ВОЛОЧИСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційне інтернет-представництво
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Кабмін підтримав законопроект про Державний аграрний реєстр

Дата: 04.03.2024 14:56
Кількість переглядів: 115

Фото без описуПонад 95 тис. агровиробників вже зареєстровані в Державному аграрному реєстрі. 
 
На початку вторгнення рф він зіграв важливу роль, адже крім бюджетних коштів через нього почала реалізовуватися донорська допомога - зернові рукава від ФАО; добрива для ярих і озимих культур від USAID тощо. 
 
Але зараз прийшов час модернізувати правове поле на рівні закону. Це дасть аграріям: 

- автоматичне і спрощене заповнення усіх заявок на підтримку в одному місці; 
- відсутність корупції і затягувань через автоматичні процеси (пам'ятаєте як раніше заявники бігали по міністерствах, кидали заявки в скриньки.., але чомусь завжди не вистачало якогось одного листочка.
- підготовка до фінансування через систему спільної сільськогосподарської політики (CAP) ЄС. 
 
Щодо останнього нагадаю, що мова про суму у 264 млрд EUR, які Єврокомісія заклала на період 2023-2027 років в межах виконання CAP. 
 
Так, прийняття закону про ДАР не дає можливість на прямі виплати, але передбачає можливість обліку інформації про фермерів (які вимагає ЄС для надання доступу до фондів) та потім забезпечить змогу подання заявок. 
 
Весь механізм CAP прив'язується до площ, бенефіціарів, виду агродіяльності тощо.
 
Держави-члени, щороку розраховують суму виплати для молодих фермерів шляхом множення цифри, що відповідає 25 % єдиного платежу за площу, розрахованого відповідно до статті 36, на кількість придатних гектарів, які фермер задекларував. 
 
Це дасть можливість максимально швидко надати доступ до фондів та мінімізувати будь-які маніпуляції, що в Україні щось не прозоре чи не готове до належного обліку!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора