ВОЛОЧИСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційне інтернет-представництво
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Рішення міської ради №8-33/2023 «Про затвердження Програми управління побутовими відходами «Збереження Довкілля. Волочиська міська територіальна громада» на 2023-2025 роки»

Кількість переглядів: 91
Скликання: VIII скликання
Сесія: 33 сесія (від 06.10.2023)
Тип документу: Рішення міської ради
Дата: 13.10.2023
Номер документу: 8-33/2023
Назва документу: Про затвердження Програми управління побутовими відходами «Збереження Довкілля. Волочиська міська територіальна громада» на 2023-2025 роки
Прикріплені файли:
  1. Рішення сесії (0.21 МБ)
  2. додаток (0.01 МБ)

Фото без опису

ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ

ВОЛОЧИСЬКА МІСЬКА РАДА

Волочиської міської територіальної громади

VІІІ скликання

ХХХІІІ сесія

Р І Ш Е Н Н Я

06 жовтня 2023 року                    Волочиськ                          № 8-33/2023

Про затвердження Програми управління побутовими відходами «Збереження Довкілля. Волочиська міська територіальна громада» на 2023-2025 роки

Керуючись  статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою створення умов, що сприятимуть забезпеченню повного збирання, перевезення, утилізації, знешкодження та захоронення побутових відходів, зменшення впливу побутових відходів на довкілля, покращення санітарного стану у Волочиській міській територіальній громаді та поліпшення епідеміологічного благополуччя населення, за рекомендацією  постійних комісій з питань житлово-комунального господарства, розвитку інфраструктури, комунальної власності громади, енергозбереження та транспортування  фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та співробітництва,

міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1.Затвердити Програму управління побутовими відходами «Збереження Довкілля. Волочиська міська територіальна громада» на 2023-2025 роки.

2.Фінансовому відділу Волочиської міської ради (Ром Н.П.) щороку передбачати у міському бюджеті кошти на виконання Програми відповідно до затверджених заходів.

3. КП МК «ЖИТЛОСЕРВІС» щороку інформувати міську раду про виконання цієї Програми.

4.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії з питань житлово-комунального господарства, розвитку інфраструктури, комунальної власності громади, енергозбереження та транспортування (голова комісії Каленюк В.С.), фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та співробітництва (голова комісії Петровська Т.А.),  начальника відділу приватизації, житлово-комунального господарства та комунальної власності Рома М.М..

 

Міський голова                                                      Костянтин ЧЕРНИЧЕНКО

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення ХХХІІІ сесії міської ради

№8-33/2023 від 06.10.2023 р.

 

 

                          

 

 

 

 

 

 

ПРОГРАМА

управління побутовими відходами

«Збереження Довкілля.

Волочиська міська територіальна громада»

на 2023-2025 роки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

м. Волочиськ

2023 рік

 

 

 

 

Зміст

 

Вступ………………………………………………………………………...2

Розділ І. Загальні положення………………………………………………3

Розділ ІІ. Характеристика регіону та аналіз існуючого стану управління відходами у Волочиській міській територіальній громаді…………..………..4

Розділ ІІІ. Роздільний збір відходів……...………………………………..7

Розділ ІV. Екологічна освіта та культура………………………………....9

Розділ V. Очікувані результати виконання програми та фінансове забезпечення……………………………………………………………………..11

 

Додатки до Програми:……………………..………………………………............................11

 

 

Вступ

 

У 2014 році Україна підписала Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, тим самим зробивши європейський вибір, у тому числі і у сфері управління відходами.

Європейські показники у сфері управління відходами, досить високі і на перший погляд здаються недосяжними. До прикладу, Польща захоронює на полігонах орієнтовно 40% побутових відходів, Швеція – не більше 1%, у той самий час як наша країна понад 90% усіх побутових відходів вивозить на сміттєзвалища, які вже займають понад 9 тис.га.

Основний пріоритет, який Європейський Союз застосовує як і в законодавстві так і на практиці – запобігання утворенню відходів і лише останнє місце займає захоронення. Запобігання утворенню відходів – це ті заходи, які необхідно вжити перед тим, як речовина чи продукт перетворяться на відходи. І саме ці заходи потрібно спрямовувати на зменшення кількості відходів, включаючи повторне використання чи продовження життєвого циклу, зменшення шкідливого впливу утворених відходів на навколишнє природне середовище, життя і здоров’я людей.

Одним з основних принципів Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року, яка схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України №820-р від 08 листопада 2017 року є ієрархія управління відходами.

 

Фото без опису

 

Зміна підходів до управління відходами і перехід від захоронення до запобігання, зменшення утворення відходів та впровадження сортування, переробки, повторного використання відходів, є основними для досягнення позитивних результатів у вирішенні нагальних проблем з відходами не лише міста, а й України в цілому.

Програма управління побутовими відходами Збереження Довкілля. Волочиська міська територіальна громада”  на 2023-2025 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до законів України від 20.06.2022 № 2320-IX "Про управління відходами", «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про місцеве самоврядування в Україні», розпорядження Кабінету Міністрів України №820-р від 08 листопада 2017 року «Про схвалення Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року», розпорядження Кабінету Міністрів України №117-р від 20 лютого 2019 року «Про затвердження Національного плану управління відходами до 2030 року».

 

Фото без опису

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Метою розроблення та реалізації Програми є створення умов, що сприятимуть забезпеченню повного збирання, перевезення, утилізації, знешкодження та захоронення побутових відходів, зменшення впливу побутових відходів на довкілля, покращення санітарного стану у Волочиській міській територіальній громаді та поліпшення епідеміологічного благополуччя населення.

Для досягнення цієї мети передбачається розв’язати такі основні завдання:

  • зменшити обсяги захоронення побутових відходів шляхом упровадження нових сучасних високоефективних методів їх збирання, перевезення, зберігання, переробки, утилізації та знешкодження;
  • забезпечити впровадження механізованого сортування побутових відходів з вилученням ресурсоцінних компонентів;
  • забезпечити безпечне захоронення побутових відходів з обов’язковим дотриманням вимог та правил експлуатації полігону, організувати моніторинг і контроль за полігоном з метою запобігання шкідливого впливу на навколишнє природне середовище і здоров’я людей.

Визначені завдання передбачається розв’язати за такими напрямами:

  • організація роздільного збору окремих компонентів побутових відходів;
  • реконструкція існуючого полігону та створення сучасного полігону побутових відходів із знешкодженням фільтрату та утилізацією біогазу;
  • введення у дію  комплексу з переробки побутових відходів;
  • проведення заходів щодо підвищення екологічної свідомості мешканців міста.

Волочиська міська територіальна громада утворена 13 серпня 2015 року в рамках адміністративно-територіальної реформи 2015 року. До складу громади увійшли місто Волочиськ та 17 колишніх сільських рад (40 населених пунктів), з кількістю населення 32 494 чол. та площею 490 км2, з адміністративним центром у Волочиську. До складу громади увійшли населені пункти: м. Волочиськ та села Аврати, Пальчинці, Збручівка,Богданівка,Ч.Острів, Нова Гребля, Іванівка, Вочківці, Петрівщина, Вільшани, Гарнишівка, Іванівці, Вигода, Зайчики, Постолівка, Клинини, Копачівка, Мислова, Лозова, Користова, Бальківці, Курилівка, Маначин, Ожигівці, Соболівка, Бутівці, Попівці, В.Жеребки, Ч.Кут, Лісове, Поляни, Канівка, Петрівка, Рябіївка, Гонорівка, Тарноруда, Федірки, Ріпна, Мирівка, Сербинів, Соломна, Гречана, Раціборівка, Холодець, Кушнирівка,Чехелі, Левківці, Случ, Щаснівка, Яхнівці, Лонки та Кушнирівська Слобідка з адміністративним центром у місті Волочиськ Хмельницького району Хмельницької області.

Волочиська  міська об’єднана територіальна громада розташована у західній частині району в зоні правобережного лісостепу і належить до Волино-Подільського плато.

Рельєф широкохвилястий, середньо розчленований значною кількістю балок та улоговин. Найвища точка знаходиться на Авратинській  височині і досягає 350 метрів над рівнем моря. Звідси беруть початок основні річки Поділля - Південний Буг, Случ, Збруч та їх притоки.

Наразі до громади входить 24 старостинський округ з 53 населеними пунктами. Площа території громади складає 619 км² та населенням 35 806 чоловік станом на 2020 рік.

Унікальність територіального розташування громади полягає в тому, що адміністративний центр громади знаходиться на рівновіддаленій відстані від обласних центрів Хмельницького і Тернополя, на автошляху державного значення Львів–Кіровоград–Знам'янка і на Південно-Західній залізничній магістралі.

Флагманами промисловості Волочиської громади сьогодні є Група компаній "VITAGRO", машинобудівний завод, філія ВАТ «Мотор-Січ» (м. Запоріжжя) – виробництво двигунів та комплектуючих деталей для авіаційної промисловості, ТОВ «Агробізнес» – випікання хлібобулочних виробів, філія ТОВ «Тернопільбуд» – виготовлення цегли, швейна фабрика ТОВ «Льонокомбінат Goldi» – пошиття одягу. У 2000 – 2002 рр. у парковій зоні відкрито санаторій «Райдуга» ПАТ «Мотор-Січ» на основі стаціонарних скважин родовища мінеральних вод типу «Нафтуся». У місті Волочиськ функціонує ПП «Унікум» – єдине підприємство в Україні, що виробляє натуральний спиртовий оцет.

Найбільші агроформування громади – ПП «Аграрна компанія 2004», ТОВ «Волочиськ-агро», ТОВ «Подільська зернова компанія», ТОВ «Стіомі-Холдінг», ТОВ «Агро-Юг В», які на основі сучасних технологій і техніки з року в рік нарощують виробництво продукції рослинництва і тваринництва, а ТОВ «Птахофабрика Волочиська» – м'яса птиці.

Державну політику в галузі освіти громади забезпечують 18 - закладів загальної середньої освіти, 16 - закладів дошкільної освіти, комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр», будинок дитячої та юнацької творчості та дитячо-юнацька спортивна школа.

Мережа закладів культури становить 66 установ, 36 клубних установ, 27 бібліотек, дитяча школа мистецтв, історико-етнографічний музей.

Медична мережа громади нараховує 9 лікарських амбулаторій, 4 фельдшерсько-акушерських пунктів, 21 фельдшерських пунктів.

З 11 жовтня 2017 року Волочиська міська територіальна громада вступила в пілотний проект впровадження моделі адміністрування надання послуг із соціальної підтримки населення, було затверджено дорожню карту з впровадження у Волочиській міській територіальній громаді моделі. В рамках пілотного проекту щодо діяльності міської територіальної громади у сфері соціального захисту населення та захисту прав дітей, робота буде спрямована на створення базового рівня  типової моделі організації об'єднаними територіальними громадами виконання своїх повноважень з питань соціального захисту населення та захисту прав дітей у межах єдиного соціального простору.

Управління побутовими відходами є одним з пріоритетних і найважливіших напрямків як господарської так і природоохоронної діяльності Волочиської міської територіальної громади. Саме тому, майже 100% населення міста та сіл охоплене послугою з управління відходами.

Волочиське комунальне підприємство житлово-експлуатаційна контора створена відповідно до рішення Волочиської міської ради від 01 січня 1964 року. Підприємство  засноване  на комунальній   власності  територіальної  громади м. Волочиська, підпорядковане міській раді, в межах встановлених  законодавством  України  та Статутом.

Підприємство КП МК “Житлосервіс” ВМР зареєстрована 10.04.1996 за юридичною  адресою Україна, Хмельницька обл., Хмельницький район, м. Волочиськ, вул. Музейна,33А. Статутний  капітал  дорівнює  22 763 520,57 грн.

Рішенням ХХ сесії Волочиської  міської ради від 6 липня 2022 року №15-20/2022  Про перейменування  комунального  підприємства  Волочиської  міської ради. Підприємство перейменовано на комунальне  підприємство   Муніципальна компанія «Житлосервіс» Волочиської  міської ради. КП МК «Житлосервіс» ВМР є правонаступником  усіх  майнових та немайнових прав та обов’язків  Волочиського  комунального підприємства  житлово – експлуатаційна контора Волочиської  міської ради.

Комунальне  підприємство  Муніципальна  компанія «Житлосервіс» Волочиської міської ради надає  послуги  населенню, організаціям та іншим  споживачам по управлінню будинком, спорудою та прибудинковою  територією, збиранню  вивезенню та захороненню побутових відходів, виконує  виробничу та іншу діяльність на підставі і відповідно до чинного законодавства та статуту підприємства на території   територіальної  громади.

Основними видами діяльності  підприємства є:

  1. Управління  будинком, спорудою та прибудинковою  територією;
  2. Управління  побутовими  відходами

Рішенням виконавчого комітету Волочиської міської ради №44 від 09.08.2021року затверджено протокол №1 від 02.08.2021року конкурсної комісії із збирання, вивезення та утилізацію відходів на території населених пунктів Волочиської міської територіальної громади про визнання виконавцем послуг зі збирання, вивезення та утилізацію побутових відходів - ВКП ЖЕК та заключений Договір №1 від 10.08.2021року між Волочиською міською радою та підприємством Про надання послуг з вивезення побутових відходів терміном з 10.08.2021року по 09.08.2026року.

Збір та вивіз побутових відходів здійснюється на основі спеціально розроблених схем та графіків вивозу, із урахуванням потреб, об’єму відходів та побажань клієнта.

Згідно штатного розпису станом на 01.06.2023 року на підприємстві 81 працівник. Чисельність основних працівників, які надають послуги з збирання, вивезення та захоронення відходів складає 19 осіб, середня зарплата за 2022 рік  склала – 7120,00 грн.

Періодично, протягом року, проводяться  виробничі  наради, навчання персоналу підприємства з питань  охорони  праці, змін діючої нормативно – правової  бази. 

Тарифна політика на підприємстві регулюється відповідно до нормативних актів та актів регулярної політики. Основний документ, який  регулює відносини  між КП МК “Житлосервіс”  ВМР  з одержувачами послуг з збирання, вивезення та захоронення побутових відходів є публічний договір для населення та індивідуальний договір про надання послуг з управління побутовими відходами для бюджетних та інших споживачів.

Станом на 01.07.2023 р. підприємство уклало – 13163 договорів, з них:

- Населення – 12770, а саме:

    • мешканці багатоквартирних будинків (в т.ч. кооперативні будинки, та ОСББ) – 5533;
    • мешканці приватного сектору – 2470;
    • мешканці сільських населених пунктів – 4767.

- Бюджетні установи -25;

- Організації, підприємства -67;

- Інші -301.

На території Волочиської громади розроблена схема розташування контейнерних майданчиків для збору побутових відходів, з них:

  • м.Волочиськ облаштовано19 сміттєвих  площадок на яких розміщено – 120 шт. євро  контейнерів ємкістю 1,1 м.куб., 55 контейнерів для збирання ПЕТ пляшки.
  • в населених пунктах Волочиської ОТГ розміщено – 145 штук євро контейнерів ємкістю 1,1 м.куб

В 2022 році придбано 51 штук євро контейнерів ємкістю  1,1 м.куб., одержано безкоштовно від міської ради 58 штук євро контейнерів  ємкістю  1,1 м.куб., підприємством виготовлено 30 контейнерів для збирання ПЕТ пляшки, 12 для збирання скла  та 4 для збирання паперу. У 2023 році від міської ради безкоштовно одержано 40 штук євро контейнерів  ємкістю  1,1 м.куб.

Протягом 2022 року підприємством вивезено та захоронено на міському полігоні побутових відходів - 32081,30 м.куб. Окремо зібрано та здано – 6333 кг. ПЕТ пляшки на суму – 51,3 тис.грн. За шість місяців 2023 року підприємством вивезено та захоронено на міському полігоні побутових відходів -18 945,9м.куб.

Весь обсяг утворених побутових відходів захоронюється на полігоні відходів, який розташований на території Користовецької сільської ради, Розпорядження Волочиської РДА від 19.05.2015 р. №295/2015-р загальна, площа полігону становить 4,7787 га (кадастровий номер 6820983600:02:010:0016), знаходиться у постійному користуванні комунального підприємства  Муніципальна компанія  «Житлоснрвіс» Волочиської міської ради.

На території місцевого полігону відходів проходить завершальна стадія будівництва комунальним підприємством Муніципальна компанія «Житлосервіс» Волочиської міської ради сміттєсортувального комплексу. Угоду на будівництво сміттєсортувального комплексу з ПрАТ «Барський машинобудівний завод» підписано 8 квітня 2020року. Основною метою та завданням роботи сміттєсортувального комплексу є зменшення об’ємів накопичення  відходів, що надходять на полігон відходів, шляхом їх сортування та подальшого використання як вторинних матеріалів спеціалізованими підприємствами.

Потужність комплексу сортування ТПВ 15 тонн на добу, або 50 тис.т/рік. Відсортованих відходів для вторинної переробки- 6-8 тонн на добу, відходів які підлягають сортуванню – 7-9 тонн на добу. Кількість робочих місць складає до 22 осіб. Використання такого комплексу дає змогу сортувати до сімдесяти відсотків побутових відходів.

Збір та вивіз побутових відходів здійснюється щоденно на основі шести маршрутів, спеціально розроблених схем та графіків вивозу, із урахуванням потреб, об’єму відходів та побажань клієнта.

Середня відстань перевезення на одному маршруті становить в середньому 54 км.; обсяг перевезень побутових відходів в день становить 24 тон. На даний час підприємство забезпечене на 100% транспортними засобами для організації якісної системи збору та вивезення побутових відходів.

На полігоні дозволяється приймати побутові відходи (окрім рідких побутових відходів та небезпечних відходів у складі побутових відходів) з житлових будинків, адміністративних і громадських установ та організацій, підприємств торгівлі і громадського харчування, закладів культури і мистецтва, навчальних та лікувально-профілактичних закладів та інших підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, вуличний та садово-парковий змет і листя, а також подрібнені будівельні відходи і промислові відходи III та IV класів небезпеки.

Відходи постійно розрівнюються по карті бульдозером. На даний час на міському полігоні пошарове ущільнення відходів здійснюється бульдозером ДЗ-100В. Ущільнені відходи ізолюються шаром ґрунту.

Відсоткове співвідношення морфологічного складу  побутових відходів досить умовне, так як на співвідношення складових побутових відходів впливають ступінь благоустрою житлового фонду, сезони року, кліматичні і інші умови.

Морфологічний склад побутових відходів у Волочиській міській територіальній громаді:

 

 

Фото без опису

 

Розділ ІІІ. Роздільний збір відході

 

Заходи з організації збору вторинної сировини

 Роздільне збирання побутових відходів – це метод збирання, за яким ресурсоцінні компоненти відходів збираються окремо у спеціальні контейнери для подальшого надходження на перероблення чи повторне використання. Роздільне збирання побутових відходів, як вторинної сировини, здійснюється з метою зменшення кількості побутових відходів, що захоронюються на полігоні, поліпшення екологічного стану довкілля, одержання вторинної сировини. Методи та засоби роздільного збирання, перевезення та перероблення дозволено обирати органам місцевого самоврядування з врахуванням морфологічного складу побутових відходів, їх річного обсягу утворення, потреби у вторинних енергетичних та матеріальних ресурсах, органічних добривах, економічних факторів та інших вимог.

Особливої уваги потребує підвищення якості послуг з вивезення побутових відходів та недопущення вивозу вторинної сировини на міський полігон.

На сьогодні встановлено 55 контейнера для сортування ПЕТ-пляшки та близько12 для збирання скла  та 4 для збирання паперу, які обслуговуються підприємством КП МК «Житлосервіс» ВМР.

З метою зменшення кількості відходів та унеможливлення їх повторного використання сторонніми особами, мешканцям рекомендується викидати ПЕТ - пляшку та скло у спеціально відведені контейнери.

Важливим завданням мінімізації утворення відходів є відмова мешканців міста та села відпридбання та використання виробів із пластику: пакетів, контейнерів для продуктів, пластикової тари, одноразової посуди тощо. Не рекомендується використовувати повторно пластикову пляшку та особливо не купувати продукти у вживаних пластикових пляшках. Як альтернатива, мешканцям рекомендовано використовувати багаторазові сумки, паперові пакети для пакування продуктів харчування, паперовий одноразовий посуд тощо. Відмова від споживання їжі та напоїв із пластикової тари дозволять не тільки покращити навколишнє природне середовище, але й здоров’я мешканців.

Враховуючи світовий досвід з втілення роздільного збору, планується запровадженням сортування в державних та комунальних установах, в парках та скверах Міста на території сільської місцевості. Окрім того, з метою максимального вилучення вторинної сировини необхідно збільшити кількість контейнерів для збору ресурсоцінних компонентів, особливо скла, а також впорядкувати систему їх обслуговування.

 

Заходи з організації збору небезпечних відходів

 

Небезпечні відходи у складі побутових відходів – це відходи, що утворюються в процесі життя і діяльності людини в житлових та нежитлових будинках і мають такі фізичні, хімічні, біологічні чи інші небезпечні властивості, які створюють або можуть створити значну небезпеку для навколишнього природного середовища або здоров'я людини та які потребують спеціальних методів і засобів управління ними.

На сьогоднішній день такі види відходів як:

- батарейки та акумулятори:

близько 0,25 % усіхвідходівскладають батарейки. Проте на їхчасткуприпадаємайже 50 % усіхтоксичнихметалів, щомістяться у відходах. Після потрапляння батарейки в ґрунт, під дією природніх чинників, їх металеве покриття  руйнується, а отже луги та важкі металічні елементи (Zn, Pb, Mg, Cd, Ni, Hg), яківходять до складу батарейок, потрапляють через ґрунтові води до річок і озер, вод артезіанських свердловин, тим самим забруднюючи навколишнє природнє середовище. Одна батарейка вражає 20 кв. м ґрунту, 400 л води;

- люмінесцентні та енергозберігаючі лампи;

- термометри;

- медикаменти, які втратили термін придатності;

- тара з побутової хімії, фарб, лаків, розчинників та клеїв;

- електричне та електронне обладнання збираються окремо комунальним підприємством Муніципальна компанія «Житлосервіс» Волочиської міської ради пересувним мобільним пунктом (Екопікап) та передаються спеціалізованим підприємствам,що отримали ліцензії на здійснення операцій у сфері управління небезпечнимивідходами.

Головною метою збору небезпечних та специфічних відходів є недопущення попадання їх на полігон побутових відходів.

 

Заходи з організації збору великогабаритних відходів

 

Великогабаритні відходи – побутові відходи, розміри яких перевищують 50×50×50 сантиметрів, що не дає змоги розмістити їх у контейнерах об’ємом до 1,1 куб. метра.

На теперішній час, великогабаритні відходи у Волочиській міській територіальній громаді збираються комунальним підприємством Муніципальна компанія «Житлосервіс» Волочиської міської ради.

Жителі міста виносять такі відходи на контейнерні майданчики міста, інколи на узбіччя доріг а жителі сіл у лісопосадки та у берега, псуючи зовнішній вигляд прибудинкової території і завдаючи певнихнезручностей мешканцям та забруднюючи навколишнє середовище. Усім знайома картина, коли контейнерні майданчики біля житлових будинків заповнені десятками мішків будівельного сміття, поламаними меблями, рамами від вікон, великою побутовою технікою тощо. При потраплянні до контейнера, такі речі деформують баки та пошкоджують вартісні частини сміттєвозів.

Тому, з метою зменшення потрапляння великогабаритних та мілких будівельних відходів в сміттєві контейнери чи на контейнерні майданчики, на території полігону побутових відходів створено Центр управління відходами до якого кожен мешканець має змогу безперешкодно привезти цей вид відходів.

 

Заходи з організації збору «зелених відходів», гілля та листя

 

Саме «зелені відходи» є основними утворювачами несанкціонованих звалищ. На перший погляд найлегшим способом позбутися «зелених відходів» є спалювання, але в жодному випадку так не можна робити, адже це завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежонебезпечний період.

Саме тому, КП МК «Житлосервіс» ВМР спільно з органами місцевої влади проводить роз’яснювальну роботу серед мешканців міста та села щодо управління «зеленими відходами».

Власникам приватних домоволодінь пропонується:

- компостувати листя та відходи з городів у компостних ямах на власних земельних ділянках;

- вивезти власним транспортом на територію полігону побутових відходів;

- замовити спецтехніку для вивозу листя на територію полігону побутових відходів.

Подібна ситуація і з гіллям – його можна вивезти власним транспортом, замовити транспорт або скористатися послугами КП МК «Житлосервіс» ВМР, яке відповідно до складеного графіку здійснює вивезення гілля від приватних домоволодінь. Для того щоб гілля приймали на полігоні побутових відходів або його забрали працівники комунального підприємства жителям міста та села пропонується з гілок сформувати в’язанки довжиною 0,8-1,2 м.

 

Розділ ІV. Екологічна освіта та культура

 

Управління відходами є надважливою проблемою сучасності. Якісну систему управління відходами неможливо впровадити, якщо вона буде зорієнтована лише на технічних чи економічних аспектах.

Враховуючи той факт, що участь громади дуже важлива у всіх сферахжиттєдіяльності міста та сіл, тож і реалізація концепцій управління відходами неможлива без інформування населення, підвищення рівня екосвідомості та культури містян, залучення громадськості до просвітницьких заходів.

Певним рівнем знань щодо управління відходами повинні володіти усі верстви населення Волочиської міської територіальної громади. Саме тому центральним компонентом Програми є освіта та підвищення екологічної обізнаності.

Реалізація Програми щодо просвітницької діяльності здійснюватиметься через:

- просвітницькі уроки та лекції для школярів та студентів;

- організацію екологічної вистави для дошкільнят та дітей молодшогошкільного віку;

- ознайомчі поїздки на полігон побутових відходів;

- організацію конкурсів на тему управління відходами;

- розробку та поширення тематичних матеріалів у форматі відеороликів, методичних      матеріалів, листівок щодо раціонального управліннявідходами;

- створення навчального центру управління відходамиу м. Волочиську;

- відвідування Екопікапом дошкільних та шкільних навчальних закладів;

- організацію ознайомчих поїздок для зацікавлених сторін на підприємства з переробки побутових відходів в Україні та Європі;

- відкриття Центру управління відходами.

Реалізовуючи зазначені заходи буде забезпечено належне інформування громади про діяльність міста у сфері управління побутовими відходами та підвищено рівень обізнаності населення щодо попередження утворенню відходів, повторного використання, роздільного збору, сортування, переробки, компостування органіки тощо.

 

Розділ V. Очікувані результати виконання програми та фінансове забезпечення

 

Виконання Програми дасть змогу:

- зменшити обсяги захоронення побутових відходів на полігоні побутових відходів міста;

- забезпечити максимальне вилучення вторинної сировини шляхом впровадження більш ефективної системи роздільного збору побутових відходів;

- підвищити рівень екологічної свідомості та відповідальності містян щодо управління побутовими відходами;

- залучити інвестиції у сфері управління відходами;

- покращити благоустрій та санітарний стан міста;

- зменшити шкідливий вплив побутових відходів на навколишнє природне середовище та   здоров`я людини.

Фінансове забезпечення виконання Програми здійснюватиметься за рахунок:

- коштів міського бюджету;

- коштів природоохоронного фонду;

- коштів комунальних підприємств, що здійснюють свою діяльність у сферіуправління побутовими відходами;

- коштів інвесторів;

- залучених кредитних ресурсів.

  

 

Секретар ради                                                                        Оксана ПЕНДРАК

 

 

 

                    

 

 


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт