Рішення міської ради №16-36/2023 «Про затвердження Статуту Волочиського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Ромашка» Волочиської міської ради Хмельницького району Хмельницької області у новій редакції»
Скликання: | VIII скликання |
Сесія: | 36 сесія (від 21.12.2023) |
Тип документу: | Рішення міської ради |
Дата: | 28.12.2023 |
Номер документу: | 16-36/2023 |
Назва документу: | Про затвердження Статуту Волочиського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Ромашка» Волочиської міської ради Хмельницького району Хмельницької області у новій редакції |
Прикріплені файли: |
ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ
ВОЛОЧИСЬКА МІСЬКА РАДА
Волочиської міської територіальної громади
VІІІ скликання
ХХХVІ сесія
Р І Ш Е Н Н Я
21 грудня 2023 року Волочиськ № 16-36/2023
Про затвердження Статуту Волочиського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Ромашка» Волочиської міської ради Хмельницького району Хмельницької області у новій редакції
Керуючись статтями 26, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статтею 66 Закону України «Про освіту», статтею 13 Закону України «Про дошкільну освіту», Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», відповідно до клопотання відділу освіти, молоді та спорту Волочиської міської ради від 27.11.2023 року № 523-3/2023,за рекомендацією постійних комісій з питань освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, туризму, молоді та спорту, з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, прав людини та законності
міська рада
В И Р І Ш И Л А:
-
Затвердити Статут Волочиського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Ромашка» Волочиської міської ради Хмельницького району Хмельницької області у новій редакції.
-
Уповноважити директора Волочиського закладу дошкільної освіти «Ромашка» Наумову Інну Петрівну підписати Статут закладу та подати документи на реєстрацію закладу в установленому законодавством порядку.
-
Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії з питань освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, туризму, молоді та спорту (голова комісії Бойчук І.Т.), з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, прав людини та законності (голова комісії Байда А.Л.) та начальника відділу освіти, молоді та спорту Плотнікову А.М..
Міський голова Костянтин ЧЕРНИЧЕНКО
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення ХХХVІ сесії міської ради
№ 16-36/2023 від 21 грудня 2023 року
СТАТУТ
Волочиського закладу дошкільної освіти
(ясла-садок) «Ромашка»
Волочиської міської ради
Хмельницького району
Хмельницької області
(нова редакція)
м. Волочиськ
2023р.
-
Загальні положення
1.1. Волочиський заклад дошкільної освіти «Ромашка» створено на підставі рішення виконавчого комітету Волочиської міської ради Хмельницької області від 22 травня 1997 року № 180.
1.2. Повне найменування: Волочиський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «Ромашка» Волочиської міської ради Хмельницького району Хмельницької області. ( Далі – Заклад).
1.3. Скорочене найменування: Волочиський ЗДО «Ромашка».
1.4. Юридична адреса закладу: вулиця Незалежності, 39 а, м. Волочиськ, Хмельницького району, Хмельницької області, 31200.
1.5. Заклад знаходиться у комунальній власності Волочиської міської ради Хмельницького району Хмельницької області.
Тип закладу – ясла-садок.
1.6.Засновник Волочиського ЗДО «Ромашка» Волочиська міська рада (код ЄДРПОУ 04060695).
Місцезнаходження: площа Центральна, буд 1, м. Волочиськ, Хмельницького району, Хмельницької області, 31200.
Засновник здійснює фінансування закладу дошкільної освіти, його матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами, організовує будівництво і ремонт приміщень, їх господарське обслуговування, харчування та медичне обслуговування дітей.
1.7.Заклад у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту» ,«Про дошкільну освіту», «Про забезпечення функціонування української мови як державної», Положенням про заклад дошкільної освіти, Базовим компонентом дошкільної освіти, наказами МОН України, іншими нормативно-правовими актами, власним Статутом.
1.8. Заклад є юридичною особою, має печатку, штамп встановленого зразка, код ЄДРПОУ 26514357.
1.9. Головною метою Волочиського ЗДО «Ромашка» є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.
1.10. Діяльність Закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров’я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту.
1.11.Заклад самостійно приймає рішення і здійснює свою діяльність в межах компетенції передбаченої чинним законодавством та власним Статутом.
1.12. Заклад несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за:
- реалізацію головних завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Базовим компонентом дошкільної освіти;
- забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту, рівня і обсягу;
- дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази.
1.13.Взаємовідносини між Волочиським ЗДО «Ромашка» з юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними.
1.14. Заклад здійснює обробку персональних даних з метою ведення кадрового діловодства, підготовки відповідно до вимог законодавства статистичної, адміністративної та іншої інформації з питань персоналу, а також внутрішніх документів закладу з питань реалізації визначених законодавством і колективним договором прав та обов’язків у сфері трудових правовідносин та соціального захисту.
1.15.Створення, ліквідація, реорганізація Волочиського ЗДО «Ромашка» здійснюється відповідно до законодавства України.
-
Комплектування закладу дошкільної освіти
2.1. Волочиський ЗДО «Ромашка» розрахований на 120 місць.
2.2. Групи комплектуються за віковими ознаками відповідно до нормативів наповнюваності, санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дітей у закладах дошкільної освіти.
2.3.У Волочиському ЗДО «Ромашка» функціонують групи загального розвитку ( раннього та дошкільного віку), за потреби може функціонувати інклюзивна група для надання освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами, група короткотривалого перебування.
2.4. Волочиський ЗДО «Ромашка» має групи з денним режимом перебування дітей.
2.5. Наповнюваність груп дітьми становить:
- група раннього віку – від 2 до 3 років - до 15 осіб;
- молодшого дошкільного віку – від 3 до 4 років - до 20 осіб;
- середнього дошкільного віку – від 4 до 5 років - до 20 осіб;
- старшого дошкільного віку – від 5 до 6(7) років - до 20 осіб;
- в літній ( оздоровчий) період - до 15 осіб;
- в інклюзивних групах - не більше трьох дітей з особливими освітніми
потребами;
- з короткотривалим перебуванням - до 10 осіб.
2.6. Прийом дітей до Волочиського ЗДО «Ромашка» здійснюється директором протягом календарного року на підставі:
- заяв батьків або інших законних представників;
- копії свідоцтва про народження дитини;
- медичної довідки, виданої відповідно до статті 15 Закону України « Про захист населення від інфекційних хвороб», та висновком про те, що дитина може відвідувати заклад;
- для зарахування дитини з особливими освітніми потребами додається висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини;
- для зарахування дитини з інвалідністю додається копія медичного висновку про дитину з інвалідністю або копія посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю».
2.7.За дитиною зберігається місце у закладі дошкільної освіти у літній
(оздоровчий ) період та у таких випадках:
- у разі хвороби вихованця, його санаторного лікування, реабілітації;
- у разі карантину в закладі;
- на час відпустки з батьків або іншого законного представника дитини.
2.8.Відрахування вихованців із закладу дошкільної освіти може здійснюватися:
- за заявою одного з батьків або іншого законного представника дитини, що подав заяву про зарахування;
- на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у закладі;
- у разі досягнення вихованцем станом на 1 вересня повних семи років( для дітей з особливими потребами – повних восьми років), що передбачає його відрахування до 31 серпня поточного року;
- у разі переведення вихованця до іншого закладу дошкільної освіти;
- у разі невідвідування дитиною закладу протягом двох місяців підряд упродовж навчального року без поважних причин.
2.9.Адміністрація закладу дошкільної освіти зобов’язана письмово із зазначенням причин повідомити одного з батьків або іншого законного представника дитини про відрахування дитини не менш як за десять календарних днів до такого відрахування.
-
Режим роботи закладу дошкільної освіти
3.1. Волочиський ЗДО «Ромашка» працює за п’ятиденним робочим тижнем протягом 10 годин. Вихідні дні - субота, неділя, святкові дні.
3.2. Щоденний графік роботи Волочиського ЗДО «Ромашка» з 7.30 до 17.30,
3.3 Щоденний графік роботи груп закладу дошкільної освіти визначається директором згідно із затвердженим режимом роботи.
3.4. У закладі дошкільної освіти можуть функціонувати чергові групи в ранкові та вечірні години,
3.5. Режим роботи закладу дошкільної освіти, тривалість перебування в ньому дітей встановлюється відповідно до законодавства України, відповідно до рішень Засновника.
4. Організація освітнього процесу в закладі дошкільної освіти
4.1. Навчальний рік у Волочиському ЗДО «Ромашка» починається
1 вересня і закінчується 31 травня наступного року.
Літній ( оздоровчий період ) період починається 1 червня і закінчується 31 серпня.
4.2.Зміст дошкільної освіти у закладі визначається Базовим компонентом дошкільної освіти та реалізується згідно з програмами, навчально-методичними посібниками затвердженими Міністерством освіти і науки України. Освітні програми обирає педагогічна рада Волочиського ЗДО «Ромашка» із переліку затверджених Міністерством освіти і науки України.
4.3. Для досягнення вихованцями результатів навчання (набуття компетентностей) у закладі дошкільної освіти, відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти, складається програма - як єдиний комплекс освітніх компонентів, спланованих і організованих закладом дошкільної освіти.
Освітній процес для дітей з особливими освітніми потребами здійснюється за окремими програмами і методиками, розробленими на основі Базового компонента дошкільної освіти МОН України, за погодженням з МОЗ України.
4.4. Освітня програма схвалюється педагогічною радою закладу дошкільної освіти та затверджується його керівником.
4.5. На основі освітньої програми заклад дошкільної освіти складає та затверджує план роботи, що конкретизує організацію освітнього процесу.
4.6. Діяльність Волочиського ЗДО «Ромашка» регламентується планом роботи, який складається на навчальний рік та оздоровчий період і затверджується керівником закладу дошкільної освіти.
4.7. Додаткові освітні послуги (платні чи безоплатні), які не визначені Базовим компонентом дошкільної освіти, вводяться лише за згодою батьків або іншим законним представником дитини, за рахунок коштів батьків або інших законних представників. Фізичних та юридичних осіб на основі угоди між батьками або іншими законними представниками та закладом дошкільної освіти у межах гранично допустимого навантаження дитини.
4.8. Мовою освітнього процесу в закладі дошкільної освіти є державна мова.
5. Організація харчування дітей у закладі дошкільної освіти
5.1.Харчування дітей у Волочиському ЗДО «Ромашка» здійснюється відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положення про заклад дошкільної освіти, Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів та інших нормативно-правових документів.
5.2. Контроль за якістю харчування у Волочиському ЗДО «Ромашка» покладається на Засновника закладу та уповноваженим органом управління освітою.
5.3.У Волочиському ЗДО «Ромашка» встановлено триразове харчування, в літній (оздоровчий) період – чотириразове (другий сніданок).
5.4.Контроль за закладкою продуктів, кулінарною обробкою, виходом страв, смаковими якостями їжі, санітарним станом харчоблоку, дотриманням термінів реалізації продуктів покладається на медичний персонал та керівника закладу дошкільної освіти.
5.5.Волочиський ЗДО «Ромашка» забезпечує збалансоване харчування дітей, необхідне для їх належного розвитку, з урахуванням особливих дієтичних потреб дітей, а також дотриманням принципів здорового харчування та натурального набору продуктів відповідно до чинного законодавства України.
5.6. Порядок встановлення плати за харчування дитини у Волочиському ЗДО «Ромашка» визначається рішенням виконавчого комітету Волочиської міської ради.
-
Медичне обслуговування дітей у закладі дошкільної освіти
6.1. Медичне обслуговування дітей Волочиського ЗДО «Ромашка» здійснюється на безоплатній основі медичним працівником, який входить до штату цього закладу, медичним персоналом КП «Центр надання первинної медико-санітарної допомоги Волочиської міської ради» на безоплатній основі, і передбачає проведення обов’язкових медичних оглядів перед профілактичними щепленнями, проведення профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, надання невідкладної медичної допомоги на догоспітальному етапі, організацію заходів для госпіталізації (у разі показань) та інформування про це батьків або осіб, які їх замінюють.
6.2. Медичний персонал закладу дошкільної освіти здійснює моніторинг стану здоров'я, фізичного та нервово-психічного розвитку дітей, надання їм невідкладної домедичної допомоги у невідкладному стані, проведення щоденних оглядів, організацією фізичного виховання, загартування, дотриманням санітарно - гігієнічних норм та правил інформування батьків або інших законних представників про стан дитини та організацію заходів для госпіталізації (у разі показань), проведенням обов’язкових медичних оглядів працівників закладу, контроль за організацією та якістю харчування, дотриманням раціонального режиму освітньої діяльності, навчального навантаження; медичний контроль за виконанням санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів.
7. Учасники освітнього процесу
7.1.Учасниками освітнього процесу у Волочиському ЗДО «Ромашка» є:
діти дошкільного віку, директор, вихователь-методист, педагогічні працівники та інші спеціалісти, медичний працівник, помічники вихователів, технічний персонал, батьки або особи, які їх замінюють, фізичні особи, які надають освітні послуги у сфері дошкільної освіти за наявності ліцензії.
7.2. За успіхи в роботі встановлюються форми матеріального та морального заохочення, які обумовлені правилами трудового розпорядку та колективним договором закладу дошкільної освіти.
7.3.Права дитини у сфері дошкільної освіти визначені Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» та іншими нормативно-правовими актами.
Дитина має гарантоване державне право на:
- безоплатну дошкільну освіту в закладі освіти;
- безпечні та нешкідливі для здоров’я умови утримання, розвитку, виховання і навчання;
- захист від будь-якої інформації, пропаганди та агітації, що завдає шкоди її здоров’ю, моральному та духовному розвитку;
- безоплатне медичне обслуговування в закладі освіти;
- захист від будь-яких форм експлуатації, які шкодять здоров’ю дитини, а також фізичного та психічного насильства, приниження її гідності;
- здоровий спосіб життя.
7.4. Права батьків або інших законних представників:
- обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування закладу;
- звертатися до відповідних органів управління освітою з питань розвитку, виховання і навчання своїх дітей;
- брати участь у покращенні організації освітнього процесу та зміцненні матеріально-технічної бази закладу;
- захищати законні інтереси своїх дітей у відповідних державних органах і суді.
7.5. Батьки або інші законні представники зобов’язані:
- своєчасно вносити плату за харчування дитини в закладі;
- своєчасно повідомляти заклад дошкільної освіти про можливість відсутності або хвороби дитини;
- слідкувати за станом здоров’я дитини;
- інші права, що не суперечать законодавству України.
7.6. На посаду педагогічного працівника закладу дошкільної освіти приймається особа, яка має відповідну педагогічну освіту, забезпечує результативність та якість роботи, а також фізичний і психічний стан якої дозволяє виконувати професійні обов’язки.
7.7. Трудові відносини регулюються законодавством України «Про працю», «Про освіту», Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, Правилами внутрішнього трудового розпорядку закладу дошкільної освіти.
7.8. Педагогічні працівники мають право на:
- педагогічну ініціативу;
-академічну свободу, на вільний вибір педагогічно доцільних форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі;
- брати участь у роботі органів самоврядування закладу;
- на підвищення кваліфікації, перепідготовку;
- розроблення та впровадження авторських навчальних програм, проєктів, освітніх методик і технологій, методів і засобів;
-захист професійної честі та гідності;
-проводити в установленому порядку науково-дослідну, експериментальну, пошукову роботу;
-участь у методичних об’єднаннях, нарадах тощо;
-участь у громадському самоврядуванні закладу освіти;
-вносити пропозиції щодо поліпшення роботи закладу;
-інші права, що не суперечать законодавству України.
7.9. Педагогічні працівники закладу зобов’язані:
- виконувати Статут, Правила внутрішнього трудового розпорядку, умови трудового договору;
- дотримуватися академічної доброчесності;
-дотримуватися педагогічної етики, норм загальнолюдської моралі, поважати гідність дитини та її батьків;
-забезпечувати емоційний комфорт, захист дитини від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять її здоров’ю, а також від фізичного та психологічного насильства;
-виконувати освітню програму для досягнення дітьми передбачених нею результатів навчання;
-сприяти розвитку здібностей дітей, формуванню навичок здорового способу життя, дбати про їхнє фізичне і психічне здоров’я;
-постійно підвищувати свій професійний та загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність;
-настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей;
-формувати у дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет та територіальну цілісність України;
-виховувати в дітей повагу до державної мови та державних символів України, національних. Історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України її навколишнього природного середовища;
-формувати у дітей прагнення до взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами.
-брати участь у роботі педагогічної ради та інших заходах закладу;
-виконувати накази та розпорядження керівництва;
-інші обов’язки, що не суперечать законодавству України.
7.10. Педагогічних та інших працівників приймає на роботу керівник закладу дошкільної освіти.
7.11.Працівники закладу несуть відповідальність за збереження життя, фізичне і психічне здоров’я дитини.
7.12. Працівники закладу дошкільної освіти відповідно до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» проходять медичні огляди в установленому законодавством порядку.
7.13.Педагогічні працівники закладу дошкільної освіти підлягають атестації, яка здійснюється відповідно до чинних нормативно-правових документів Міністерства освіти і науки України.
7.14. Педагогічних працівників, які систематично порушують цей Статут, Правила внутрішнього трудового розпорядку закладу дошкільної освіти, не виконують посадових обов’язків, умови колективного договору та за результатами атестації не відповідають займаній посаді, яку обіймають, звільняють з роботи відповідно до чинного законодавства.
8.Управління закладом дошкільної освіти
8.1. Управління Волочиським ЗДО «Ромашка» здійснюється Засновником та уповноваженим органом управлінням освітою, згідно чинного законодавства.
8.2. Безпосереднє керівництво роботою Волочиського ЗДО «Ромашка» здійснює його директор, який є громадянином України, вільно володіє державною мовою, має вищу педагогічну освіту, стаж педагогічної роботи не менше трьох років, організаторські здібності, стан фізичного і психологічного здоров’я, що не перешкоджає виконанню професійних обов’язків.
Директора закладу дошкільної освіти призначає на посаду та звільняє з посади уповноважений орган управління освітою з дотриманням чинного законодавства.
Директор закладу освіти:
-організовує діяльність закладу дошкільної освіти;
-вирішує питання фінансово-господарської діяльності закладу;
-призначає на посаду та звільняє з посади працівників, визначає їх функціональні обов’язки;
-забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітніх програм;
-забезпечує функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти;
-забезпечує умови для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю закладу;
-сприяє та створює умови для діяльності органів самоврядування закладу;
-сприяє здоровому способу життя вихованців та працівників закладу;
-забезпечує створення у закладі безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу;
-видає у межах компетенції накази та розпорядження, контролює їх виконання;
-затверджує штатний розпис за погодженням уповноваженим органом управління освітою;
-контролює організацію харчування і медичного обслуговування дітей;
-забезпечує дотримання санітарно-гігієнічних, протипожежних норм і правил охорони праці та вимог безпеки життєдіяльності;
-підтримує ініціативи щодо вдосконалення освітньої роботи, заохочує творчі пошуки, дослідно-експериментальну роботу педагогів;
-звітує про освітню, методичну, господарську діяльність закладу на загальних зборах колективу та батьків або інших законних представників.
-розпоряджається в установленому порядку майном закладу;
-відповідає за збереження матеріально-технічної бази закладу освіти;
-здійснює інші повноваження, передбачені законом та установчими документами закладу.
8.3.Постійно діючий колегіальним орган управління в Волочиському ЗДО «Ромашка» - педагогічна рада.
До складу педагогічної ради входять: директор, педагогічні працівники, інші спеціалісти. Можуть входити голови батьківських комітетів, фізичні особи, які провадять освітню діяльність у сфері дошкільної освіти.
Головою педагогічної ради є директор Волочиського ЗДО «Ромашка».
На засідання педагогічної ради можуть бути запрошені представники громадських об’єднань, педагогічні працівники загальної середньої освіти, батьки або інші законні представники.
Педагогічна рада обирає зі свого складу секретаря на навчальний рік.
Педагогічна рада закладу:
-схвалює освітню програму закладу, оцінює результативність її виконання на виконання Базового компонента дошкільної освіти, хід якісного виконання програм розвитку, виховання і навчання дітей у кожній віковій групі;
-формує систему та затверджує процедури внутрішнього забезпечення якості освіти, зокрема систему та механізми забезпечення академічної доброчинності;
-розглядає питання вдосконалення організації освітнього процесу в закладі освіти;
-визначає план роботи закладу та педагогічне навантаження педагогічних працівників;
-затверджує заходи щодо зміцнення здоров’я дітей;
-обговорює питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи;
-затверджує щорічний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
-заслуховує звіти педагогічних працівників, які проходять атестацію;
-розглядає питання впровадження в освітній процес найкращого педагогічного досвіду та інновацій, участі в дослідницькій, експериментальній, інноваційній діяльності, співпраці з іншими закладами освіти, науковими установами, фізичними та юридичними особами, які сприяють розвитку освіти;
-визначає шляхи співпраці закладу дошкільної освіти з сім’єю;
-ухвалює рішення щодо відзначення, морального та матеріального заохочення працівників закладу та інших учасників освітнього процесу;
-розглядає питання щодо відповідальності працівників закладу та інших учасників освітнього процесу за невиконання ними своїх обов’язків.
Рішення педагогічної ради закладу дошкільної освіти вводяться в дію рішеннями директора закладу освіти. Роботу педагогічної ради планують довільно, відповідно до потреб закладу освіти
Кількість засідань педагогічної ради становить не менше 4-х на рік.
У закладі освіти можуть діяти :
-органи самоврядування працівників закладу освіти;
- органи батьківського самоврядування.
8.4. Органом громадського самоврядування у Волочиському ЗДО «Ромашка» є загальні збори колективу закладу та батьків або інших законних представників, які скликаються не рідше одного разу на рік.
Рішення загальних зборів приймаються більшістю голосів від загальної кількості присутніх. Термін їх повноважень становить 1 рік.
Загальні збори колективу:
-заслуховують звіт директора з питань статутної діяльності, оцінюють її таємним або відкритим голосуванням;
-розглядають питання освітньої, методичної та господарської роботи закладу дошкільної освіти;
8.5. У період між загальними зборами діє рада Волочиського ЗДО «Ромашка».
Кількість засідань ради призначається за потребою.
Засідання ради є правомірним, якщо в ньому бере участь не менше двох третин її членів (працівники закладу, батьки, засновники, спонсори та інші).
Рада закладу організовує виконання рішень загальних зборів, розглядає питання поліпшення умов для здобуття дошкільної освіти, зміцнення матеріально - технічної бази, поповнення й використання бюджету закладу, вносить пропозиції щодо морального і матеріального заохочення учасників освітнього процесу, погоджує зміст і форми роботи з педагогічної освіти батьків.
8.6. У Волочиському ЗДО «Ромашка» може діяти піклувальна рада – орган самоврядування, який формується з представників органів виконавчої влади, підприємств, установ, навчальних закладів, організацій, окремих громадян з метою залучення громадськості до вирішення проблем освіти, забезпечення сприятливих умов ефективної роботи закладу дошкільної освіти.
Піклувальна рада ( у складі 5-ти осіб) створюється за рішенням загальних зборів або ради закладу. Члени піклувальної ради обираються на загальних зборах закладу і працюють на громадських засадах. Очолює піклувальну раду голова, який обирається шляхом голосування на її засіданні з числа членів піклувальної ради. Кількість засідань визначається їх доцільністю, але не менше ніж чотири рази на рік.
Основними завданнями піклувальної ради є:
-співпраця з органами виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями, освітніми закладами, окремими громадянами, спрямована на поліпшення умов утримання дітей у закладі;
-сприяння зміцненню матеріально-технічної, культурно-спортивної, корекційно-відновлювальної, лікувально-оздоровчої бази закладу освіти;
-організація дозвілля та оздоровлення дітей і працівників закладу освіти;
-сприяння організації та проведення заходів, спрямованих на охорону життя і здоров’я учасників освітнього процесу;
- стимулювання творчої праці педагогічних працівників;
- всебічне зміцнення зв’язків між родинами дітей та закладом;
-сприяння соціально-правовому захисту учасників освітнього процесу.
9.Економічні відносини та міжнародне співробітництво
9.1.Майно Волочиського ЗДО «Ромашка»: має земельну ділянку, будівлю, споруди, інвентар, обладнання, ігрові майданчики.
9.2.Майно Волочиського ЗДО «Ромашка» є власністю Волочиської міської ради Хмельницького району Хмельницької області і належить йому на праві оперативного управління.
9.3.Міжнародне співробітництво у системі дошкільної освіти здійснюється відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», інших нормативно-правових документів.
9.4. Засновник сприяє міжнародному співробітництву у системі дошкільної освіти.
10.Фінансово-господарська діяльність закладу дошкільної освіти
10.1. Утримання та розвиток матеріально-технічної бази Волочиського ЗДО «Ромашка» фінансується за рахунок коштів засновника закладу освіти.
10.2.Джерелами фінансування Волочиського ЗДО «Ромашка» є кошти:
-міського бюджету, що надходять у розмірі передбаченому нормативами фінансування;
-добровільні пожертвування і цільові внески фізичних і юридичних осіб та інші надходження, не заборонені чинним законодавством.
10.3. Статистична звітність про діяльність закладу здійснюється відповідно до чинного законодавства.
10.4.Порядок ведення діловодства в закладі визначається чинним законодавством, нормативно-правовими актами МОН України та інших центральних органів виконавчої влади.
10.5. Утримання та розвиток матеріально-технічної бази закладу, у тому числі забезпечення універсального дизайну та розумного пристосування , фінансуються за рахунок коштів засновника закладу та інших джерел, не заборонених законодавством.
11. Контроль за діяльністю закладу дошкільної освіти
11.1. Основною формою контролю за діяльністю закладу дошкільної освіти є інституційний аудит, який проводить центральний орган виконавчої влади із забезпечення якості освіти.
11.2. Контроль за дотриманням закладом дошкільної освіти державних вимог щодо змісту рівня й обсягу дошкільної освіти здійснюється уповноваженим органом управління освітою.
11.3 Зміст, форми та періодичність контролю, не пов’язаних з освітнім процесом, встановлюється Засновником закладу та уповноваженим органом управління освітою відповідно до чинного законодавства.
12. Зміни та доповнення до Статуту.
12.1. Зміни та доповнення до Статуту закладу дошкільної освіти затверджуються Засновником і підлягають державній реєстрації у встановленому порядку.
12.2. Зміни до Статуту закладу дошкільної освіти набирають чинності з дня їх державної реєстрації.
13. Реорганізація або ліквідація закладу
13.1 Рішення про реорганізацію або ліквідацію Волочиського ЗДО «Ромашка» приймає Засновник згідно з чинним законодавством. Реорганізація закладу відбувається шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення. Ліквідація проводиться ліквідаційною комісією, призначеною Засновником, а у випадках ліквідації за рішенням суду – ліквідаційною комісією, призначеною цим органом. З часу призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управління Волочиським ЗДО «Ромашка»
13.2. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно Волочиського ЗДО «Ромашка», виявляє його дебіторів та кредиторів і розраховується з ними, складає ліквідаційний баланс і надає його Засновнику.
13.3. У випадку реорганізації права та зобов’язання Волочиського ЗДО «Ромашка» переходять до правонаступників відповідно до чинного законодавства.
Секретар ради Оксана ПЕНДРАК