Відбулося засідання членів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України від Хмельницької області

Дата: 23.11.2023 08:47

Фото без опису21 листопада у Хмельницькому відбулося засідання членів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України від Хмельницької області. У заході взяв участь голова Волочиської міської ради Костянтин Черниченко.Фото без опису

Хвилиною мовчання учасники засідання вшанували пам’ять усіх, хто віддав своє життя за волю і незалежність України, всіх безневинних жертв російського терору.

Від імені Президента України Володимира Зеленського перший заступник начальника обласної військової адміністрації Сергій Тюрін кращим представникам Хмельниччини вручив державні нагороди.

Учасники засідання обговорили надзвичайно важливі для територіальних громад області питання щодо функціонування та розвитку економіки, захисту інфраструктури, надання якісних соціальних послуг, безпеки та дотримання належних стандартів надання освітніх послуг в умовах війни.Фото без опису

Порушуючи вагомі для нашого регіону питання, присутні мали можливість отримати зворотній зв’язок з керівниками і представниками профільних міністерств, почути вичерпні відповіді щодо реального вирішення проблем та скоординувати подальші спільні дії для подальшого розвитку Хмельниччини.

На засіданні обговорили такі питання порядку денного:

- Відновлення та розвитку економічного потенціалу області.

- Безпекові виклики та захист інфраструктури і цивільного населення Хмельниччини.

- Нові підходи до надання соціальних та реабілітаційних послуг

- Безпека в організації якісного освітнього середовища в умовах правового режиму воєнного стану.

Окрім того, також йшла мова про недопущення зростання тарифів на теплову енергію та послуги водопровідно-каналізаційного господарства, щодо передбачення субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження ХАЕС,  відновлення  роботи добровольчих формувань з виконання завдань територіальної оборони, зокрема захисту під час воєнного стану об’єктів критичної інфраструктури.

Наголосили присутні на необхідності виділення субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для забезпечення житлом багатодітних сімей, літніх людей, осіб, житло яких не підлягає відновленню, у тому числі на умовах співфінансування (кошти державного, місцевого бюджетів та міжнародних партнерів і донорів), необхідності вирішення проблеми з надання професійної психологічної підтримки ветеранам на рівні територіальних громад, розвитку у громадах реабілітаційних послуг військовим і цивільним пацієнтам.Фото без опису

Окрім іншого, голови громад турбувалися щодо передбачення на державному рівні механізмів підвищення рівня заробітних плат працівникам соціальної сфери, які мають медичну ліцензію, щодо продовження терміну  використання державної субвенції на будівництво укриттів у навчальних закладах у наступному році, щодо передбачення субвенції з державного бюджету для впровадження інноваційних форм організації шкільного харчування та модернізації харчоблоків, а також закупівлі шкільних автобусів.

Інформацію взято: Хмельницька обласна рада