Дата: 15.03.2024 16:34

Приватне підприємство «Аграрна компанія 2004» (ПП «Аграрна компанія 2004») має намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин (ЗР) в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Ідентифікаційний код ЄДРПОУ – 33007579.

Місцезнаходження суб’єкта господарювання: 31222, Хмельницька обл., Хмелдьницький р-н, с. Попівці, вул. Шкільна, 34А. тел+380 (38) 453-54-21, e-mail: petrashchuk.s@vitagro.com.ua.

Місцезнаходження олійно-екстраційного заводу: 31200, Хмельницька обл., Хмельницький р-н, м. Волочиськ, вул. Котляревського, 8.

Мета отримання дозволу – дотримання вимог природоохоронного законодавства та надання права експлуатації об’єкту, з якого надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші.

Висновок з ОВД. Висновок ОВД відсутній оскільки діяльність об’єкта не підлягає під дію ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля»

Загальний опис об’єкта. Виробничий комплекс складається із комплексу будівель і споруд транспортування сировини та продуктів переробки, зберігання насіння, підготовчого та олійнопресового цеху, цеху екстракції.

При виробництві рослинної олії передбачено:

- приймання сухого чистого насіння (станція розвантаження автомобілів), зберігання насіння олійних культур (ємкісний склад насіння олійних культур) та подача сировини на виробництво;

- виробництво рослинної олії методом пресування, очистка пресової олії (підготовче відділення та олійнопресовий цех) та подача її на зберігання та відвантаження (резервуарний парк олії та станція зливу олії до автотранспорту);

- отримання лушпиння при обрушення лушпиння та подача його на склад.

- отримання макухи після пресування та подача її на екстракцію, подальша подача шроту на зберігання (цех екстракції та склад шроту);

- виробництво рослинної олії методом екстракції, очищення екстракційної олії (цех екстракції) та подача її на зберігання та відвантаження (резервуарний парк олії).

Відомості щодо видів та обсягів викидів. Від джерел викидів в атмосферне повітря надходять такі забруднюючі речовини: оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту) [NO2] - 17,6084 т/рік, оксид вуглецю - 33,1352 т/рік, вуглецю діоксид - 6107,31998 т/рік, метан - 2,46841 т/рік, азоту (1) оксид - 1,37566 т/рік, сірки діоксид - 28,4485 т/рік, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок - 31,8670 т/рік, неметанові леткі органічні сполуки - 21,0389 т/рік, акролеїн - 0,0317 т/рік.

Відповідно до Наказу Міндовкілля №448 від 27.06.2023р. заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва та заходи щодо скорочення викидів не розроблялися. На підприємстві відсутні виробництва та устаткування, які підлягають до впровадження найкращих доступних технологій та методів керування.

Підприємство відноситься до 2-ої групи об’єктів за ступенем впливу об’єкта на забруднення атмосферного повітря. Викиди ЗР в атмосферне повітря не створюють перевищення рівня впливу на атмосферне повітря на межі санітарно-захисної зони та відповідають вимогам Наказу № 309 від 27.06.2006р. та Наказу №177 від 10.05.2002р.

Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів відповідають чинному законодавству.

Зауваження та пропозиції просимо надсилати впродовж 30 днів з дня опублікування оголошення до: Хмельницької обласної військової адміністрації: 29005, м.Хмельницький, майдан Незалежності, буд.2; тел. (0382)76-50-24, regadm@adm-km.gov.ua.