Проект рішення ради №31 «Про внесення змін до установчих документів комунального підприємства Волочиський історико-етнографічний музей Волочиської міської ради Хмельницької області»
Скликання: | VIII скликання |
Сесія: | Проекти |
Тип документу: | Проект рішення ради |
Дата: | 16.01.2024 |
Автор: | Ільчишин С.О |
Номер документу: | 31 |
Назва документу: | Про внесення змін до установчих документів комунального підприємства Волочиський історико-етнографічний музей Волочиської міської ради Хмельницької області |
Прикріплені файли: |
ПРОЄКТ
Розробник : директор музею Ільчишин С.О.
ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ
ВОЛОЧИСЬКА МІСЬКА РАДА
Волочиської міської територіальної громади
VІІІ скликання
ХLVІІІ сесія
Р І Ш Е Н Н Я
жовтня 2024 року Волочиськ № -48/2024
Про внесення змін до установчих документів комунального підприємства Волочиський історико-етнографічний музей Волочиської міської ради Хмельницької області
Керуючись ст.78 Господарського кодексу України, статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про музеї та музейну справу», Законом України «Про Державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», розглянувши службову записку директора комунального підприємства Волочиський історико-етнографічний музей Волочиської міської ради, за рекомендацією постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, прав людини та законності, міська рада |
В И Р І Ш И Л А:
- Змінити найменування юридичної особи код ЄДРПОУ 35492511 з «Комунальне підприємство Волочиський історико-етнографічний музей Волочиської міської ради Хмельницької області» на «Комунальне підприємство Волочиський історико-етнографічний музей Волочиської міської ради Хмельницького району Хмельницької області»
- Привести у відповідність юридичну адресу комунального підприємства Волочиський історико-етнографічний музей Волочиської міської ради Хмельницького району Хмельницької області код ЄДРПОУ 35492511 з «31200, Хмельницька область, Волочиський район ,місто Волочиськ, вулиця Музейна , будинок 19» на «31200, Хмельницька область, Хмельницький район, місто Волочиськ, вулиця Музейна , будинок 19».
- Директору комунального підприємства Волочиський історико-етнографічний музей Волочиської міської ради Хмельницького району Хмельницької області Ільчишину С.О. внести зміни до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.
- Затвердити Статут комунального підприємства Волочиський історико-етнографічний музей Волочиської міської ради Хмельницького району Хмельницької області в новій редакції (додається).
- Уповноважити директора комунального підприємства Волочиський історико-етнографічний музей Волочиської міської ради Хмельницького району Хмельницької області Ільчишина С.О. підписати Статут комунального підприємства Волочиський історико-етнографічний музей Волочиської міської ради Хмельницького району Хмельницької області та провести реєстрацію установчих документів.
- Вважати таким , що втратили чинність рішення шістдесят п’ятої сесії міської ради від 05 грудня 2019 року № 4-65/2019 «Про затвердження Статуту Комунального підприємства Волочиський історико-етнографічний музей Волочиської міської ради Хмельницької області в новій редакції», рішення ХХХVІІ сесії Волочиської міської ради від 07 лютого 2024 року № 16 -37/2024 «Про реорганізацію юридичної особи шляхом перетворення».
- Контроль за виконанням рішення покласти на в.о. начальника відділу культури та туризму Волочиської міської ради Небесюк Т.В. та постійну комісію з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, прав людини та законності (голова комісії Байда А.Л.).
Міський голова Костянтин ЧЕРНИЧЕНКО
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення ХLVІІІ сесії міської ради
від жовтня 2024 року №-48/2024
СТАТУТ
комунального підприємства Волочиський історико-етнографічний музей Волочиської міської ради Хмельницького району Хмельницької області
(Нова редакція)
м. Волочиськ
2024 рік
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
-
- Комунальне підприємство Волочиський історико-етнографічний музей Волочиської міської ради Хмельницького району Хмельницької області (далі Музей) є закладом культури та освіти, науково-дослідним закладом, призначеним для вивчення, збереження та використання пам'яток історії, матеріальної і духовної культури, прилучення громадян до надбань національної, світової історико-культурної спадщини, створений відповідно до Законів України «Про музеї та музейну справу», «Про місцеве самоврядування в Україні» та здійснює свою діяльність згідно з чинним законодавством України та власним статутом. Музей є науково-дослідним та культурно-освітнім закладом, збирає, науково опрацьовує, зберігає та пропагує пам'ятки матеріальної та духовної спадщини краю, організовує наукові експедиції та відрядження, популяризує оригінальні колекції, першоджерела через показ їх в експозиційних залах, надає освітні послуги на спеціальних виставках за допомогою екскурсій, лекцій або інших видів інформування, а також бере участь у проведенні культурних акцій.
- Засновником Музею є Волочиська міська рада Хмельницького району, Хмельницької області (код ЄДРПОУ – 04060695, місцезнаходження: 31200, площа Центральна, будинок 1, м. Волочиськ, Хмельницький район, Хмельницька область) (далі - Засновник).
- Музей підпорядковується відділу культури і туризму Волочиської міської ради.
- Повне найменування закладу – Комунальне підприємство Волочиський історико-етнографічний музей Волочиської міської ради Хмельницького району Хмельницької області.
- Скорочене найменування закладу – Волочиський історико–етнографічний музей.
- Юридична адреса закладу: 31200 Україна, Хмельницька область, Хмельницький район, м. Волочиськ, вул. Музейна, 19.
- Музей набуває прав юридичної особи від дня його державної реєстрації.
- Музей є юридичною особою, має рахунки в територіальних органах Державного казначейства України та установах банків, печатку зі своїм найменуванням, кутовий штамп та ідентифікаційний код.
- Музей є комунальною власністю міської ради та розпорядником майна, переданого йому міською радою в оперативне управління, доходів та майна, набутих на підставах, не заборонених чинним законодавством України.
- Музей відповідає за своїми зобов'язаннями належними йому майном та коштами.
- Музей є неприбутковим комунальним закладом культури, основною метою якого не є отримання прибутку.
2. ПРЕДМЕТ І МЕТА ДІЯЛЬНОСТІ
- Основними напрямками діяльності Музею є :
- науково-дослідна діяльність;
- експозиційна, фондова, видавнича та реставраційна робота;
- комплектування музейних зібрань;
- культурно-освітня діяльність;
- здійснення зовнішньо-культурних зв'язків і ділове співробітництво з іноземними партнерами та аналогічними організаціями України;
- надання консультацій з питань музейної діяльності та послуг організаціям і окремим громадянам в т.ч. іноземним.
- Відповідно до профілю і напрямків роботи Музей проводить наступну за змістом і формами діяльність:
- вивчає історію, процеси економічного, політичного і культурного розвитку краю з найдавніших часів до наших днів;
- створює та вивчає фонди Музею, як першоджерело знань про край, встановлює їх наукову, історичну, художню цінність;
- координує науково-дослідницьку роботу з іншими науковими закладами і при наявності асигнувань запрошує до проведення науково-дослідницької роботи спеціалістів відповідного профілю;
- створює експозицію на основі розробленої концепції зібраної і науково опрацьованої колекції, використовуючи досягнення науки, а також методичні принципи, визнані сучасним музеєзнавством;
- розробляє тематико-експозиційні плани і проекти художнього оформлення експозиції і тематичних виставок з власних фондів і колекцій, та колекцій інших музеїв, приватних колекцій;
- здійснює редакційно-видавничу діяльність;
- на базі своїх експозицій, виставок, фондових колекцій проводить касову науково-освітню роботу, основними формами якої є: екскурсії, лекції, консультації, курси, конференції, тематичні свята, інші форми роботи не заборонені чинним законодавством України;
- створює якісний освітній, історико-етнографічний, краєзнавчий, історичний навчальний продукт .
- Музей обслуговує відвідувачів в найбільш зручний для них час, також надає платні послуги, а саме:
- проводить екскурсії ;
- проводить виставки-розпродажі;
- проводить ритуально-обрядові, науково-методичні, освітні, літературно-художні заходи та інші види послуг.
- Музей вступає у взаємовідносини з юридичними та фізичними особами на договірних засадах на тимчасове експонування різноманітних виставок, колекцій та реалізацію друкованої освітньої, наукової, історичної, краєзнавчої літератури, сувенірів, значків, тощо.
- Для вивчення запитів, інтересів та пропозицій відвідувачів Музей веде Книгу відгуків, журнал відвідування та здійснює облік різноманітних форм культурно-масової роботи.
- З метою популяризації своєї діяльності Музей розповсюджує рекламу, плакати, листівки, оголошення про зміст і час роботи виставок, видає освітні каталоги і навчальні буклети, висвітлює питання діяльності Музею в засобах масової інформації.
- Музейні колекції та музейні предмети що знаходяться в Музеї належать до Музейного фонду України. Порядок віднесення музейних колекцій та музейних предметів, а також окремих пам'яток до Музейного фонду України визначається Положенням про Музейний фонд України.
- Музей отримує поповнення фонду шляхом:
- передачі Музею у встановленому порядку пам'яток, виявлених під час археологічних, етнографічних, науково-природничих та інших експедицій, будівельних, ремонтних або реставраційних робіт, у тому числі з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, та скарбів;
- безплатної передачі Музею пам'яток підприємствами, установами, організаціями і громадянами;
- передачі Музею пам'яток, конфіскованих згідно з чинним законодавством; повернення в Україну розшуканих пам'яток, які були незаконно вивезені;
- передачі пам'яток, вилучених на митниці;
- поповнення музейних зібрань іншими способами, що не суперечать чинному законодавству.
- Музей готує до видання наукові праці і популярні освітні видання, які відображають сторони його діяльності, а також путівники з історичних та визначних місць, каталоги музейних пам'яток, тощо.
- При Музеї формується науковий архів.
3.МАЙНО МУЗЕЮ. ФІНАНСУВАННЯ .
-
- Майно Музею складають основні фонди, а також цінності, вартість яких відображається в балансі відділу культури і туризму міської ради.
- Приміщення Музею передається на праві оперативного управління і може бути вилучено лише за умовами надання музею іншого рівноцінного приміщення за погодженням з міською радою.
- На території, відведеній для Музею, забороняється діяльність, що суперечить його функціональному призначенню або може негативно впливати на стан зберігання музейного зібрання, а також інша діяльність, яка є несумісною з діяльністю музею як закладу культури. На цій території згідно з статутом Музею може бути виділено зони:
- заповідна - для зберігання і охорони найбільш цінних історико-культурних комплексів і окремих об'єктів;
- експозиційна - для стаціонарного демонстрування великогабаритних музейних предметів і використання в культурно-пізнавальних цілях;
- наукова - для проведення науково-дослідної роботи;
- рекреаційна - для відпочинку та обслуговування відвідувачів Музею;
- господарська - для розміщення допоміжних господарських об'єктів;
-освітня- для проведення освітньої роботи.
-
- Музей здійснює користування землею, іншими природними ресурсами та несе відповідальність за дотримання норм щодо їх охорони і раціонального використання згідно з чинним законодавством.
- Фінансування Музею проводиться з бюджету міської ради.
- Музей обслуговується централізованою бухгалтерією відділу культури і туризму Волочиської міської ради.
- Кошти музею складаються з :
- бюджетних асигнувань;
- надходжень за проведені науково-дослідні та інші види робіт на замовлення підприємств, організацій, установ;
- добровільних внесків організацій, підприємств, установ та громадян, благодійних внесків, спонсорських надходжень;
- коштів від продажу вхідних квитків, значків, сувенірів, краєзнавчої літератури;
- платежів за екскурсійне обслуговування, за видачу історичних довідок;
- коштів, виручених від інших видів господарської діяльності, реалізації продукції та послуг;
- добровільних надходжень за організацію та проведення виставок;
- валютних надходжень;
- надходжень за фото-теле-відео-кінозйомки в музейних залах та на його території;
- інших надходжень в тому числі валютні надходження, відповідно до законодавства України.;
- Бюджет Музею використовується згідно з кошторисом витрат необхідних для повного забезпечення діяльності закладу. Кошти, що надходять з інших джерел, не впливають на розмір бюджетних асигнувань музею.
- Всі кошти, за виключенням бюджетних, що надходять з різних джерел, а також економія фонду заробітної плати, складають прибуток музею і можуть використовуватись на :
- розвиток і зміцнення матеріально-технічної бази музею;
- дослідницьку і пошукову роботу;
- освітньо-просвітницьку, навчальну роботу;
- підтримання міжнародних зв'язків;
- соціальні потреби колективу;
- премії, надбавки, доплати працівникам;
- матеріальну допомогу та інші потреби, що не суперечать чинному законодавству.
- Отримані доходи (прибутки) або їх частини не можуть розподілятися серед засновників (учасників, членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб).
- Нагромаджені Музеєм кошти вилученню не підлягають.
4.СТРУКТУРА ТА УПРАВЛІННЯ МУЗЕЄМ
- Управління музеєм здійснюється відповідно до діючого законодавства на основі поєднання прав власника і принципів самоврядування трудового колективу.
- Керівництво музеєм здійснює директор, який призначається на посаду шляхом укладення контракту на п’ять років за результатами конкурсу.
- Директор працює відповідно до планів роботи затверджених відділом культури і туризму міської ради.
- Директор музею самостійно вирішує питання діяльності закладу, крім питань, які віднесені статутом до компетенції трудового колективу.
Відповідно до мети діяльності Музею директор :
- приймає та звільняє з посад працівників музею;
- діє від імені Музею та представляє його в усіх установах, організаціях та на підприємствах, згідно з діючим статутом;
- здійснює організаційне керівництво;
- забезпечує повне виконання планів і договірних зобов'язань,
- ініціює перед відділом культури і туризму надбавки працівникам на один рік або квартал за досягнення в роботі та згідно з коефіцієнтом трудової участі кожного працівника, за підвищення якості виконаних робіт, а також за виконання поряд з основними, обов'язків тимчасово відсутніх працівників без обмеження розмірів цих доплат за рахунок та в межах економії фонду заробітної плати.
- При Музеї утворюється і діє фондово-закупівельна комісія, функції якої визначаються окремими інструкціями, які затверджує директор.
- При Музеї працює як дорадчий орган музейна рада (до 10 чол.), до складу якої входять працівники музею, історики, краєзнавці, викладачі навчальних закладів та представники громадського активу. Склад ради затверджується директором музею. У вирішенні організаційно-творчих і наукових питань директор керується рекомендаціями музейної ради.
- Директор Музею несе відповідальність за господарське ведення справ, за дотримання планової фінансової, кошторисної і трудової дисципліни.
- Директор Музею та його працівники зобов'язані дотримуватися норм Трудового законодавства України, правил техніки безпеки та протипожежних вимог.
- Права і обов'язки працівників Музею визначаються посадовими інструкціями та правилами трудового розпорядку для робітників, службовців підприємств, установ і організацій та кваліфікаційних характеристик.
- Правовий та соціальний захист працівників Музею забезпечується відділом культури і туризму згідно з основами законодавства України про культуру, законом України «Про музеї та музейну справу», «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законодавчими актами України.
ПРАЦІВНИКИ МУЗЕЮ МАЮТЬ ПРАВО НА:
- діяльність відповідно до фаху та кваліфікації;
- безкоштовне користування довідково-інформаційною, бібліотечною та фаховою базами музею та відвідування музейного закладу;
- участь у науково-дослідній роботі Музею, у конференціях, семінарах, наукових читаннях, археологічних експедиціях;
- захист у судовому порядку права інтелектуальної власності на результати наукової діяльності в галузі музейної справи;
- атестацію з метою одержання кваліфікаційної категорії, порядок проведення якої визначається Міністерством культури та інформаційної політики України;
- підвищення кваліфікації, перепідготовку, вільний вибір програми, форм навчання, стажування в інших музеях, в т.ч. за кордоном;
- грошову винагороду за сумлінну працю та зразкове виконання трудових обов'язків, та доручень, та встановленими трудовими обов’язками.
- грошову винагороду за виконання трудових обов'язків, та доручень, не суміжних із встановленими трудовими обов’язками;
- право на матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі та порядку, що встановлюються Кабінетом Міністрів України
- вимогу до юридичних і фізичних осіб про припинення дій, що загрожують збереженню пам'яток Музейного фонду України.
- Структуру та штатний розпис Музею затверджує директор за попереднім погодженням з міською радою та відділом культури і туризму міської ради.
5. ОБОВ’ЯЗКИ І ПРАВА МУЗЕЮ
- Своєю діяльністю Музей забезпечує громадянам рівні права до надбань регіональної, національної та світової історико-культурної спадщини.
- Музей зобов’язаний:
- забезпечити дотримання вимог Конституції України, чинного законодавства України щодо вільної реалізації прав громадян;
- забезпечити належне зберігання музейного фонду, та сприяти його поповненню;
- оперативно управляти майном спільної власності Волочиської міської громади, переданих Засновником або отриманих від господарської діяльності музею, не допускати його погіршення і псування;
- звітувати про свою діяльність перед Засновником, Органом управління;
- організовувати підвищення кваліфікації кадрів, вивчати, аналізувати, узагальнювати і поширювати передовий досвід у практику роботи музею,
- інформувати користувачів про всі види послуг, що їх надає Музей, в тому числі й платні;
- створювати умови для використання фонду Музею, надавати допомогу в доборі потрібних документів;
- дбати про культуру обслуговування відвідувачів.
- Для виконання повноважень, передбачених цим Статутом Музей має право:
- планувати свою діяльність, визначати стратегію, зміст, напрями і форми своєї діяльності;
- здійснювати господарську діяльність;
- здійснювати в установленому порядку співробітництво з музеями та іншими установами, організаціями, брати участь в реалізації державних і регіональних програм у межах своєї компетенції та програм розвитку музейної справи;
- брати участь у проектах і програмах розвитку музейної справи міжнародних і вітчизняних благодійних та інших організацій;
- на захист створених ним баз даних, інших об’єктів інтелектуальної власності музею згідно із законодавством;
- здійснювати іншу діяльність спрямовану на виконання завдань цього Статуту, яка не суперечить законам.
- має право створювати органи самоврядування: вчені, наглядові, методичні, музейно-педагогічні, художні, реставраційні та інші ради, залучаючи до їх діяльності фахівців різного профілю.
- Музей не має права вилучати та реалізовувати документи віднесенні до цінних і рідкісних видань, унікальних документальних пам’яток, крім випадків, передбачених законодавством.
- Музейні колекції та музейні предмети, віднесені до державної частини Музейного фонду України, не підлягають відчуженню за винятком обміну на інші музейні колекції та музейні предмети. Рішення про обмін музейних колекцій та музейних предметів, що належать до державної частини Музейного фонду України, приймається Міністерством культури та інформаційної політики України
- Передача пам'яток Музейного фонду України, що зберігаються в музеях, заснованих на будь-яких формах власності, передбачених законами України, іншим музеям та організаціям на постійне зберігання здійснюється відповідно до Положення про Музейний фонд України.
6. ДІЯЛЬНІСТЬ МУЗЕЮ
- Музей самостійно розробляє і затверджує річні плани з урахуванням отриманих соціально-творчих замовлень і укладених угод.
- Річний план роботи Музею розробляється за такими розділами:
- науково-фондова робота;
- науково-дослідницька;
- експозиційна діяльність;
- науково-просвітницька робота;
- науково-методична робота;
- підвищення кваліфікації працівників;
- організаційні питання;
- господарська діяльність;
- Музей здійснює оперативну діяльність щодо матеріально-технічного забезпечення закладу.
Музей через централізовану бухгалтерію відділу культури і туризму проводить закупки необхідних для діяльності музею матеріалів в організаціях торгівлі та в приватній торгівлі.
- Музей веде статистичний облік, впроваджує передові методи і форми обліку, складає звітність за затвердженими формами і подає їх у встановленому порядку відповідним державним органам.
7. ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ МУЗЕЮ
- Музей приймає активну участь у міжнародному культурному співробітництві в галузі музейної справи на основі багатосторонніх та двосторонніх угод.
- Участь Музею у міжнародному культурному співробітництві здійснюється шляхом:
- взаємного обміну музейною інформацією, виставками, вивченням міжнародного досвіду організації музейної справи;
- проведення спільних наукових досліджень на основі розробки і реалізації міжнародних програм;
- проведення міжнародних конференцій, конгресів, симпозіумів, виставок та участі в них;
- організації спільної підготовки музейних працівників, розвитку видавничої діяльності;
- здійснення іншої спільної діяльності відповідно до угод, якщо вона не суперечить законодавству України та міжнародним договорам України;
- експорт власної продукції (робіт і послуг) за профілем відповідно до статуту.
- З метою підвищення економічної зацікавленості і зовнішньоекономічної діяльності, виручка Музею в іноземній валюті, одержана від експорту продукції (робіт та послуг) після відрахування платежів, встановлених законодавством, надходить в розпорядження музею і вилученню не підлягає.
8. ПОВНОВАЖЕННЯ ЗАСНОВНИКА ЩОДО ДІЯЛЬНОСТІ МУЗЕЮ
- Відносини Засновника з музеєм будуються на засадах підпорядкованості, підзвітності та підконтрольності.
- Засновник :
- створює філії та відділи музею, що не є юридичними особами;
- забезпечує фінансування, у тому числі бюджетне фінансування (у тому числі на дольових засадах) і пріоритетне матеріально-технічне забезпечення розробки і реалізації державних, регіональних і місцевих програм розвитку музейної справи, для належного функціонування музею;
- з метою забезпечення надійного зберігання пам'яток Музейного фонду України створює належні умови, встановлює спеціальний науково обгрунтований режим зберігання пам'яток, проводить їх консервацію та реставрацію.
- забезпечує соціально-економічні, правові і наукові умови для ефективної діяльності Музею;
- сприяє формуванню сучасної інфраструктури музейної справи;
- підтримує і розвиває мережі музеїв громади;
- забезпечує підготовку та підвищення фахової кваліфікації музейних кадрів, їх правовий і соціальний захист;
- забезпечує охорону Музею;
- підтримує фундаментальні і прикладні наукові дослідження, пов'язані з музейною справою;
- сприяє міжнародному співробітництву в галузі музейної справи.
- здійснює інші повноваження, передбачені чинним законодавством України.
9. ЛІКВІДАЦІЯ ТА РЕОРГАНІЗАЦІЯ МУЗЕЮ
- Ліквідація Музею здійснюється за рішенням Засновника, а також за рішенням суду у випадках, передбачених чинним законодавством.
- Порядок подальшого використання майна Музею що ліквідується визначає Засновник за погодженнями з Міністерством культури та інформаційної політики України.
- Перереєстрація Музею проводиться в разі зміни форми власності або виду діяльності музею і здійснюється в порядку, встановленому для його реєстрації.
- Реєстрація (злиття, приєднання, поділ, перетворення) Музею відбувається відповідно до чинного законодавства України
- У разі реорганізації чи ліквідації Музею майно та кошти після задоволення вимог кредиторів передаються неприбутковим організаціям відповідного виду, чи зараховується відповідно закону до місцевого бюджету.
- Музей, що є у комунальній власності, не підлягає приватизації.
- Музей вважається реорганізованим або ліквідованим з моменту виключення його з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб України.
Секретар ради Оксана ПЕНДРАК