ВОЛОЧИСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційне інтернет-представництво
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Інформація про діяльність Волочиської окружної прокуратури на території Волочиської, Наркевицької та Війтовецької об’єднаних територіальних громад упродовж І півріччя 2023 року

Дата: 08.08.2023 09:13
Кількість переглядів: 297

Фото без описуУпродовж І півріччя 2023 року Волочиською окружною прокуратурою у взаємодії та координації з іншими правоохоронними органами вживались організаційно-практичні заходи, спрямовані на протидію злочинності в умовах реалізації вимог Закону України «Про прокуратуру» та положень Кримінального процесуального кодексу України, захист конституційних прав і свобод громадян від злочинних посягань, представництво інтересів громадян та держави в суді.

Основні зусилля правоохоронних органів спрямовувались на забезпечення стану законності та правопорядку на території об’єднаних територіальних громад, виявлення та розкриття кримінальних правопорушень, профілактику їх вчинення, закінчення досудового слідства по актуальних кримінальних провадженнях, пред’явлення актуальних позовів на захист інтересів держави з різних напрямів прокурорської діяльності.

Так, завдяки вжитим скоординованим заходам упродовж І півріччя 2023 року досягнуто збільшення кількості розкриття тяжких та особливо тяжких злочинів у порівнянні з І півріччям 2022 року на 47,4 %.

Одним із пріоритетних напрямків роботи органів прокуратури залишається представництво інтересів держави в суді.

Так, відстоюючи інтереси держави в суді, окружною прокуратурою з місцем дислокації в м. Волочиськ упродовж 2023 року пред’явлено 29 позовів на суму понад 3 млн 670 тис грн, з яких 10 розглянуто та задоволено або ж закрито провадження у зв’язку із добровільним відшкодуванням шкоди чи усуненням порушень на суму понад 750 тис. грн.

На розгляді в судах перебуває 16 позовів на загальну суму понад 2 млн 860 тис грн.

До прикладу, окружною прокуратурою встановлено, що 9 громадян російської федерації, отримавши у спадок землю та ігноруючи вимоги земельного законодавства України, упродовж року з дня оформлення права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, не відчуживши їх, передали в оренду сільськогосподарським підприємствам та отримують за неї дохід.

Упродовж 2023 року забезпечено реальне виконання рішень, постановлених за позовами окружної прокуратури на суму 194 495 тис грн., у тому числі повернуто земель загальною площею 55 га.

Окрім того, в ході реалізації представницьких повноважень окружною прокуратурою внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування 5 кримінальних проваджень, з них 2 у бюджетній сфері, 1 кримінальне у природоохоронній сфері, 1 у сфері земельних відносин та 1 у сфері службової діяльності.

Органами прокуратури постійно вживаються дієві заходи представницького характеру спрямовані на захист інтересів держави у сфері охорони дитинства.

Так, за результатами вжитих заходів представницького характеру, окружною прокуратурою упродовж 6 місяців 2023 року до суду пред’явлено
4 позовних заяви у сфері охорони дитинства.

Також, упродовж І півріччя 2023 року прокурорськими працівниками окружної прокуратури з місцем дислокації в м. Волочиськ здійснювалося процесуальне керівництво у понад 600 кримінальних провадженнях, які розслідувалися СД та СВ ВП № 2 Хмельницького районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області.

Упродовж І півріччя 2023 року процесуальними прокурорами до суду скеровано обвинувальні акти у 69 кримінальних провадженнях стосовно
70 осіб.

В ході здійснення процесуального керівництва, процесуальними керівниками за вказаний період надано 35 письмових вказівок слідчим та дізнавачам про проведення слідчих (розшукових) дій у кримінальних провадженнях, а також скасовано 5 незаконних та необґрунтованих постанов слідчих про закриття кримінальних проваджень, виявлено 2 випадки укриття від обліку працівниками поліції кримінальних правопорушень.

Крім цього, упродовж І півріччя 2023 року процесуальними прокурорами окружної прокуратури підтримано державне обвинувачення в суді у 75 кримінальних провадженнях, з яких 44 судом розглянуто з ухваленням рішень.

Незмінним пріоритетом в діяльності правоохоронних органів є протидія корупції.

Так, упродовж 2023 року, за результатами спільних скоординованих дій з ВП № 2 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області виявлено та задокументовано 1 факт вчинення кримінального правопорушення, пов’язаного із корупцією, що полягав у пропозиції надання громадянином працівнику поліції неправомірної вигоди з метою уникнення адміністративної відповідальності за керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння.

Окрім того, упродовж 6 місяців 2023 року за результатами спільних скоординованих дій працівниками УСР в Хмельницькій області складено
1 протокол про адміністративне правопорушення, пов’язане із корупцією, передбачене ч. 1 ст.172-7 КУпАП.

Упродовж 6 місяців 2023 року Волочиською окружною прокуратурою з місцем дислокації в м. Волочиськ проведено 5 результативних перевірок органів, які здійснюються нагляд за засудженими до кримінальних покарань не пов’язаних з позбавленням волі, за результатами яких, в порядку ст. 26 Закону України «Про прокуратуру», внесено 5 документів реагування, які розглянуто та задоволено.

Також упродовж 6 місяців 2023 року прокурорами окружної прокуратури забезпечено участь при розгляді 23 справ щодо розгляду питань, пов’язаних із виконанням вироків.

Зусилля окружної прокуратури і надалі будуть спрямовані на захист прав і свобод людини, інтересів суспільства та держави.

 

керівник Волочиської

окружної прокуратури Сергій СТЕЦЮК


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора