Прозорість місцевого самоврядування: Парламент ухвалив законопроект № 6401

Дата: 26.02.2024 15:21

Фото без опису22 лютого 2024 року Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект №6401 про внесення змін до Закону “Про місцеве самоврядування в Україні” щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування.

Як повідомлялося, документ суттєво розширює норми про відкритість місцевих рад і виконавчих органів громад.

Законопроект встановлює, зокрема, таке:

• Публікація відеозаписів сесій місцевих рад і засідань постійних комісій органів місцевого самоврядування, крім питань з обмеженим доступом. Після воєнного стану обов’язковими для всіх громад мають стати онлайн-трансляції сесій та засідань.
  • Архів записів засідань зберігається не менше 5 років.
  • У відкритому доступі мають бути опубліковані додатки до проектів рішень і проекти порядків денних постійних комісій.
  • Інформація оприлюднюється у формі відкритих даних.
  • Інформація про результати інвентаризації майна має бути публічно оприлюдненою.

Законопроект також пропонує створити відкритий реєстр об’єктів права комунальної власності територіальної громади.

Верховна Рада України ухвалила за основу законопроект №6401 15 лютого 2022 року.

Джерело: Сайт “Децентралізація”