Законопроєкт 5655 небезпечний для громад, - роз’яснення АМУ

Дата: 22.03.2023 08:50

Одіозний проєкт Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності" №5655 від 11.06.2021 р. досі очікує на вето Президента.

Зокрема, законопроєктом 5655:

• порушуються права власників земельних ділянок;
  • легалізується незаконне будівництво;
  • бізнес контролюватиме інший бізнес
  • стимулюється масове самочинне будівництво;
  • знищується ідея електронних послуг та обліку;
  • громадськість позбавляється контролю та впливу;
  • обмежуються права місцевого самоврядування.

Асоціація міст України презентувала інфографіку, де роз’яснила, чим 5655 небезпечний для громад.

Нагадаємо, раніше Асоціація міст України зверталась до Президента України Володимира Зеленського щодо застосування ним вето до законопроєкту 5655.

З таким же проханням до Президента України звернулись на сесіях рад понад 1000 депутатів місцевих рад. У Хмельницькій області відповідні рішення ухвалили у Хмельницькій міській, Славутській міській, Кам'янець-Подільській міській, Ізяславській міській, Волочиській міській, Красилівській міській, Нетішинській міській та Крупецькій сільській радах.

Петицію про ветування 5655 на сайті Президента необхідні 25 000 громадян підписали за кілька годин.