ВОЛОЧИСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційне інтернет-представництво
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

За позовами Волочиської окружної прокуратури до бюджетів територіальних громад підлягають поверненню зайво сплачені кошти на суму понад 660 тисяч гривень

Дата: 22.08.2023 11:32
Кількість переглядів: 128

Волочиською окружною прокуратурою постійно та систематично вивчається стан додержання вимог законодавства щодо раціонального використання бюджетних коштів.

Особлива увага приділяється виконанню договорів на придбання електричної енергії.

В ході реалізації конституційної функції представництва інтересів держави в суді встановлено, що одна із територіальних громад в 2021 році купувала електричну енергію для потреб своїх електроустановок. Так, за результатами проведеної закупівлі укладено договір на постачання електричної енергії на суму понад 2 мільйони гривень.

Упродовж січня-березня 2021 року, за ініціативи постачальника, сторонами протиправно збільшено ціну на електричну енергію майже на третину.

Таким чином, обсяги постачання електричної енергії зменшено майже на 200 тисяч кВт*год, а сума надмірно сплачених коштів сягнула понад 170 тисяч гривень.

Позовну заяву окружної прокуратури про визнання недійсними додаткових угод та стягнення коштів Господарським судом міста Києва задоволено в повному обсязі.

Окрім того, у 2022 році ця ж сама територіальна громада уклала договір на постачання електроенергії на суму майже 3 мільйони гривень.

В подальшому сторонами укладено незаконну додаткову угоду, якою збільшено вартість електричної енергії та зменшено обсяг товару, який має бути поставлено, а сума безпідставно сплачених коштів склала майже 65 тисяч гривень.

Позовну заяву окружної прокуратури про визнання недійсними додаткових угод та стягнення коштів Господарським судом Хмельницької області задоволено в повному обсязі.

Аналогічні порушення виявлено окружною прокуратурою при закупівлі електричної енергії іншими територіальними громадами у 2022 році, а сума надмірно сплачених коштів склала майже 425 тисяч гривень.

Відповідні позовні заяви Господарським судом Хмельницької області задоволені повністю.

Волочиська окружна прокуратура і надалі стоятиме на захисті інтересів держави в бюджетній сфері.

 

 

Прокурор Волочиської

окружної прокуратури Володимир ЛІТВІН


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора