Відновлено відстріл червоних лисиць

Дата: 22.11.2023 16:43

Фото без описуЗ 20 жовтня по 31 грудня 2023 року на Хмельниччині, в тому числі у Волочиській громаді, відновлено відстріл червоних лисиць. Причиною є профілактика захворювання тварин на сказ.

Добування червоної лисиці буде проводитись єгерською службою користувачів мисливських угідь виключно на території польових та водно-болотних мисливських угідь (за виключенням земель лісового фонду).

Заходи по відстрілу проводитимуться за участі представників Національної поліції України та територіальних громад.

Добутих лисів направлятимуть до Волочиської дільничної лікарні ветеринарної медицини для подальшого дослідження на сказ та оцінки ефективності проведення пероральної імунізації диких мясоїдних тварин проти сказу.

Підкреслюється, що упродовж останнього десятиліття в Україні реєстрували рекордну захворюваність тварин на сказ.  А з початком широкомасштабної війни, зазначають, стало ще гірше, адже у зв’язку з воєнним станом полювання заборонено, а з ним – і штучне регулювання хижаків та бродячих тварин. При цьому основним небезпечним переносником сказу є червона лисиця.