ВОЛОЧИСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційне інтернет-представництво
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

4 квітня – Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та розмінування

Дата: 04.04.2022 16:46
Кількість переглядів: 432

Фото без описуМаємо сувору реальність: сьогодні значна частина території нашої країни може бути небезпечною для життя та здоров’я - через десятки та сотні тисяч мін чи замінованих об’єктів, що залишаються після ворожої окупації та бойових дій.

Тема для українців, на жаль, не нова. Починаючи з 2014 року, через російську збройну агресію близько 16 тисяч квадратних кілометрів території Луганської та Донецької областей виявилися нашпигованими вибухонебезпечними предметами.

А от масштаби наслідків нинішніх бойових дій - з початку повномасштабного вторгнення рф - після Перемоги фахівцями доведеться ще довго вивчати.

Втім, вже зараз зрозуміло, що йдеться про десятки й сотні тисяч смертельно небезпечних предметів, які окупанти залишають та ще залишать на наший землі.

Подолання наслідків вторгнення потребуватиме тривалого часу: вибухонебезпечні залишки ракет та снарядів, протипіхотні міни, закладені ворогом,- все це вже зараз - жорстока реальність, яку не можна ігнорувати.

Навіть звільнені території певний час не будуть придатні до нормального життя - аж поки на них не попрацюють фахівці з розмінування та знешкодження смертельних знахідок.

Користуючись нагодою, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій розробило інфографіку з найбільш поширеними вибухонебезпечними предметами на території України.

Вивчайте й запам'ятовуйте!

І ще раз - алгоритм, як діяти у разі їх виявлення.Фото без опису

Нагадаємо, за минулий рік Мінреінтеграції провело інформаційно-просвітницькі заходи серед закладів загальної середньої, дошкільної освіти, реабілітаційних центрів та підприємств. Для учнів середніх шкіл передано навчальні посібники-книги, розмальовки та наочні стенди.

В рамках інформаційної кампанії забезпечено трансляцію розробленого Міністерством соціального відеоролика «Інформування про мінну небезпеку» на залізничних станціях АТ «Укрзалізниці» та на телеканалі «ДОМ», що дає можливість охопити ширше коло осіб.

Разом з тим, слід зазначити, що Мінреінтеграції утворено Центр соціально-гуманітарного реагування,основним завданням якого є: сприяння формуванню та реалізації державної політики щодо здійснення заходів з протимінної діяльності. Зокрема, щодо інформування населення про небезпеку вибухонебезпечних предметів. А також - надання допомоги постраждалим, їх реабілітація, сприяння проведенню обстеженьтериторій на предмет наявності вибухонебезпечних предметів, маркування та складання карт.Фото без опису

джерело: https://www.kmu.gov.ua/news/minreintegraciyi-rozrobilo-infografiku-z-najbilsh-poshirenimi-vibuhonebezpechnimi-predmetami-na-teritoriyi-ukrayini


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора