ВОЛОЧИСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційне інтернет-представництво
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”

Дата: 25.11.2024 16:27
Кількість переглядів: 47

З 25 листопада до 10 грудня щороку проходить Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”. Акція "16 днів проти насильства" – це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини. 

Війна спричиняє важке психоемоційне навантаження, змусила тривожитися за майбутнє, обмежувати та змінювати своє життя, переживати економічні складнощі. Ці виклики загострюють ризики домашнього та ґендерного насильстваНа фоні масштабних руйнувань та десятків тисяч смертей, ракетних загроз та бомбардувань боротьба з домашнім та ґендерним насильством, зі СНІДом, рабством людей, торгівлею людьми, корупцією, може помилково здаватися чимось несуттєвим.  

Акція почається 25 листопада у Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінокТому завдання суспільства по відношенню до жінок, які стали жертвами насильства, – вселити в них надію, що вихід є, і кожна жінка та дитина має право бути вільною від насильства. А ігноруючи проблему, ми ризикуємо втратити прогрес у нетерпимості до насильства, котрий маємо зараз, й суттєво віддалити майбутні успіхи у боротьбі з домашнім та ґендерно зумовленим насильством, зі СНІДом, рабством людей, торгівлею людьми, корупцією, допомогою людям з обмеженими фізичними можливостями.

Так само і з повномасштабною війною. Не можна сказати, що кількість звернень, зокрема з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та  ґендерної дискримінації, стосовно випадків домашнього насильства і насильства щодо жінок стала більшою порівняно з іншими зверненнями.  Але треба розуміти, що ця війна поширена на всю територію України, фактично немає жодної області чи жодної людини, яка в той чи інший спосіб не була б зачеплена. З’явилось багато обмежень в можливості постраждалих звернутись по допомогу чи повідомити про випадок насильства. Ми вважаємо, що кількість постраждалих є набагато більшою, але через низку об’єктивних чи суб’єктивних причин зафіксувати усі випадки не є можливим.

Під час війни самі постраждалі менше приділяють уваги цій проблемі. Дуже часто люди, які страждають від ґендерно зумовленого чи домашнього насильства, зі СНІДом, рабством, торгівлю людьми, думають, що їхні проблеми не такі в ажливі, страшні та серйозні, як те, що відбувається зараз в країнізахоплення територій, масові вбивства, постійні ракетні чи артилерійні обстріли, руйнування критичної інфраструктури тощо.

Продовжуться акція цілим рядом відзначень: 1 грудняВсесвітній день боротьби зі СНІДом. День боротьби зі СНІДом проголошено Всесвітньою організацією охорони здоров'я та вперше відзначено 1 грудня 1988 року. Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це важлива нагода для підняття поінформованості молоді, широких верств населення про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, звільнення від наркотичної та алкогольної залежності.   Люди з вірусом імунодефіциту можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно вживати ліки. Якщо ВІЛінфекція діагностується вчасно, надається необхідне лікування пацієнту, а відтак людині гарантується якісне та повноцінне життя.   

2 грудняМіжнародний день боротьби з рабством. Цей день пов’язаний з датою прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Конвенції про боротьбу з торгівлею людьми та з рабством (резолюція ООН № 317 (IV) від 2 грудня 1949 року) Існують сучасні форми рабства, такі як сексуальна експлуатація, торгівля людьми, продаж наречених, шлюби з примусу, ряд форм дитячої праці, насильницьке вербування дітей для використання у збройних конфліктах, передача вдів у спадок та боргова кабалапозбавлених людських прав і гідності.   Торгівля людьми — явище глобальне. Воно сильно впливає на країни, що знаходяться в стані воєнної, політичної та економічної трансформації або постконфліктного стресу, які в основному і є країнами походження для всесвітнього кримінального процесу торгівлі людьми. Людей, що живуть в скрутних умовах, привертає можливість поліпшення свого життя в багатших і розвиненіших країнах, а в той же самий час в країнах призначення зростає попит на низькооплачуваних робочих в нелегальних трудових секторах економіки, а також в легальних трудових секторах з низькою заробітною платнею. Сьогодні практично кожна українська родина так чи інакше стикається з втратою близьких людей: рідних, друзів, знайомих. У багатьох з’являється депресія, а часом навіть панічні настрої, що знижує їхній опір до різноманітних потенційних ризиків. Можна перераховувати й інші моменти. Але навіть згадані засвідчують, що вразливість українців та українок до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми зросла. Злочинців, які користувалися подібними ситуаціями, завжди вистачало, але тепер простір для їхньої діяльності суттєво розширився. Вчасно проінформована людина, а також дитина, не потрапить в це рабство.

