ВОЛОЧИСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційне інтернет-представництво
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

За позовами Волочиської окружної прокуратури до бюджетів територіальних громад підлягають поверненню зайво сплачені кошти на суму понад 660 тисяч гривень

Дата: 22.08.2023 11:32
Кількість переглядів: 179

Фото без описуВолочиською окружною прокуратурою постійно та систематично вивчається стан додержання вимог законодавства щодо раціонального використання бюджетних коштів.

Особлива увага приділяється виконанню договорів на придбання електричної енергії.

В ході реалізації конституційної функції представництва інтересів держави в суді встановлено, що одна із територіальних громад в 2021 році купувала електричну енергію для потреб своїх електроустановок. Так, за результатами проведеної закупівлі укладено договір на постачання електричної енергії на суму понад 2 мільйони гривень.

Упродовж січня-березня 2021 року, за ініціативи постачальника, сторонами протиправно збільшено ціну на електричну енергію майже на третину.

Таким чином, обсяги постачання електричної енергії зменшено майже на 200 тисяч кВт*год, а сума надмірно сплачених коштів сягнула понад 170 тисяч гривень.

Позовну заяву окружної прокуратури про визнання недійсними додаткових угод та стягнення коштів Господарським судом міста Києва задоволено в повному обсязі.

Окрім того, у 2022 році ця ж сама територіальна громада уклала договір на постачання електроенергії на суму майже 3 мільйони гривень.

В подальшому сторонами укладено незаконну додаткову угоду, якою збільшено вартість електричної енергії та зменшено обсяг товару, який має бути поставлено, а сума безпідставно сплачених коштів склала майже 65 тисяч гривень.

Позовну заяву окружної прокуратури про визнання недійсними додаткових угод та стягнення коштів Господарським судом Хмельницької області задоволено в повному обсязі.

Аналогічні порушення виявлено окружною прокуратурою при закупівлі електричної енергії іншими територіальними громадами у 2022 році, а сума надмірно сплачених коштів склала майже 425 тисяч гривень.

Відповідні позовні заяви Господарським судом Хмельницької області задоволені повністю.

Волочиська окружна прокуратура і надалі стоятиме на захисті інтересів держави в бюджетній сфері.

 

 

Прокурор Волочиської

окружної прокуратури Володимир ЛІТВІН


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора