ВОЛОЧИСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційне інтернет-представництво
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ПОЛОЖЕННЯ «Про порядок утримання кладовищ та функціонування місць поховань на території Волочиської міської територіальної громади»

Дата: 15.03.2025 08:29
Кількість переглядів: 93

ПОЛОЖЕННЯ

«Про порядок утримання кладовищ та

функціонування місць поховань на території

Волочиської міської територіальної громади»

1.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Цей Порядок розроблено згідно з Законом України "Про поховання та похоронну справу" (далі - Закон), Типовим положенням про ритуальну службу в Україні, необхідним мінімальним переліком окремих видів ритуальних послуг, необхідним мінімальним переліком вимог щодо порядку організації поховання і ритуального обслуговування населення, Порядком утримання кладовищ та інших місць поховань (далі - Порядок), затвердженими наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 19 листопада 2003 року № 193, наказу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 19.11.2003 № 194 “Про затвердження Єдиної методики визначення вартості надання громадянам необхідного мінімального переліку окремих видів ритуальних послуг, реалізації предметів ритуальної належності“, постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 № 1045 “Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах“, загальними технічними вимогами «Намогильні споруди та склепи» від 12.01.2013 р. Національних стандартів України, Державними санітарними правилами та нормами "Гігієнічні вимоги щодо облаштування і утримання кладовищ в населених пунктах України" ДСанПiН 2.2.2.028-99 і є обов'язковими для виконання всіма суб'єктами господарювання (далі - СГ), незалежно від форм власності, які надають ритуальні послуги та займаються виготовленням, торгівлею ритуальною атрибутикою, виготовленням намогильних споруд, облаштуванням місць поховання та встановлення намогильних споруд і їх демонтажем.

1.1. Надання ритуальних послуг на території Волочиської громади згідно з мінімальним переліком послуг по копанню та закопуванню могил, по демонтажу, монтажу намогильних споруд, облаштуванню могил покладено на комунальне підприємство «Комбінат комунальних підприємств» Волочиської міської ради та суб’єктів господарювання, незалежно від форм власності, які виявили бажання працювати на даному ринку послуг та уклали договори про надання ритуальних послуг з комунальним підприємством «Комбінат комунальних підприємств» Волочиської міської ради згідно з чинним законодавством;

1.2. Землі, на яких розташовані міські кладовища та кладовища в населених пунктах МТГ є комунальною власністю і не підлягають приватизації або передачі в оренду.

Для розміщення місць поховань на території Волочиської міської ТГ надано такі земельні ділянки:

міське кладовище м. Волочиськ;

- відкриті кладовища у населених пунктах Волочиської ОТГ:

кладовище с. Користова;

кладовище с. Бальківці

кладовище с. Копачівка

кладовище с. Мислова

кладовище с. Лозова

кладовище с. Поляни

кладовище с. Канівка

кладовище с. Петрівка

кладовище с. Тарноруда

кладовище с. Зайчики

кладовище с. Постолівка

кладовище с. Федірки

кладовище с. Мирівка

кладовище с. Гарнишівка

кладовище с. Іванівці

кладовище с. Вигода

кладовище с. Маначин

кладовище с. Курилівка

кладовище с. Вочківці

кладовище с. Ожигівці

кладовище с. Яхнівці

кладовище с. Лонки

кладовище с. Кушнірівська Слобідка 

кладовище с. Авратин

кладовище с. Щаснівка

кладовище с. Клинини

кладовище с. Рябіївка

кладовище с. Гонорівка

кладовище с. Чухелі

кладовище с. Левківці

кладовище с. Попівці

кладовище с. Нова Гребля

кладовище с. Червоний Острів

кладовище с. Богданівка

кладовище с. Холодець

кладовище с. Кушнирівка

кладовище с. Великі Жеребки

кладовище с.Червоний Кут

кладовище с. Соломна

кладовище с. Гречана

кладовище с. Ріпна

1.3. Рішенням виконавчого комітету в місцях поховань можуть бути окремі

сектори для почесних поховань, поховання померлих (загиблих) військовослужбовців, а також сектор для поховань померлих за національною і релігійною ознакою, невпізнаних громадян та біохімічних відходів.

1.4. Поділ кладовищ за майновим станом не дозволяється.

1.5. Міська рада може прийняти рішення про часткове або повне припинення поховань померлих у разі , якщо на території кладовища немає вільних місць для облаштування нових могил, а поховання померлих можливе лише на місцях родинного поховання або шляхом підпоховання в могилах за згодою користувачів місць поховання відповідно ст. 25 Закону України «Про поховання та похоронну справу».

2. РЕЖИМ РОБОТИ КЛАДОВИЩ

2.1. Комунальне підприємство «Комбінат комунальних підприємств» Волочиської міської ради і старостати Волочиської МТГ працюють з понеділка по четвер з 8 години ранку до 17 год.15 хв. дня, у п’ятницю – з 8 години ранку до 16 години дня, обідня перерва з 12 до 13 годин дня, вихідні дні - субота, неділя.

2.2. Кладовища відкриті для відвідувань щодня протягом року у світлу пору доби.

2.3.Поховання померлих на кладовищах проводяться  щодня за бажанням особи, яка зобов'язалася поховати померлого, час проведення поховання може змінюватися.

2.4. У дні великих релігійних свят (Великдень, Різдво Хрестове, Пресвята Трійця) поховання на кладовищі не проводяться.

2.5. На вході до кладовища на спеціальному рекламному щиті розміщено режим роботи кладовища, основні положення Закону України „Про поховання та похоронну справу”, інші нормативно – правові акти. Встановлюється щит із зображення схематичного плану кладовища, із зазначенням секторів, напрямку головної алеї та основних доріг, розташування будівельних споруд, допоміжних будівель, громадського туалету тощо.

2.6. Роботи, пов’язані з монтажем, демонтажем намогильних споруд виконуються не раніше одного року після проведення поховання з метою ущільнення ґрунту після засипання (можливе й більш раннє проведення робіт, але з обов’язковим попередженням особи, яка проводила поховання (надалі-Замовник), про можливі наслідки).

3. ВИДИ ПОХОВАНЬ

3.1.Поховання померлих на кладовищах може здійснюватися шляхом:

- закопування в могилі труни з тілом померлого;

- закопування в могилі урни з прахом померлого;

- розвіювання праху померлого.

3.2. З урахуванням етнічних, релігійних чи культурних традицій поховання померлих може здійснюватися іншим способом. Поховання померлих проводиться з дотриманням вимог та санітарно-епідеміологічного законодавства.

4. ПОРЯДОК ПОХОВАННЯ ПОМЕРЛИХ

4.1. Поховання померлого – комплекс заходів та обрядових дій, які здійснюються з моменту смерті людини до поміщення труни з тілом або урни з прахом у могилу, облаштування та утримання місця поховання відповідно до звичаїв і традицій, що не суперечать законодавству.

4.2. За зверненням виконавця волевиявлення чи особи, яка взяла на себе зобов'язання поховати померлого, на території кладовища безоплатно виділяється місце для поховання померлого. У разі одночасної смерті двох чи більше померлих безоплатно виділяється місце для родинного поховання.

Ділянка для подвійного поховання виділяється у випадку, коли один з найближчих родичів, що залишився в живих (чоловік, жінка, батько, мати, син, дочка) старше 50 років.

Для резервування місця для поховання в конкретному бажаному місці  (з прив’язкою до родинних відносин/інших обставин), особа має письмово погодити місце захоронення з завідувачем кладовища/старостою села. (додаток 1)

Кожне поховання померлого здійснюється в окремій могилі. Довжина могили для дорослого повинна бути не менше двох метрів, ширина -1м, глибина – не менше 1,5 м від поверхні землі до кришки труни, з урахуванням місцевих ґрунтово-кліматичних умов. У разі поховання померлих дітей розміри могили можуть бути відповідно зменшені. Відстань від дна могили до рівня стояння ґрунтових вод повинна бути не менше 0,5 м, висота намогильного горбка – 0,5 м. У разі поховання тіла померлого в сидячому положенні товщина ґрунту над тілом померлих від поверхні землі має бути не меншою за 1 метр.

4.4.Під кожну могилу надається ділянка таких розмірів:

 

Назва похованя

Розмір земельної ділянки

Розмір могили

Площа, м2

Довженка

Ширина

Довжина, м

Ширина, м

військове

6,8

3,4

2

2,4

1,5

родинне

6,6

2,2

3,0

2,0

1,0

подвійне

4,8

2,2

2,2

2,0

1,0

одинарне

3,3

2,2

1,5

2,0

1,0

Урна з прахом

0,64

0,8

0,8

0,8

0,8

 

Примітка: У разі поховання померлого в нестандартній труні викопується могила залежно від довжини труни

4.5. Поховання померлого покладається на виконавця волевиявлення померлого. Якщо у волевиявленні померлого немає вказівки на виконання волевиявлення чи у разі відмови виконавця від виконання волевиявлення померлого, поховання померлого здійснюється чоловіком (дружиною), батьками (усиновителями), дітьми, сестрою, братом, дідом або бабою, онуком (правнуком), іншою особою, яка зобов’язалася поховати померлого.

Особа, яка зобов’язалася поховати померлого, повинна отримати свідоцтво про смерть на підставі довідки про смерть та паспорту померлого у відділі реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання померлого. При наявності свідоцтва про смерть виконавець волевиявлення померлого (далі Замовник) з документом, підтверджуючим його особу (паспорт), повинен звернутися до комунального підприємства «Комбінат комунальних підприємств» або до старости у селах Волочиської міської ТГ - для реєстрації померлого та видачі дозволу на проведення поховання, відведення місця під поховання та копання могили.

Замовник має право вибрати виконавця послуг серед суб’єктів господарювання, які уклали договори про надання ритуальних послуг. Відповідно до статті 25 Закону України ,,Про поховання та похоронну справу” користувач має право на встановлення намогильної споруди в межах виділеної земельної ділянки для поховання чи надання згоди на встановлення намогильної споруди іншими членами родини; вирішення питання про проведення підпоховання в зазначену могилу інших померлих членів родини, розпорядження щодо догляду за могилою; здійснення інших дій, пов’язаних з використанням місця поховання, якщо це не суперечить чинному законодавству.

4.6. У разі смерті громадянина на території іноземної держави і при наявності письмового волевиявлення про поховання його тіла на території України, посвідченого належним чином, поховання здійснюється у відповідних місцях поховань на території України виконавцем волевиявлення померлого або особою, що зобов’язалася поховати померлого при сприянні консульської установи або дипломатичного представництва України.

4.7. Для поховання померлих одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, громадян, від поховання яких відмовилися рідні, невпізнаних трупів надається земельна ділянка під одинарне поховання.

4.8. Поховання проводиться в термін, не раніше ніж після 24 години після настання смерті. У разі наявності відповідних підстав поховання дозволяється в більш ранній термін у випадку надзвичайних ситуацій.

4.9. За зверненням виконавця волевиявлення померлого або особи, яка взяла на себе зобов’язання поховати померлого, на території кладовища безоплатно виділяється місце для поховання померлого. Відведення земельних ділянок для поховання на кладовищах виконується працівниками з обслуговування місць поховань (доглядачами кладовищ).

4.10. Після здійснення поховання особі, яка взяла на себе зобов'язання поховати померлого, як користувачу місця поховання, надається право на встановлення намогильної споруди в межах могили, вирішення питання про проведення підпоховання, облаштування місця поховання, здійснення інших дій, що не суперечать чинному законодавству тільки за погодженням з працівниками з обслуговування місць поховань (доглядачами кладовищ) .

4.11. Перепоховання останків померлих допускається у виняткових випадках при наявності обґрунтованих причин та відповідного рішення виконавчого комітету Волочиської міської ради.

4.12. Поховання осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги, інвалідів війни, учасників бойових дій, загиблих у російсько-українській війні, здійснюється відповідно Порядку проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій і інвалідів війни, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 № 1445 передбачено безоплатне поховання осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій і інвалідів війни відповідно до статті 14 Закону України "Про поховання та похоронну справу". Перелік осіб, які належать до учасників бойових дій і інвалідів війни визначено статтями 6 та 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

 

5. ПОХОВАННЯ УРНИ З ПРАХОМ ПІСЛЯ КРЕМАЦІЇ

5.1. Поховання померлих чи їх праху після кремації здійснюється лише на підставі свідоцтва про смерть, в окремих випадках – відповідним чином завіреної медичної довідки.

5.2. Поховання урн з прахом проводиться по письмовій заяві користувача місця поховання, відповідального за поховання, з відповідним записом у книзі реєстрації поховань.

5.3. Для поховання урни з прахом у землі надається місце розміром 0,8х0,8 м, де можливе розміщення декількох урн, виходячи з розрахунку встановлення їх по вертикалі, глибина поховання не нормується.

6. ВСТАНОВЛЕННЯ НАМОГИЛЬНИХ СПОРУД

6.1. На могилах (у місцях родинного поховання) можуть встановлюватися намогильні споруди за індивідуальним замовленням та елементи благоустрою могили у межах наданої земельної ділянки .

Згідно Загальних технічних вимог «Намогильні споруди та склепи» від 12.01.2013 р. Національних стандартів України, загальні габаритні розміри намогильної споруди та елементів благоустрою місця для поховання (могили) не можуть перевищувати розмірів земельної ділянки, відведеної для поховання у встановленому порядку - довжина земельної ділянки для поховання дорослого 2,2 м, ширина – 1,5 м.

Всі намогильні споруди та склепи, що встановлюються на могилах, повинні відповідати загальним технічним вимогам ДСТУ Б В.2.2-35:2013.

Ця вимога не поширюється на намогильні споруди та склепи, які споруджені до надання чинності цьому стандарту.

Відповідальність за якість виготовленої намогильної споруди несе суб'єкт господарювання, який виконував роботи.

6.2. На могилі повинна бути встановлена табличка, яка засвідчує дані про похованого. Написи на намогильних спорудах повинні містити достовірну інформацію про померлих, похованих на даному місці. Дозволяються написи на намогильних спорудах для підготовки їх до майбутніх поховань.

6.3. Встановлення намогильної споруди проводиться з відома та під наглядом працівників з обслуговування місць поховань (завідувачем кладовищ).

Після погодження забезпечується безперешкодний доступ на територію кладовища транспортного засобу, на якому перевозиться намогильна споруда, визначена у документі.

6.4. Після закінчення робіт по демонтажу, монтажу намогильної споруди, замощування плиткою, встановлення огорожі, насадження квітів та низькорослих кущів виконавець робіт (користувач місця поховання) зобов’язаний вивезти за межі кладовища, а саме на полігон твердих побутових відходів, демонтовані деталі старих намогильних споруд, залишків будівельних матеріалів та сміття. При руйнуванні під час виконання робіт прилеглих намогильних споруд, доріжок та елементів благоустрою кладовища виконати реставраційні роботи по їх відновленню за власний рахунок.

6.5. Споруди, встановлені за межами відведеної земельної ділянки, підлягають знесенню без попередженням користувача.

6.6. На території кладовища власникам намогильних споруд дозволяється висаджувати зелені насадження після узгодження з адміністрацією кладовища. Кожне місце поховання, незалежно від їх видів, може бути облаштовано (зеленим парканом з декоративних рослин, бордюрним каменем, викладено бетонною плиткою).

6.7. При порушенні користувачем місця поховання цих вимог або збільшення розмірів відведеної ділянки та висоти огорожі, споруди демонтуються силами робітників з обслуговування місць поховань комунального підприємства Комбінату комунальних підприємств, доглядачами кладовищ та передаються на збереження на склад. Елементи демонтованих споруд повертаються користувачу (власнику) після відшкодування ним коштів за виконані роботи по демонтажу та зберіганню елементів споруд згідно з кошторисом. Визначені роботи здійснюються за рахунок коштів користувача.

6.8.Встановлені громадянами (організаціями) намогильні споруди (пам’ятники, декоративна плитка, огорожі, квітники та ін.) є їх власністю.

6.9. Після виконання робіт з облаштування могили користувач зобов'язаний забезпечити прибирання території біля могили та винесення сміття до спеціально відведених місць на кладовищі.

6.10. Користувач зобов'язаний облаштувати бруківкою частину земельної ділянки між могилами, яка вільна від намогильної споруди. 

6.11. Установлені намогильні споруди реєструються виконавчим органом сільської, селищної, міської ради в Книзі обліку намогильних споруд (далі - Книга обліку). Форма Книги обліку наведена в додатку 3. Термін зберігання Книги обліку намогильних споруд постійний. Заповнюється Книга обліку в одному примірнику.

7. УТРИМАННЯ МОГИЛ, НАМОГИЛЬНИХ СПОРУД

7.1. Утримання у належному естетичному та санітарному стані могил, місць родинних поховань, намогильних споруд здійснюється користувачами (власниками) місця поховання за рахунок особистих коштів.

Громадяни, які здійснюють поховання, зобов'язані утримувати могилу, намогильні споруди та зелені насадження в належному стані власними силами

7.2. Працівники комунального підприємства Комбінату комунальних підприємств, завідувач кладовищ населених пунктів Волочиської ТГ за рахунок коштів міського бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством, забезпечують утримання:

- кладовища: прибирання алей, проїздів, доріг і пішохідних доріжок на території

кладовища від опалого листя, снігу; обладнання спеціальних місць під контейнери для зів'ялих квітів, вінків, опалого листя, іншого сміття та його систематичне вивезення; утримання та видалення аварійних зелених насаджень на території цвинтаря; покіс трави; утримання громадських туалетів; дотримання чистоти та порядку в місцях загального користування;

- могил: померлих одиноких громадян, померлих осіб без певного місця проживання, померлих від поховання яких відмовилися рідні, місць поховань знайдених невпізнаних трупів.

7.3. У місцевих засобах масової інформації та інформаційних сайтах публікується інформація про проведення інвентаризації на кладовищі на предмет виявлення покинутих, невпорядкованих та невпізнаних місць поховань і попередження про необхідність упорядкування поховання.

7.4. Утримання кладовищ, військових кладовищ, військових братерських і одиночних могил, земельних ділянок для почесних поховань, а також могил померлих одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, від поховання яких відмовилися рідні, місць поховань непізнаних трупів і охорона всіх місць поховань забезпечується виконавчими органами міської ради за рахунок коштів міського бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.

7.5. У разі наруги над могилами, сімейними похованнями, навмисного руйнування нагробних споруд доглядач кладовища повідомляє правоохоронні органи та міську раду про встановлені факти, для подання документів щодо відшкодуванням збитків за рахунок винних осіб.

У випадку природного руйнування, псування намогильних споруд, встановлених без дозволу завідувача кладовищ та незареєстрованих в книзі обліку намогильних споруд біля дерев при їх падінні та коли закінчився гарантійний термін, відновлення намогильних споруд та огорож здійснюється за рахунок коштів власника намогильної споруди (користувача місця поховання).

У випадку природного руйнування, а саме падіння декількох дерев з руйнацією великої кількості намогильних споруд та огорож, якщо комісія з ТЕБ та НС признає це надзвичайною ситуацією природного характеру, відновлення намогильних споруд та огорож виконується за рахунок коштів резервного фонду в термін, який визначає комісія з ТЕБ та НС.

У разі крадіжок, осквернення або ушкодження намогильних споруд, що не зареєстровані у встановленому порядку, відшкодування власникам матеріальних збитків не здійснюється.

8. ПРАВИЛА ВІДВІДУВАННЯ КЛАДОВИЩ

8.1. На території кладовища забороняється:

• порушувати тишу та встановлений порядок;

• проводити поза межами наданої земельної ділянки підрізання, посадку та

пересадку дерев, кущів без погодження з доглядачем кладовища;

• розміщувати сміття після прибирання могил у не відведених для цього місцях;

• розпалювати багаття, брати грунт, різати дерева, довго зберігати будівельні та інші матеріали (крім спеціально відведених для цієї мети місць);

• користуватися автомобільним транспортом, мотоциклами без дозволу завідувача кладовища;

• кататись на велосипедах, санях, лижах та ковзанах;

• вигулювати або випасати тварин;

8.2. Забороняється займатися комерційною діяльністю на території кладовища та прилеглої до кладовищ території:

• торгівлею квітами, вінками та ритуальною атрибутикою;

• торгівлею декоративним піском;

• торгівлею продуктами харчування.

8.3. Наруга над могилами, а також викрадання предметів, які знаходяться в могилі або на ній, карається законом. Винні в здійсненні зазначених злочинів підлягають затриманню і передачі представникам органів внутрішніх справ для притягнення до карної відповідальності.

8.4. Облаштування могил (демонтаж, монтаж намогильної споруди, замощування декоративною плиткою, встановлення огорожі) може здійснюватися тільки з відома завідувача кладовища або старост у населених пунктах ТГ.

8.5.Громадяни (організації) можуть укладати договір-замовлення на облаштування та догляд за могилою, намогильною спорудою з комунальним підприємством Комбінатом комунальних підприємств Волочиської міської ради з надання ритуальних послуг, за цінами, розрахованими відповідно до наказу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 19.11.2003 № 194 “Про затвердження Єдиної методики визначення вартості надання громадянам необхідного мінімального переліку окремих видів ритуальних послуг, реалізації предметів ритуальної належності“.

8.5.Виникаючі майнові та інші суперечки між громадянами і працівниками з обслуговування місць поховань чи завідувачем кладовищ вирішуються з його керівництвом або у встановленому законодавством порядку.

8.6. Видалення зелених насаджень на території кладовищ проводиться відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 № 1045 “Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах“.

8.7. Всі роботи на кладовищах міста та територіальної громади суб'єктами господарювання або користувачами місць поховань (місць родинних поховань), виконуються виключно за погодженням з комунальним підприємством Комбінатом комунальних підприємств Волочиської міської ради та старостами громади.

9. РУХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ПО ТЕРИТОРІЇ КЛАДОВИЩА

9.1. На територію кладовища має право проїзду спеціальний автокатафальний транспортний засіб Ритуальної служби на здійснення похорон, і спецавтотранспорт для виконання робіт з утримання кладовища.

9.2. В'їзд транспорту громадян на територію кладовища для здійснення облаштування, демонтажу, монтажу намогильних споруд, замощення декоративною плиткою, встановлення огорожі ,перевезення робочого інвентарю, окремих громіздких елементів для впорядкування могил та намогильних споруд на місцях поховань користувачем місця поховання здійснюється з дозволу завідувача кладовища у населених пунктах ТГ.

9.3. Забороняється в'їзд автотранспорту, вантажопідйомність, якого перевищує 3500 кг.

9.4. Дозволяється в'їзд на кладовище інвалідів з обмеженою дієздатністю , учасників бойових дій (при наявності відповідних посвідчень), у разі відвідування ними родичів, які поховані на даному кладовищі.

9.5. У неробочі, вихідні та святкові дні, а також у дні проведення урочистих заходів з покладання квітів на честь пам'ятних дат на місцях військових та почесних поховань, братських могилах, місцях поховання видатних діячів, рух будь-якого транспорту заборонено, окрім випадків, відвідування поховань особами з інвалідністю, засвідчивши статус відповідним посвідченням або особами похилого віку, які не здатні пересуватись самостійно. При цьому часовий режим заїзду такого автотранспорту може бути обмежений відповідно до програми проведення урочистостей.

У святкові дні (святкування Великодня, Дня Пам'яті, Різдва Христового та Пресвятої Трійці) рух будь-якого транспорту по території кладовища заборонено.

 

10. РУХ СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

НА ТЕРИТОРІЇ КЛАДОВИЩА

10.1. Автокатафальний транспортний засіб, а також супровідний його транспорт, що утворює похоронну процесію, мають право безперешкодного проїзду на територію цвинтаря у години роботи цвинтаря.

10.2. Автотранспорт , залучений до виконання господарських робіт з утримання території цвинтаря, перевезення будівельних матеріалів для влаштування намогильних споруд, має право безперешкодного пересування по території цвинтаря.

10.3.Заїзд на територію цвинтаря транспортних засобів суб’єктів господарювання дозволяється тільки за погодженням з працівниками з обслуговування місць поховань (завідувачем кладовища).

11. ПОРЯДОК ПРИПИНЕННЯ ПОХОВАННЯ ПОМЕРЛИХ

11.1. Часткове або повне припинення поховання померлих (закриття) кладовища здійснюється за рішенням виконавчого комітету Волочиської міської ради, якщо на території кладовища не має вільних місць для обладнання нових могил .

11.2. Після закриття кладовища земельний покрив, всі намогильні споруди та надписи залишаються в цілковитій недоторканості.

11.3. Існуючі кладовища не підлягають знесенню і можуть бути перенесені тільки за рішенням відповідного органу місцевого самоврядування у випадку постійного підтоплення, зсуву, землетрусу або іншого стихійного лиха.

11.4. У разі ліквідації кладовища Книга реєстрації поховань померлих, Книга обліку намогильних споруд та інші документи передаються на зберігання до архіву Волочиської міської ради.

12. ПОРЯДОК УТРИМАННЯ ТА ОХОРОНИ МІСЦЬ ПОХОВАНЬ

(КЛАДОВИЩ)

12.1. Місця поховань (кладовища) повинні мати сплановану і впорядковану територію, упорядковані під'їзні шляхи, бути забезпечені транспортним зв'язком із населеним пунктом.

12.2. Територія місць поховань повинна бути обов'язково огороджена, поділена на ділянки-сектори, що відокремлюються поміж собою дорогами шириною 3,0 метри із розрахунку одностороннього руху.

12.3. Сектори території місць поховань поділяються на ряди та місця, відстань між рядами (тротуарна доріжка) повинна бути 1,2 метри, між ділянками поховань в ряду - 0,5 метрів.

12.4. На території місця поховання не можуть бути розташовані об'єкти іншої, крім комунальної форми власності, за винятком намогильної споруди, склепу, елементів благоустрою, які є власністю особи, що придбала їх за власні кошти.

12.5. Будівництво, утримання і охорона кладовищ у Волочиській територіальній громаді здійснюється за рахунок коштів міського бюджету.

12.6. Кладовища та прилегла територія повинні регулярно прибиратися обкошуватися, очищатися від зів’ялих квітів, вінків, опалого листя, проїзди та пішохідні доріжки зимою повинні бути очищенні від снігу та посипатися піском.

12.7. На кладовищах повинні бути спеціальні місця для встановлення контейнерів по збору зів’ялих квітів, вінків, опалого листя. В разі відсутності контейнерів дозволяється тимчасово накопичувати сміття (зів’ялі квіти, вінки, опале листя) в накопичувальних ямах з подальшим вивозом на сміттєзвалище твердих побутових відходів.

12.8. Видалення зелених насаджень на території меморіального комплексу та кладовищах здійснюється за рішенням виконавчого комітету Волочиської міської ради.

12.9. Для подальшого запобігання засміченню кладовищ міста та населених пунктів Волочиської міської територіальної громади забороняється висадження дерев на території кладовищ

13. ЕТИКА ПОХОВАННЯ ТА ПРАВИЛА ВІДВІДУВАННЯ КЛАДОВИЩ.

13.1. Суб’єкти господарювання незалежно від форм власності, що здійснюють діяльність у галузі поховання, повинні:

-  знати та правильно застосовувати законодавство, нормативно-правові акти,

правила, стандарти, нормативи, етичні правила у галузі поховання;

-  знати та вивчати обрядові звичаї, які прийняті у родині померлого, надавати

послуги у відповідності з віросповіданням родини померлого і прийнятими

ритуалами;

-  поважно та передбачливо відноситися до звичаїв, традицій обрядів різних

віросповідань щодо поховання, надавати роз’яснення родині померлого з питань проведення обряду поховання;

- прагнути до встановлення з рідними померлого співпраці, заснованої на взаємній згоді, довірі, правдивості і взаємній відповідальності;

- працівники у галузі поховання не повинні виконувати будь-які побажання,

прохання і вказівки родини померлого, спрямовані на недотримання або

порушення законодавства, не допускати розголошення недостовірної інформації та упередженої критики на їх адресу;

- враховуючи специфіку похоронної справи суб’єктам господарювання незалежно від форм власності, що здійснюють діяльність у галузі поховання, слід утримуватися від прямої реклами своїх послуг та продукції.

13.2. Наруга над могилами, а також викрадання предметів, які знаходяться в могилі або на ній, карається законом. Винні в здійсненні зазначених злочинів підлягають затриманню і передачі представникам органів внутрішніх справ для притягнення до карної відповідальності.

14. КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯ ПОЛОЖЕННЯ

14.1 Контроль за дотриманням та виконанням Положення про порядок утримання кладовищ та функціонування місць поховань на території Волочиської міської територіальної громади здійснює відділ приватизації, житлово-комунального господарства та комунальної власності Волочиської міської ради та старости в населених пунктах територіальної громади. У разі необхідності до роботи залучаються спеціалісти інших установ та організацій територіальної громади.

 ДЕТАЛЬНІШЕ

 


« повернутися

Код для вставки на сайт