3 грудняМіжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.   Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.      Наша держава взяла на себе і виконує конкретні зобов’язання щодо матеріального забезпечення інвалідів, створення для них необхідних правових, соціально-побутових умов життя, надала ряд пільг, конституційно гарантувала рівні з іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства в цей складний для країни час. Захищаючи гідність інвалідів, ми захищаємо своє людське обличчя. Інвалідність — це не вирок. Практика показує, що інваліди можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.

5 грудняМіжнародний день волонтера. Волонтер – у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Свій вільний час волонтери присвячують військовим, суспільним справам, беручи участь у акціях, програмах соціальної, військової взаємодопомоги, культурного просвітництва тощо.   Цей день можна вважати святом людей, які допомагають військовослужбовцям, персоналу дитячих будинків, шкіл-інтернатів, будинків для людей похилого віку, лікарень швидкої допомоги, військових шпиталів та ін.   Волонтери ризикують своїм життям, беручи участь у ліквідації наслідків воєнних дій, в районах місць де найбільш запеклі бої, глобальних катастроф та природних катаклізмів чи інших надзвичайних ситуацій. Волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття.     Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, але роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2013 – саме Революція Гідності дала поштових розвитку волонтерства в нашій країні, яке поступово виросло в потужний громадянський рух до сьогоднішнього часу. Саме завдяки українським волонтерам – їхній шляхетній жертовності, активній громадянській позиції та фанатичній відданості справі, Україна вистоїть й збереже Свою Незалежність.

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі. Масове вбивство у Політехнічній школі Монреаля— стрілянина у Політехнічній школі Монреаля 6 грудня1989 року, під час якої злочинець Марк Лепін розстріляв 14 студенок та поранив 13 інших. З початком «тихої революції» у Квебеку у 1960-х роках жінки почали відігравати значимішу роль у житті суспільства. Розстріл жінок у Монреалі мав великий резонанс у українському суспільстві та існує до цього час під час військових дій в Україні.

9 грудня -Міжнародний день боротьби з корупцією, відзначається   за ініціативою Організації Об’єднаних Націй. Вона руйнує демократичні інститути, сповільнює економічний розвиток і підриває державні устої.     Є особи без документів, які тікали під обстрілами і не мали змоги нічого взяти з собою. Або особи, які не мають громадянства України, але проживали на її території та були змушені виїхати через війну. Вони стикаються з певними труднощами, насамперед, з оформленням документів, реєстрацією, отриманням допомоги. Відповідно до Конвенції ООН проти корупції та Конвенції Ради Європи про кримінальну відповідальність за корупцію, корупція – це зловживання державною владою для одержання вигоди в особистих цілях, в цілях третіх осіб і груп, а також численні форми незаконного привласнення публічних коштів для приватного використання.  

10 грудняМіжнародний день прав людини. 10 грудня міжнародна спільнота відзначає День прав людини. Саме у цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини. Сьогодні Україна, як і весь світ, зіштовхнулася із особливою жорстокістю та неповагою до прав людини. Окупація Російською Федерацією, порушення прав людини  на території України, численні терористичні акти та військові конфлікти  свідчать про неспроможність як окремих держав, так і світової спільноти забезпечити на належному рівні захист прав людини і основоположних свобод. Тому, як ніколи суспільство має згуртуватися для досягнення спільної мети – захисту прав людини та створення сприятливих та безпечних умов життя людини.

Памятайте, що немає виправдання бездушності, цинізму, агресивності,  жорстокості. І щоб непотонути в хвилях негативних емоцій гніву, незадоволенності життям, ми повинні берегти в собі людське, поважати в собі людину. 

Найбільш поширене це  насильство під час війни, яке стає ще більш небезпечним, ніж у мирний час. Тож, якщо ви постраждали від різних видів насильства або стали свідком вчинення   насильства – не мовчіть!

Отже, якщо Ви   володієте інформацією щодо  насильства в сім’ї,  торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми- звертайтеся в службу у справах дітей Волочиської міської ради   за адресою: місто Волочиськ, вулиця Незалежності, 88, тел.0982180460.

 Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт