ВОЛОЧИСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційне інтернет-представництво
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Проект рішення ради №334 «Про Програму підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та покращення житлово-побутових умов сільського населення Волочиської міської територіальної громади «Власний дім» на 2023 – 2029 роки»

Кількість переглядів: 74
Скликання: VIII скликання
Сесія: Проекти
Тип документу: Проект рішення ради
Дата: 16.05.2023
Номер документу: 334
Назва документу: Про Програму підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та покращення житлово-побутових умов сільського населення Волочиської міської територіальної громади «Власний дім» на 2023 – 2029 роки
Прикріплені файли:
  1. Проект рішення (0.22 МБ)

ПРОЄКТ

Розробник Дзьоник І.В.

 

ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ

ВОЛОЧИСЬКА МІСЬКА РАДА

Волочиської міської територіальної громади

VІІІ скликання

ХХVІІ сесія

Р І Ш Е Н Н Я

2023 року Волочиськ № -27/2023

Про Програму підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та покращення житлово-побутових умов сільського населення Волочиської міської територіальної громади «Власний дім» на 2023 – 2029 роки

Відповідно до наказу начальника обласної військової адміністрації від 12.05.2022 року №154/2022-н «Про цільову регіональну програму підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлово-побутових умов сільського населення «Власний дім» на 2022-2029 роки», керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за рекомендацією постійних комісій з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та співробітництва та з питань житлово-комунального господарства, розвитку інфраструктури, комунальної власності громади, енергозбереження та транспортування

міська рада

ВИРІШИЛА:

 

1.Затвердити Програму підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та покращення житлово-побутових умов сільського населення Волочиської міської територіальної громади «Власний дім» на 2023– 2029 роки (далі – Програма, додається).

2.Фінансовому відділу міської ради передбачати кошти на фінансування заходів Програми ( додаток 1).

3.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та співробітництва (голова комісії Петровська Т.А.) та з питань житлово-комунального господарства, розвитку інфраструктури, комунальної власності громади, енергозбереження та транспортування (голова комісії Каленюк В.С.).

 

 

Міський голова Костянтин ЧЕРНИЧЕНКО

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення ХХVII cесії міської ради

від .05.2023 року №-27/2023

 

 

ПРОГРАМА

підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та покращення житлово-побутових умов сільського населення «Власний дім» у Волочиської міської територіальної громади на 2023 – 2029 роки

 

1. Загальні положення

Програму розроблено відповідно до Указу Президента України від 27 березня 1998 роки № 222/98 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі», постанова Кабінету Міністрів України від 05.10.1998р. №1597 «Про затвердження Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі»; постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.1998 р № 1211 «Про порядок формування і використання коштів фондів підтримки індивідуального житлового будівництва на селі»; наказу начальника обласної військової адміністрації від 12.05.2022 року № 154/2022-н «Про цільову регіональну програму підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлово-побутових умов сільського населення «Власний дім» на 2022 -2029 роки».

Надання кредиту здійснюється на підставі кредитної угоди, що укладається після підтвердження права позичальника на його одержання та визначення суми кредиту на основі документів, перелік яких визначено Правилами надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.10.1998 року №1597 .

Реалізацію Програми на території області здійснює Державне підприємство - Хмельницький обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі (далі - Фонд).

 

2.Проблема, що підлягає розв’язанню.

Житлова проблема на селі залишається однією з гострих соціально-економічних проблем громади. Спостерігається відтік молоді з сільської місцевості, головною причиною є відсутність належних житлових умов та робочих місць. Рівень інженерного забезпечення існуючого житлового фонду в сільській місцевості залишається вкрай низьким.

Аналіз стану населених пунктів і житлового фонду свідчить про те, що село потребує інвестицій для побудови житлових будинків нового типу, придбання житла і особливо подальшого розвитку інженерних мереж і підсобного господарства.

Тому пріоритетним напрямом реалізації Програми обрано спорудження житлових будинків з надвірними підсобними приміщеннями, добудови незавершених житлових будинків, реконструкції житла, спорудження інженерних мереж, підключення їх до існуючих комунікацій, а також придбання незавершеного будівництвом та готового житла у сільській місцевості громади.

Для збільшення обсягів будівництва в громаді потрібні спільні зусилля, як органів місцевого самоврядування так і держави.

 

3.Характеристика сучасного стану громади

Волочиська міська територіальна громада розташовано на заході Хмельницької області, територія громади - 619 кв. м.

На території громади розташовано 53 населених пункти у тому числі 52 – сільські.

За станом на 01.01.2022 року чисельність постійного населення громади
становить 33679 осіб, у тому числі сільського 15384 тис. чол.

У сільському господарстві працює понад 2000 штатних працівників – 32% від середньооблікової кількості штатних працівників громади.

Житловий фонд громади станом на 01.01.2023 року складає 927,8 тис. кв. м. загальної площі.

Середня забезпеченість одного мешканця громади загальною площею житла становить 27,5 кв. м. Основна частина житлового фонду збудована у 60-70 роках.

 

4. Мета Програми та основні напрями її реалізації

Метою програми є збільшення індивідуального житлового будівництва, забезпечення його доступності та залучення для цього різних джерел фінансування.

Основними завданнями Програми є:

реалізація державної політики України у галузі житлового будівництва;

збільшення обсягів індивідуального житлового будівництва;

поліпшення житлово-побутових умов сільських мешканців громади;

сприяння підвищенню рівня доходів забудовників;

збільшення зайнятості сільського населення та випуску сільськогосподарської продукції;

стимулювання закріплення і зростання чисельності молоді на селі та покращення соціально-демографічної ситуації.

Крім цього, реалізація Програми створить передумови для активізації виробничої діяльності підприємств будівельної індустрії, підрядних організацій та підприємств переробної промисловості та дозволить значно поліпшити демографічну ситуацію на селі, умови життя мешканців, сприятиме розвитку сільськогосподарського виробництва в громаді.

Виконання Програми передбачено до 2030 року.

 

5.Фінансування програми.

Реалізацію програми передбачається здійснювати за рахунок коштів, залучених до Фонду.

Джерела фінансування Програми «Власний дім» - кошти державного, обласного, міського бюджетів та інших джерел фінансування незаборонених законом.

Порядок використання коштів Фонду:

1. Бюджетні кошти використовуються Фондом для довгострокового кредитування сільських мешканців громади відповідно до планів використання бюджетних коштів, затверджених керівником Фонду і погоджених з Головним розпорядником коштів.

2. Кошти державного бюджету використовуються Фондом для довгострокового кредитування сільських забудовників (згідно з Правилами надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі, затверджених постановою КМУ №1597 від 05.10.1998).

3. Кошти міського бюджету та інших джерел фінансування використовуються Фондом для довгострокового кредитування і на витрати, пов’язані з наданням і обслуговуванням кредитів(згідно з Правилами надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі, затверджених розпорядженням голови обласної державної адміністрації №426/2020-р від 24.06.2020).

Інші джерела фінансування:

  • підтримка програми може здійснюватися підприємствами та організаціями, шляхом надання товарного кредиту, або коштів на зворотній підставі;

  • організації переробки та реалізації сільськогосподарської продукції;

  • використання природних ресурсів ( піщано - глиняні кар'єри, розробки каміння, лісових масивів та др.);

  • виділення території під виробничу базу, сільсьгосптехніки та угіддя для вирощування сільськогосподарської продукції;

  • надання території під розвинення та організацію баз та магазинів по виготовленню будівельних та супровідних матеріалів.

 

6.Механізм реалізації програми

Механізм реалізації програми полягає в наданні забудовникам довгострокового кредиту для будівництва нових житлових будинків з надвірними підсобними приміщеннями у сільській місцевості, добудови, реконструкції та придбання житлових будинків, спорудження інженерних мереж та підключення їх до існуючих комунікацій.

Кредитування здійснюється Фондом на підставі кредитної угоди між Фондом та забудовниками, за рахунок залучених на реалізацію програми коштів.

Кредити надаються на зворотній основі з дотриманням основних принципів кредитування : платності, строковості, та цільового використання забудовником для будівництва нових житлових будинків з надвірними підсобними приміщенням у сільській місцевості, добудови, реконструкції та придбання житлових будинків, спорудження інженерних мереж та підключення їх до існуючих комунікацій.

Індивідуальні забудовники, яким надаватиметься кредит визначається на підставі рішення органу міського самоврядування.

Загальна черга позичальників на одержання кредиту формується в порядку черговості реєстрації заяв.

 

7. Шляхи розв’язання проблеми

Шляхами розв’язання проблеми є надання довгострокових пільгових кредитів індивідуальним забудовникам. Кредити надаються за рахунок усіх джерел фінансування мешканцям громади, які потребують поліпшення житлових умов, для спорудження житлових будинків з надвірними підсобними приміщеннями, інженерних мереж (газорозподільних пунктів, водонапірних башт, насосних станцій, вуличних газопроводів і водогонів, мереж електроосвітлення, доріг, тротуарів, телефонізації) та підключення їх до існуючих комунікацій, а також для придбання незавершеного будівництва та готового житла, добудови, реконструкції житлових будинків(згідно з правилами надання довгострокових кредитів).

 

8. Очікувані результати

В результаті реалізації Програми передбачається поступове, щорічне збільшення обсягів кредитування та кола позичальників за рахунок доступу до кредитних ресурсів громадян, які постійно проживають або переселяються на постійне місце проживання до Волочиської міської територіальної громади.

Впродовж 2023 - 2029 років передбачається залучити на виконання Програми з міського бюджету – 760 тис. грн

Виконання Програми дасть змогу покращити житлові умови близько 20 сільським сім’ям. Прокладання вуличних газопроводів і водогонів забезпечить газифікацію та водопостачання.

Виконання програми також сприятиме працевлаштуванню, створить сприятливі умови для збільшення випуску сільськогосподарської продукції, покращення демографічної ситуації на селі, зменшить відтік молоді з сіл.

В цілому багатогранність фінансового механізму дасть можливість здійснити комплекс заходів, спрямованих на реалізацію державної, регіональної та місцевої політики у галузі індивідуального житлового будівництва на селі, поліпшення житлових і соціально-побутових умов сільського населення, підвищить рівень інженерного облаштування села.

9. Контроль за виконанням програми

Контроль за виконанням Програми здійснює постійна комісія ради з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та співробітництва, заступник міського голови згідно розподілу обов’язків, державне підприємство - Хмельницький обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі.

Секретар ради Оксана ПЕНДРАК

Додаток

до Програми

ПАСПОРТ

Програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та покращення житлово-побутових умов Волочиської міської територіальної громади «Власний дім» на 2023 – 2029 роки

 

1.

Назва Програми

 

Програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та покращення житлово-побутових умов сільського населення Волочиської міської територіальної громади «Власний дім» на 2023– 2029 роки

2.

Підстави для розробки Програми

 

Указ Президента України від 27 березня 1998 року № 222/98 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі»;

Постанова Кабінету Міністрів України від 05.10.1998р. №1597 "Про затвердження Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі";

Постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.1998 р № 1211 «Про порядок формування і використання коштів фондів підтримки індивідуального житлового будівництва на селі»;

Наказ начальника обласної військової адміністрації від 12.05.2022 року № 154/2022-н «Про цільову регіональну програму підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлово-побутових умов сільського населення “Власний дім” на 2022 -2029 роки».

3.

Розробник Програми

Волочиська міська рада

 

4.

Відповідальний виконавець Програми

Волочиська міська рада;

Державне підприємство - Хмельницький обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі.

5.

Учасники Програми

Міністерство розвитку громад та територій України;

Обласна державна адміністрація;

Районна державна адміністрація, Волочиська міська рада.

6.

Термін реалізації Програми

2023 – 2029 роки

7.

Мета Програми

 

Реалізація державної та регіональної політики в частині розв’язання житлових проблем шляхом збільшення обсягів індивідуального житлового будівництва та поліпшення житлово-побутових умов в сільській місцевості Волочиської територіальної громади

8.

Завдання Програми

збільшення обсягів індивідуального житлового будівництва; покращення житлово-побутових умов сільських мешканців області;

збільшення зайнятості сільського населення та випуску сільськогосподарської продукції.

9.

Основні джерела фінансування заходів Програми

 

державний бюджет;

обласний бюджет;

міський бюджет;

кошти населення.

10.

Система організації контролю за виконанням Програми

 

Контроль за виконанням заходів Програми здійснюють:

постійна комісія Волочиської міської ради з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та співробітництва;

державне підприємство - Хмельницький обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі

 

 

 

Секретар ради Оксана ПЕНДРАК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

до рішення міської ради

від .05.2023 року№-27/2023

 

Ресурсне забезпечення програми

підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та покращення житлово-побутових умов сільського населення Волочиської міської ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ «Власний дім» на 2023 – 2029 роки, тис. грн.

 

Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програми

2023 рік

2024 рік

2025 рік

2026 рік

2027 рік

2028 рік

 

 

2029 рік

 

 

Усього

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Міський бюджет

40

80

80

120

120

160

160

760

 

 

 

Секретар ради Оксана ПЕНДРАК

 

 

 

 

 


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт