Проект рішення ради №198 «Про внесення змін до Програми «Питна вода Волочиської ТГ на 2020-2025 роки»»
Скликання: | VIII скликання |
Сесія: | Проекти |
Тип документу: | Проект рішення ради |
Дата: | 20.03.2023 |
Номер документу: | 198 |
Назва документу: | Про внесення змін до Програми «Питна вода Волочиської ТГ на 2020-2025 роки» |
Прикріплені файли: |
ПРОЄКТ
Розробник Ром М.М.
ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ
ВОЛОЧИСЬКА МІСЬКА РАДА
Волочиської міської територіальної громади
VІІІ скликання
ХХVІІ сесія
Р І Ш Е Н Н Я
травня 2023 року Волочиськ № -26/2023
Про внесення змін до Програми «Питна вода Волочиської ТГ на 2020-2025 роки»
Відповідно до ст.20 Бюджетного Кодексу України, керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» (зі змінами), «Про державні цільові програми», згідно офіційного тлумачення положень в рішенні Конституційного Суду №7-рп/2009 від 16.04.2009 року, розглянувши клопотання КП ВКГ «Джерело» від 15 березня 2023 року №82, за рекомендацією постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, розвитку інфраструктури та комунальної власності громади, планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, промисловості та підприємництва, інші відповідні документи,
міська рада
В И Р І Ш И Л А:
1. Внести зміни до рішення сесії Волочиської міської ради від 29 січня 2020 року № 1-67/2020 «Про затвердження Програми «Питна вода Волочиської ОТГ на 2020-2025роки», а саме викласти в новій редакції та затвердити Програму «Питна вода Волочиської міської територіальної громади на 2020-2025роки» разом з додатками.
2. Контроль за виконанням рішення покласти на начальника відділу приватизації, ЖКГ та комунальної власності Рома М.М., постійну комісію з питань житлово-комунального господарства, розвитку інфраструктури та комунальної власності громади (голова комісії Каленюк В.С.), планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, промисловості та підприємництва (голова комісії Петровська Т.А.).
Міський голова Костянтин ЧЕРНИЧЕНКО
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення ХХVІІ сесії міської ради
№-27/2023 від .05.2023
ПРОГРАМА
«Питна вода Волочиської міської територіальної громадина
2020 - 2025роки»
Розділ I
Загальні положення
Програма «Питна вода Волочиської міської територіальної громадина 2020-2025роки» розроблена на виконання Закону України «Про Загальнодержавну цільову програму «Питна вода України» на 2011 – 2020 роки, Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення».
Метою програми є забезпечення гарантованих Конституцією України прав громадян на достатній життєвий рівень та екологічну безпеку шляхом забезпечення якісною питною водою в необхідних обсягах та відповідно до встановлених нормативів щодо якості питної води, забезпечення розвитку та реконструкції систем централізованого водопостачання та централізованого водовідведення населених пунктів Волочиської міської територіальної громади.
Розроблення міської програми щодо забезпечення населення Волочиської міської територіальної громади питною водою, питним водопостачанням та водовідведенням на 2020-2025 роки викликане:
- зношеністю основних фондів систем централізованого водопостачання та централізованого водовідведення;
- застосуванням застарілих технологій та обладнання в системах централізованого водопостачання та централізованого водовідведення;
- високою енергоємністю централізованого водопостачання та централізованого водовідведення;
- обмеженістю інвестицій та дефіцитом фінансових ресурсів, необхідних для розвитку, утримання в належному технічному стані та експлуатації систем централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.
- зношеністю основних споруд КОС та застарілою схемою біологічної очистки стічних вод.
Розділ II
Сучасний стан водопровідно-каналізаційної мережі та якості питної води
Для водопостачання міста Волочиська та сіл територіальної громади питна вода видобувається із підземних джерел буровими свердловинами, накопичується в резервуарах водопровідних насосних станцій, дезинфікується гіпохлоритом натрію, знезалізнюється і подається водогонами, розподільчою мережею до споживачів в основному населенню.
Якість води по основним показникам відповідає діючим в Україні нормативам ДСанПІН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної,приєначеної для споживання людиною» з дозволеними Мінохорони здоров’я відхиленнями по вмісту заліза, аміаку, жорсткості, які є природного, а не техногенного походження.
Вода видобувається з водозабору: «Північний». На водозаборі розташовано: свердловини -4 шт.; водопровідна насосна станція 2-го підйому – 1 шт.
Термін експлуатації водозабору: «Північний» – з 1992 р., і він є достатньо потужним з запасом (5000 м3/добу) для подальшого освоєння та експлуатації. Термін експлуатації свердловин та насосних станцій аналогічний терміну експлуатації водозаборів, в основному частково відновленно та модернізовано споруди, обладнання.
Для видалення з води заліза на станції 2-го підйому побудовано станцію знезалізнення, потужність якої достатньо для обробки всієї води, яка подається в місто.
Міські водозабори розташовані в межах міста. В зв’язку з цим гостро стоїть питання облаштування зон санітарної охорони водозаборів. Кошти на виготовлення проекту зон санітарної охорони в міському бюджеті відсутні.
Протяжність мереж водопостачання станом на 01.01.2020р. – 78.85км, зношеність яких складає 40%. Насосне обладнання застаріле і потребує модернізації, зношеність яких складає 50% .
Подача води в місто становить в середньому 1605.м3/добу, а реалізація – 1380.3.м3/добу. Втрати і невраховані витрати води складають 14.3%, що свідчить про значну зношеність трубопроводів.
Послугами систем централізованого водопостачання користуються 7180 абонентів. Водолічильний облік населення становить 99%, в інших споживачів 100%.
В місті працює централізована каналізаційна мережа, в склад якої входять 35.2 тис. км трубопроводів, 4-и насосних станції, каналізаційні очисні споруди (КОС), потужністю 4.5тис. м3/добу.
До 70% потужностей насосних станцій працюють 25-30 років, практично без модернізації, відновлення обладнання, агрегатів. До 50% трубопроводів також зношені або аварійні. Такий їх стан приводить до додаткового надходження в систему (15-20%) ґрунтових та поверхневих вод, транспортування та перекачування яких не відшкодовується.
КП ВКГ «Джерело» самостійно експлуатує 8 трансформаторних підстанцій, розподільчого обладнання, до 8.1 км електричних кабельних та повітряних мереж.
Добове споживання електроенергії становить в середньому 2.13 тис. кВт. год.
Взагалі споруди водопроводу і каналізації міста будувались дуже енерговитратними, а трубопроводи малих діаметрів без перспективного їх використання з матеріалів, які швидко зношуються.
Враховуючи те, що вартість електричної енергії є основною складовою собівартості води господарсько - питного призначення, енергозбереження є однією із основних проблем модернізації системи питного водопостачання. Розв'язання цієї проблеми дасть змогу зекономити кошти для інвестування розвитку системи питного водопостачання та упорядкувати в подальшому тарифи на питну воду у бік їх зниження.
Проблеми водопостачання населення та якості питної води мають загальнодержавне стратегічне значення і потребують комплексного вирішення.
Розділ III
Мета та основні завдання програми
Метою Програми є покращення забезпечення населення Волочиської міської територіальної громади питною водою нормативної якості, реформування та розвиток водопровідно-каналізаційної мережі, підвищення ефективності та надійності її функціонування.
Для досягнення поставленої мети необхідно:
1. Підвищити ефективність та надійність функціонування систем централізованого водопостачання та централізованого водовідведення за рахунок впровадження нових технологій та обладнання.
2. Впровадити сучасне енергозберігаюче обладнання в системах централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.
3. Удосконалити та впровадити технології підготовки води на водонасосній станції другого підйому по аміаку та жорсткості.
4. Впроваджувати заходи по вдосконаленню технології очистки стічних вод на міських каналізаційних очисних спорудах з використанням передових технологій очистки з реконструкцією обладнання та механізмів.
5. Завершення будівництва систем централізованого водопостачання по населених пунктах території МТГ.
Розділ IV
Напрями та заходи виконання програми.
Виконання Програми здійснюється за такими основними напрямами:
1. Охорона і раціональне використання джерел питного водопостачання.
2. Нормативно - правове забезпечення.
3. Науково-технічне забезпечення.
4. Розвиток та реконструкція систем централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.
5. Освіта, підготовка кадрів, виховання та інформування громадськості.
6. Орієнтовні обсяги фінансового забезпечення програми «Питна вода Волочиської міської територіальної громадина 2020-2025 роки» (додаток до програми «Питна вода Волочиської міської територіальної громадина 2020-2025роки»)
Заходи по охороні і раціональному використанню джерел питного водопостачання включають:
- розробити, затвердити зони санітарної охорони ;
- виконати геолого–економічну оцінку експлуатаційних запасів підземних вод водозаборів «Північний» Волочиського родовища (свердловини № 1, 2, 3, 4);
- заміну зношених мереж водопостачання першого підйому питної води.
У результаті здійснення цих заходів зменшиться потрапляння забруднюючих речовин у джерела питного водопостачання.
Розрахункова вартість заходів з охорони і раціонального використання джерел питного водопостачання становить 96000,0 тис. грн., у тому числі на першому етапі планується профінансувати - 9020.0 тис. грн.
Заходи по нормативно - правовому забезпеченню Програми включають:
- перезатвердження запасів міських та сільських водозаборів;
- стабілізацію фінансово-економічного стану підприємства шляхом запровадження економічно-обгрунтованих тарифів на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення з урахуванням витрат на здійснення капітальних вкладень.
Розрахункова вартість заходів із нормативно-правового забезпечення Програми становить 15000.0 тис. грн.
Заходи по науково-технічному забезпеченню Програми включають:
- розробку технологій щодо раціонального використання та економії питної води.
Здійснення заходів дозволить забезпечити зниження споживання питної води за рахунок обладнання водолічильниками вводів в житлові будинки (комерційний облік), орієнтовна розрахункова вартість становить 800,0 тис. грн.
Заходи по розвитку та реконструкції систем централізованого водопостачання та централізованого водовідведення включають:
-реконструкція каналізаційних очисних споруд м. Волочиська ;
-будівництво та реконструкцію водозаборів з підземних джерел, впровадження технологій підготовки питної води;
- розвиток систем водопровідно - каналізаційної мережі;
- впровадження національних стандартів та інших нормативно-правових актів у сфері питного водопостачання та водовідведення.
Розрахункова вартість заходів по будівництву і реконструкції водозаборів та впровадження технології підготовки питної води становить 73013.82 тис. грн., у тому числі на другому етапі - 41200.00 тис. грн.
Розділ V
Етапи виконання програми
Програма розрахована на 5 років і виконуватиметься у три етапи.
Перший етап (2020– 2022 роки), заплановано:
- стабілізувати фінансово-економічний стан підприємства, що здійснює централізованого водопостачання та централізованого водовідведення міста шляхом запровадження економічно обґрунтованих тарифів на послуги з урахуванням витрат на здійснення капітальних вкладень;
- удосконалити нормативно-правове та науково-технічне забезпечення у сфері питної води та питного водопостачання;
- здійснити заходи щодо економії питної води та зниження енергоємності її виробництва;
- поліпшити стан і забезпечити дотримання режимів зон санітарної охорони джерел питного водопостачання;
- покращити якість питної води.
Заплановано профінансувати Волочиською ТГ за період 2020-2022 роки:
Період фінансування |
Сума (грн.) |
Призначення фінансування |
||
Внески в статутний капітал (грн.) |
Відшкодування різниці в тарифах (грн.) |
Фінансування дільниці з ремонту та обслуговування громадських водопроводдів, свердловин та башт на території Волочиської ТГ (грн.) |
||
2020 рік |
1 574 374,00 |
79 500,00 |
|
1494874,00 |
2021 рік |
3 939 510,78 |
2 049 550,78 |
|
1 889 960,00 |
2022 рік |
3 505 739,60 |
1 018 629,60 |
300 000,00 |
2 187 110,00 |
РАЗОМ за 2020-2022 роки |
9 019 624,38 |
3 147 680,38 |
300 000,00 |
5 571 944,00 |
Надані Волочиською ТГ кошти за 2020-2022 роки заплановано використати для оплати:
Період віикористання |
За рік (тис.грн.) |
Призначення використаних коштів |
|||||||
Водоканал (тис.грн) |
Фінансування дільниці з ремонту та обслуговування громадських водопроводдів ,свердловин та башт на території Волочиської ТГ (тис.грн.) |
||||||||
|
|
Оплата електроенергії |
Витрати на основні засоби |
Придбанно труб для питної води та зєднувальні деталі до них |
Інші витрати (госпматеріали,з/частини,пмм і т.ін) |
Заробітна плата з нарахуваннями та обовязкові платежі (ПДВ) |
Паливо-мастильні матеріали) |
Придбання труб для питної води |
Господарські матеріалм та інші видатки) |
2020 |
1574,4 |
79,5 |
|
|
|
1008,4 |
120,1 |
38,4 |
328 |
2021 |
3939,4 |
|
1611,1 |
409,9 |
28,5 |
1178,1 |
152,7 |
160,4 |
398,7 |
2022 |
3505,8 |
300,1 |
905,6 |
|
112,9 |
1315,2 |
424,9 |
7,6 |
439,5 |
РАЗОМ за 2020-2022 роки |
9019,6 |
379,6 |
2516,7 |
409,9 |
141,4 |
3501,7 |
697,7 |
206,4 |
1166,2 |
Заплановано одержання від Волочиської ТГ за 2020-2022 роки майна та товарно матеріальних цінностей:
Період |
Сума (тис.грн.) |
Перелік товаро матеріальних цінностей |
2020 |
62,3 |
В тому числі: Кран автомобільний марки КС-3575А ЗІЛ 133 ГЯ 62,3 тис.грн |
2021 |
105,1 |
В тому числі: Труба водяна ПЕ100 250*14,8 SDR 17 12,0 пог.м 8971,20 грн. Труба ПЕ100 SDR 17 -32х2,0 питна 1800,0 пог. м 37162,80 грн. Труба ПЕ100 SDR 17 -40х2,4 питна 300,0 пог. м 9368,82 грн.
|
2022 |
320,5 |
В тому числі: Частина каналізаційної мережі та артезіанські свердловини |
РАЗОМ за 2020-2022 роки |
487,9 |
|
На території Волочиської ТГ (крім міста) за 2020-2022 роки заплановано прокласти водопроводи з поліетиленових труб:
Діаметр труби |
Метри |
|||
|
2020 рік |
2021 рік |
2022 рік |
всього |
ф25 |
20 |
47 |
0 |
67 |
ф32 |
2400 |
600 |
1310 |
4310 |
ф40 |
700 |
300 |
90 |
1090 |
ф50 |
0 |
160 |
332 |
492 |
ф63 |
690 |
0 |
480 |
1170 |
кан. Ф100 |
24 |
0 |
0 |
24 |
На території міста Волочиськ за 2020-2022 роки заплановано прокласти водопроводи з поліетиленових труб:
Адреса |
діаметр |
2020 |
2021 |
2022 |
Кількість метрів |
НВК |
250 |
|
94 |
|
94 |
НВК |
400 |
146 |
|
|
146 |
вул. Копачівська |
60 |
|
|
230 |
230 |
Проведення реконструкції каналізаційних очисних споруд перенесено на другий етап через відсутність фінансування.
Передбачається на другому етапі (2023 – 2024 роки):
- розширити обсяги робіт з відновлення, реконструкції, будівництва систем питного водопостачання та водовідведення, а також з охорони та покращення стану джерел питного водопостачання;
- здійснити заходи щодо підвищення ефективності і надійності функціонування систем питного водопостачання та водовідведення, які забезпечать поступове поліпшення якості питної води.
Таблиця планових заходів другого етапу (2023 – 2024 роки)
№п/п |
Назва та місце впровадження заходу |
Вартість матеріалів, обладнання , механізмів, тис. грн. |
Примітка |
2023-2024 роки |
|||
1 |
Виготовлення проєктно-кошторисної документації по об'єкту «Реконструкція каналізаційних очисних споруд …»
|
1064,1 |
|
2 |
Ремонт підїзної догроги до комплексу будівель та споруд №6 протяжністю 0,3 км м.Волочиськ,вул..Копачівська |
120,0 |
|
3 |
Капітальний ремонт частини магістрального водопроводу в районі міського парку |
6 505,00 |
Трубопровід аварійний , сталевий d=500mm, L=776м.п. Плановий поліетиленовий ПЕ-100, SDR-13.6 ; SDR-17; d=400mm; d=500mm. |
4 |
Реконструкція машзалу головної каналізаційної насосної станції |
887,72 |
З врахуванням вартості одного насосного агрегату марки 2СМ250-200-400/6 |
5 |
Реконструкція системи знезараження питної води, впровадження роботи електролізної установки в приміщенні хлораторної ВНС-ІІ |
|
Електролізна установка з виготовлення гіпохлориду натрію та автоматичного його дозування . |
6 |
Оновлення автотранспортного парку підприємства . Закупівля малого класу екскаватора з лафетою для його перевезення |
3500,00 |
|
7 |
Розробка проектно-кошторисної документації із встановлення сонячної електростанції на об’єктах водозабору «Північний».
|
97,60
|
Наземне розташування сонячних панелей по земельних ділянках свердловин №1, №2, №3, №4 , потужністю 110 кВт. |
8 |
Всього: |
12054,42 |
|
На третьому етапі (2024 -2025 роки)
Передбачається завершити найбільш капіталовитратні заходи, які дадуть змогу покращити забезпечення населення м. Волочиська та сіл Волочиської міської територіальної громади якісною питною водою.
Таблиця планових заходів третього етапу (2024 – 2025 роки)
2024-2025 роки |
|||
1 |
Введення в експлуатацію резервної свердловини №5 водозабору «Північний» |
299,71 |
|
2 |
Капітальний ремонт частини магістрального водоводу І підйому від свердловини №3 до станції знезалізнення питної води |
3 569,70 |
Трубопровід аварійний , сталевий d=500mm, L=1200 м.п. Плановий поліетиленовий ПЕ-100; SDR-17; d=315mm. |
3 |
Реконструкція машзалу каналізаційної насосної станції №2 |
374,576 |
З врахуванням вартості одного насосного агрегату марки 2СМ150-125-315/4 |
4 |
Оновлення автотранспортного парку підприємства . Закупівля середнього класу канало-промивочного автомобіля |
6500,00 |
|
5 |
Будівництво сонячної електростанції потужністю 110 кВт для потреб водозабору «Північний» |
2788,00 |
Наземне розташування сонячних панелей по земельних ділянках свердловин №1, №2, №3, №4 , потужністю 110 кВт. |
6 |
Всього |
13531,99 |
|
Розділ VI
Фінансове забезпечення виконання програми
Фінансування програми здійснюється за рахунок:
- коштів Державного бюджету України;
- коштів місцевого бюджету;
Орієнтовні обсяги фінансового забезпечення програми «Питна вода Волочиської міської територіальної громади на 2020–2025роки» становить 98413,82тис.грн.
Реконструкція та будівництво систем питного водопостачання та водовідведення здійснюється за рахунок субвенції з Державного бюджету України місцевим бюджетам на виконання заходів з попередження аварій та запобігання техногенним катастрофам у житлово-комунальному господарстві у разі їх передбачення в Державному бюджеті України на відповідний рік, а також коштів місцевих бюджетів на умовах співфінансування.
Розділ VII
Очікувані результати виконання програми
Виконання Програми дасть можливість забезпечити:
- реалізацію державної політики у сфері питної води та питного централізованого водопостачання;
- підвищення рівня якості послуг, що надаються населенню з питного централізованого водопостачання та централізованого водовідведення;
- населення міста Волочиська та сіл Волочиської міської територіальної громади питною водою нормативної якості;
- охорону і раціональне використання джерел питного водопостачання та поступове їх відновлення;
- підвищення ефективності функціонування підприємства питного водопостачання та водовідведення;
- зниження витрат матеріальних і енергетичних ресурсів у процесі питного централізованого водопостачання та централізованого водовідведення;
- модернізацію інфраструктури КП ВКГ «Джерело» - оптимальне співвідношення рівня витрат на оплату послуг питного централізованого водопостачання і централізованого водовідведення та доходів населення.
Секретар ради Оксана ПЕНДРАК