Індексація заробітної плати працівників за травень 2022 року

Дата: 01.06.2022 15:25

Фото без описуШановні роботодавці!

За травень 2022 року проводимо індексацію грошових доходів громадян!

Індексація заробітної плати працівників здійснюється на підставі і у відповідності Закону України від 03 липня 1991 року №1282-ХІІ (у редакції від 06.02.2003 р. № 491-ІУ із змінами та доповненнями) «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. № 1078 із змінами та доповненнями.

Індексація заробітної плати починає проводитись у разі, коли величина індексу споживчих цін у одному з місяців перевищить поріг індексації, який встановлено в розмірі 103 відсотка.

Індексації підлягає заробітна плата у межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб, розміри якого щороку затверджуються Верховною Радою України в Законі про Державний бюджет України (на травень 2022 року – 2481 грн.).

При цьому слід пам’ятати, що у разі коли особа працює неповний робочий час, сума індексації її заробітної плати визначається із розрахунку повного робочого часу, а виплачується пропорційно відпрацьованому часу.