Штрафи за РРО-порушення повертаються

Дата: 16.08.2023 11:27

Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.06.2023 № 3219-IX (далі — Закон № 3219).

У розд. II «Прикінцеві положення» Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі — Закон про РРОп. 12, яким було закріплено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану, санкції за порушення вимог цього закону не застосовуються, крім санкцій за порушення порядку здійснення розрахункових операцій під час продажу підакцизних товарів, викладено в новій редакції.

Згідно з оновленим п. 12 розд. ІІ Закону про РРО суб’єкти господарювання звільняються від відповідальності за порушення вимог Закону про РРО, вчинені ними в період із 01.01.2022 до 01.10.2023, крім відповідальності за порушення порядку здійснення розрахункових операцій під час продажу підакцизних товарів, провадження діяльності з купівлі / продажу іноземної валюти, діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор.

Також розд. ІІ Закону про РРО доповнено пунктами 14 і 15, якими врегульовано питання звільнення від відповідальності за РРО-порушення на територіях, які входять до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022 № 309, з 1 жовтня 2023 року.

Отже, РРО-штрафи повертаються на територіях, на яких не ведуться бойові дії та які не тимчасово окуповані.

Нагадаємо про розміри фінансових санкцій, які можуть застосувати податкові органи за результатами перевірок за порушення вимог Закону про РРО до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги) (ст. 17 Закону про РРО, пп. 41.1.1 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI). Див. інфографіку.Фото без опису