З 11 липня заборонено куріння у громадських місцях: які штрафи передбачені порушникам?

Дата: 12.07.2022 10:30

З 11 липня, в Україні починає діяти заборона про куріння в громадських місцях. Серед нових норм – заборона електронних сигарет та кальянів у приміщеннях та громадських місцях та закриття всіх курилок у приміщеннях на підприємствах. Закон прирівнює електронні сигарети до звичайних. Закон вводить заборону на продаж тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їхнім вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, заправних контейнерів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їхнього згоряння особам, які не досягли 18 років.

Перелік місць, де куріння заборонено

Згідно з документом, забороняється куріння, вживання та використання тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів:

• у ліфтах і таксофонах;

• у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;

• у приміщеннях та на території навчальних закладів;

• у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;

• у приміщеннях закладів ресторанного господарства;

• у приміщеннях об’єктів культурного призначення;

• у приміщеннях органів державної влади, інших державних установ, органів місцевого самоврядування;

• у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;

• у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;

• у приміщеннях гуртожитків;

• на дитячих майданчиках;

• у місцях загального користування житлових будинків;

• у підземних переходах;

• у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів, у тому числі в таксі;

• на вокзалах та станціях;

• на зупинках громадського транспорту.

Крім того, забороняється куріння в аеропортах, крім спеціально відведених для цього місць.

Штрафи за куріння

Куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, передбачає штраф 51-170 грн. У разі повторного протягом року порушення штраф становить 170-340 грн. За розміщення попільничок, кальяну чи куріння передбачено штраф: для суб’єктів господарювання (крім закладів ресторанного господарювання) – у розмірі 1 тис. грн, у разі повторного протягом року порушення – 10 тис. грн. для закладів ресторанного господарства – 3 тис.0 грн, у разі повторного протягом року порушення – 15 тис. грн.

Де можна безпечно курити

Для цілей заборони куріння законом ще раз визначається поняття «громадське місце» – частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна чи відкрита для населення вільно або за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, у тому числі під’їзди будівель і споруд, а також підземні переходи, стадіони, паркінги. Таким чином, вулиці, парки та пляжі не є громадськими місцями, та в них можна курити.