, управління) міської ради.
28.5. Розробник проєкту рішення робить доповідь на пленарному засіданні міської ради.
28.6. Міський голова, постійні комісії міської ради, депутатські фракції і групи, депутати мають право вносити альтернативні проєкти рішень з питань, внесених на розгляд міської ради. Розробники внесеного альтернативного проєкту рішення мають право на співдоповідь на пленарному засіданні міської ради.
28.7. Проєкт рішення повинен містити:
1) заголовок, в якому зазначаються найменування міської ради, порядковий номер скликання, порядковий номер сесії; назва питання, з якого приймається рішення;
2) вступну частину, в якій подаються обґрунтування, мета і доцільність рішення, точні посилання на нормативно-правові акти (повна назва документа, номер розділу, глави, статті, пункту, підпункту, абзацу);
3) текст рішення, виклад якого починається після слів: «міська рада вирішила:»;
4) додатки до проєкту рішення (якщо на них є посилання в пунктах самого рішення) за підписом розробника проєкту.
28.8. Проєкти рішень, які подаються на розгляд ради, повинні містити у правому верхньому куті аркуша напис «Проєкт», ім’я розробника даного проєкту.
Проєкт рішення оформляється наступним чином:
- проєкт з додатками,
-документи, долучені до проєкту рішення, включаючи розрахунок розсилки, підписаний розробником проєкту;
- пояснювальна записка до проєкту рішення .
28.9. Пояснювальна записка до проєктів рішень підписується їх розробником, візується юридичним відділом, профільним заступником (-ами) міського голови та секретарем ради.
28.10. Підготовка альтернативних проєктів рішень відбувається в порядку, визначеному даним Регламентом та чинним законодавством.
28.11. Всі документи ради і її виконавчих органів виконуються державною мовою, із неухильним дотриманням норм і правил українського правопису.
28.12. Питання генерального планування, земельних відносин та земельного кадастру, будівництва та архітектури під час розгляду на пленарних засіданнях Ради у разі потреби супроводжуються графічними матеріалами.
28.13. Усі проєкти рішень для оприлюднення на офіційному сайті міської ради, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», подаються секретарю міської ради, не пізніше, як за 11 робочий день до їх розгляду на сесії міської ради. Секретар міської ради через апарат ради та оганізаційно-інформаційний відділ оприлюднює на офіційному сайті міської ради поданий проєкт рішення протягом доби після подання.
Стаття 29. Пленарне засідання ради
29.1. На початку сесії рада затверджує порядок денний.
29.2. Після затвердження переліку питань порядку денного рада затверджує порядок (послідовність) розгляду питань порядку денного.
29.3. Після розгляду питань порядку денного проводиться розгляд депутатських запитів, заяв та звернень. На такий розгляд відводиться до 30 хвилин.
29.4. За обґрунтованими мотивами міська рада більшістю від присутніх депутатів на пленарному засіданні сесії міської ради може прийняти рішення про проведення закритого пленарного засідання чи закритого розгляду одного з питань порядку денного. У цьому випадку право присутності на пленарному засіданні мають тільки депутати міської ради. Щодо інших осіб, у т.ч. і фахівців, які дають пояснення, так само як і щодо часу їх присутності, міська рада більшістю від присутніх на пленарному засіданні депутатів приймає окреме рішення. Використання аудіо-відео записуючої апаратури під час закритого слухання заборонено.
29.5. Перед початком розгляду та голосуванням з кожного питання головуючий оголошує назву проєкту рішення згідно з порядком денним, доповідач – текст рішення та висновки і рекомендації постійних комісій міської ради.
29.6. Після голосування головуючий оголошує його підсумки: кількість голосів поданих «за», «проти», «утримались», а також висновок «рішення прийнято» або рішення «не прийнято».
29.7. Позачерговим правом виступу у дискусії користуються міський голова, секретар міської ради, голови постійних комісій, якщо вони не внесені в список для виступу.
29.8. Черговість виступів у дискусії визначається секретарем ради у порядку надходження заявок.
29.9. З одного й того ж обговорюваного питання порядку денного депутат може виступити не більше двох разів, не рахуючи виступів з мотивів голосування, для довідки та з процедурних питань.
29.10. Перевищення тривалості виступів допускається за згодою головуючого.
29.11. За рішенням ради, право на виступ надається й іншим особам, присутнім на пленарному засіданні. Час і тривалість їх виступу встановлюється радою.
Стаття 30. Протокол пленарного засідання сесії міської ради
30.1. Ведення протоколу пленарного засідання ради здійснює секретар ради. Представники апарату ради надають допомогу секретарю ради у веденні та оформленні протоколу засідання
30.2. У протоколі пленарного засідання міської ради вказуються:
- дата і місце проведення сесії, її порядковий номер;
- загальний склад ради, кількість депутатів, обраних до ради, кількість присутніх і відсутніх на засіданні депутатів, за результатами реєстрації, а також кількість, прізвища і посади запрошених на засідання ради;
- порядок денний сесії,
- прізвища депутатів, що виступають у дискусії (для осіб, що не є депутатами ради, - також посади);
- прізвища депутатів, які поставили питання доповідачу;
- перелік усіх прийнятих рішень із зазначенням числа голосів, поданих "за", "проти" і таких, що "утрималися".
30.3. До протоколу засідання сесії додаються прийняті радою рішення, списки присутніх і відсутніх на засіданні депутатів і списки запрошених, список присутніх представників ЗМІ.
30.4. Рішення міської ради з процедурних питань відображаються в тексті протоколів засідання сесії.
30.5. Протокол пленарного засідання сесії міської ради оформляється не пізніше семи робочих днів, підписується головуючим пленарного засідання.
30.6. За правильність та достовірність записів у протоколі засідання сесії відповідає секретар ради.
30.7. Відповідальність за своєчасність оформлення протоколу й інших матеріалів несе секретар ради.
30.8. Оригінали протоколів пленарних засідань, рішень ради зберігаються в апараті ради та один раз у рік здаються в архів на постійне зберігання. Ці документи надаються зацікавленим особам за їх письмовим зверненням.
30.9. Результати голосування з будь-якого питання (в т.ч. процедурного рішення) надаються на прохання депутата, помічників-консультантів депутата міської ради, міського голови, його заступників, а також на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». Така інформація надається за будь-який період. Результати голосування з будь-якого питання із зазначенням персональної позиції кожного депутата розміщуються на офіційному веб-сайті ради в день після голосування і зберігаються протягом необмеженого строку. Результати голосування є невід’ємною частиною протоколу сесії ради.
Стаття 31. Набрання чинності рішеннями ради.
31.1. Рішення міської ради нормативно - правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення (якщо в самих рішеннях радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію.
Стаття 32. Контроль за виконанням рішень Волочиської міської ради і вжиття заходів з їх виконання
32.1.У рішенні та протокольному дорученні ради вказується виконавець і, як правило, термін виконання рішення, а також особа або структура, що контролює його виконання. Для здійснення контролю за рішеннями ради вказані особа або структура не потребують ніяких спеціальних повноважень.
32.2. Особа або структура, на яку покладений контроль, зобов'язана вчасно підготувати повідомлення про хід виконання рішення. Після заслуховування такого повідомлення міська рада вправі:
— зняти рішення з контролю як виконане;
— продовжити контрольні повноваження;
— покласти контрольні повноваження на іншу особу, структуру;
— змінити рішення або доповнити його;
— прийняти додаткове рішення.
32.3. Термін звітності щодо контролю виконання встановлюється в самому рішенні або головуючим на пленарному засіданні.
Стаття 33. «Особливості організації та проведення сесій міської ради в умовах надзвичайних ситуацій та/або надзвичайного стану
33.1. В умовах запровадження надзвичайної ситуації та/або надзвичайного стану, спричинених спалахами епідемій та пандемій, що створюють загрозу життю і здоров'ю значних верств населення та введення такого стану відповідно до законодавства на всій території України, Хмельницької області, Волочиської територіальної громади, пленарні засідання міської ради можуть проводитися в режимі відеоконференції/аудіоконференції (дистанційне засідання).
33.2. Аудіоконференція проводиться у випадках технічної неможливості проведення відеоконференції.
33.3. До порядку денного дистанційних засідань можуть включатися виключно питання невідкладного внесення змін до місцевого бюджету, інші питання, щодо невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій або якнайшвидшої ліквідації особливо тяжких наслідків надзвичайних ситуацій, спричинених спалахами епідемій та пандемій чи реалізації повноважень, пов'язаних з такими обставинами, процедурні питання.
33.4. Рішення про дистанційне засідання доводиться до відома депутатів ради і населення не пізніше як за 24 години до його початку із зазначенням порядку денного та порядку відкритого доступу до трансляції дистанційного засідання міської ради.
33.5. Рішення про дистанційне засідання розміщується на офіційному веб-сайті міської ради з одночасним направленням цієї інформації та проєктів рішень з супровідними документами на електронну адресу кожного депутата міської ради.
33.6. Рішення про визначення залу, у якому проводитиметься сесія міської ради в режимі відеоконференції/аудіоконференцій, приймається міським головою.
33.7. Під час проведення сесії в режимі відеоконференції/аудіо конференції у залі, в якому відбувається таке засідання, можуть перебувати лише:
- міський голова, секретар ради, доповідачі, працівники апарату ради та спеціалісти організаційного та інформаційного відділу.
33.8. Перед відкриттям сесії в режимі відеоконференції/аудіоконференції проводиться запис депутатів, які приєдналися до участі у такому пленарному засіданні. Головуючий повідомляє про результати запису депутатів.
33.9. Сесія в режимі відеоконференції/аудіо конференції відкривається у разі, якщо для участі в ній за інформацією, наданою організаційнщ-інформаційним відділом, записалися більше половини депутатів від загального складу ради.
33.10. Голосування депутатів на сесії в режимі відеоконференції/аудіоконференції відбувається наступним чином:
1) головуючий називає прізвище, ім’я та по батькові депутата в алфавітному порядку;
2) депутат після озвучення його прізвища особисто здійснює голосування із зазначенням позиції "за", "проти" або "утримався". Тривалість часу голосування кожного з депутатів становить не більш як 5 секунд. У разі необхідності тривалість часу голосування може бути збільшена головуючим;
33.11.У разі, якщо з технічних причин депутат не зміг проголосувати, такому депутату повторно надається можливість проголосувати.
33.12. Після завершення голосування всіма депутатами, які беруть участь у пленарному засіданні, головуючий оголошує результати голосування за проєкт рішення.
33.13. Запис дистанційного засідання є невід’ємною частиною протоколу засідання.
33.14.Т ехнічне забезпечення та організація дистанційних засідань покладається на аппарат ради організаційно- інформаційний відділ.
Стаття 34. Конфлікт інтересів
34.1. З метою запобігання та врегулювання конфлікту інтересів голова, заступники голови та депутати міської ради зобов’язані:
34.1.1. вживати заходів щодо недопущення виникнення реального та потенційного конфлікту інтересів;
34.1.2. письмово повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли вони дізналися чи повинні були дізнатися про наявність у них реального чи потенційного конфлікту інтересів сесію міської ради, під час виконання повноважень у якій виник конфлікт інтересів;
34.1.3. не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;
34.1.4.вживати заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
34.2. У разі існування в осіб, зазначених у частині першій цієї статті, сумнівів щодо наявності в них конфлікту інтересів вони зобов’язані звернутися за роз’ясненнями до територіального органу Національного агентства з питань запобігання корупції. У разі якщо особа не отримала підтвердження про відсутність конфлікту інтересів, вона діє відповідно до вимог, передбачених Законом України «Про запобігання корупції».
34.3. Якщо особа отримала підтвердження про відсутність конфлікту інтересів, вона звільняється від відповідальності, якщо у діях, щодо яких вона зверталася за роз’ясненням пізніше було виявлено конфлікт інтересів.
34.4. У разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у осіб, зазначених у частині першій цієї статті, які входить до складу міської ради, вони не мають права брати участь у прийнятті рішення цим органом та в обов’язковому порядку письмовою заявою повідомляють про це постійну комісію міської ради з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, прав людини та законності, яка оголошується на сесії міської ради. Про конфлікт інтересів таких осіб може заявити будь-який інший депутат міської ради або учасник засідання сесії, якого безпосередньо стосується питання, що розглядається. Заява про конфлікт інтересів депутата міської ради заноситься в протокол засідання сесії міської ради.
34.5. У разі якщо неучасть особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, яка входить до складу міської ради, у прийнятті рішень призведе до втрати правомочності міської ради, участь такої особи у прийнятті рішень має здійснюватися під зовнішнім контролем. Рішення про здійснення зовнішнього контролю приймається сесією міської ради.
34.6. Зовнішній контроль здійснюється в таких формах:
34.6.1 перевірка комісією з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, прав людини та законності стану та результатів виконання особою завдання, вчинення нею дій, змісту рішень чи проєктів рішень, що приймаються або розробляються за участі особи або відповідним колегіальним органом з питань, пов’язаних із предметом конфлікту інтересів;
34.6.2. виконання особою завдання, вчинення нею дій, розгляд справ, підготовка та прийняття нею рішень під наглядом постійної комісії міської ради з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, прав людини та законності;
34.6.3. участь уповноваженої особи Національного агентства в роботі колегіального органу в статусі спостерігача без права голосу.
34.7. Службові повноваження здійснюються особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування під зовнішнім контролем у разі, якщо усунення особи від виконання завдання, вчинення дій, прийняття рішення чи участі в його прийнятті в умовах реального чи потенційного конфлікту інтересів, обмеження її доступу до інформації чи перегляд її повноважень є неможливим.
34.8. Обмеження доступу до певної інформації здійснюється за рішенням голови міської ради, у випадку, якщо конфлікт інтересів пов’язаний з таким доступом та має постійний характер.
34.9. Постійна комісія міської ради з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, прав людини та законності готує та надає на розгляд сесії висновки до всіх проєктів рішень, які готуються для розгляду на сесії міської ради щодо усунення конфлікту інтересів.
Секретар ради Оксана ПЕНДРАК