Фінансові механізми підтримки роботодавців

Дата: 28.02.2023 16:37

10 лютого 2023 року, Кабінет Міністрів України затвердив новий порядок надання компенсацій роботодавцям за працевлаштування окремих категорій зареєстрованих безробітних. Фінансові механізми підтримки роботодавців зазначені в пункті 1 Розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України № 2622-IX.

Відповідно до активних програм зайнятості передбачається надання:

1) компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного соціального внеску за працевлаштування наступних категорій населення:

• одиноких батьків;
  • батьків, які виховують дитину з інвалідністю;
  • дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • осіб, звільнених після відбуття покарання або примусового лікування;
  • осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років;
  • осіб, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;
  • осіб, стосовно яких згідно із Законом встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення.

Загальна тривалість виплати компенсації становить 12 місяців.

2) 50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати компенсуються  за працевлаштування:

• осіб з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку;
  • учасників бойових дій.

Загальна тривалість виплати компенсації становить 6 місяців.

3) 50% мінімальної заробітної плати компенсуються  за працевлаштування:

• осіб віком до 25 років, які сумарно мають страховий стаж не більше 12 місяців;
  • осіб віком до 35 років – на перше робоче місце;
  • осіб звільнених із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби – на перше робоче місце після такого звільнення.

Загальна тривалість виплати компенсації становить не більше 6 місяців.

Також у 2023 році продовжує діяти урядова програма щодо виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. За кожного працевлаштованого з числа ВПО держава виплачує підприємцю 6700 грн впродовж 2 місяців.

Довідки за телефоном: (096)045-60-10, (0382)79-57-40.

Онлайн консультація у телеграм чаті https://t.me/Pidtrimka_DCZ_Khmelnitsky, або пишіть нам у Facebook- месенджер m.me/khmocz1986.