ВОЛОЧИСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційне інтернет-представництво
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Про забезпечення житлом деяких категорій осіб шляхом виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення

Дата: 29.10.2021 14:15
Кількість переглядів: 1037

Фото без описуЗ метою реалізації права на забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей, осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей Урядом запроваджено низку державних програм щодо виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення за рахунок державної субвенції місцевим бюджетам.

Право на отримання грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення  мають:

 • особи з інвалідністю внаслідок війни I та II групи з числа учасників АТО/ООС,
 • особи з інвалідністю внаслідок війни I та II групи з числа учасників бойових дій на території інших держав,
 •  постраждалих учасників Революції Гідності,
 • внутрішньо – переміщені особи, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і є учасниками бойових дій або особами з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи,
 • члени сім’ї загиблого.

Для оформлення грошової компенсації необхідно потребувати поліпшення житлових умов, бути включеним у списки осіб, які користуються правом першочергового (позачергового) одержання жилих приміщень, за місцем проживання відповідно до законодавства за пільговими категоріями. Внутрішньо-переміщеним особам додатково потрібно перебувати протягом року на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб. Грошова компенсація надається у порядку черговості включення до списків осіб, які користуються правом позачергового (першочергового) одержання жилих приміщень.

Членам сім’ї компенсація виплачується одній із категорій родичів – спочатку дружині (чоловікові) і неповнолітнім дітям, які проживають разом; далі малолітнім та неповнолітнім дітям особи, яка загинула (пропала безвісти), померла, в тому числі які на день її смерті проживали окремо від матері (батька); якщо таких немає, то батькам; якщо батьків немає, то повнолітнім дітям і так далі.

Компенсація за рахунок коштів субвенції членам сім’ї особи, яка загинула (пропала безвісти), померла, та особам з інвалідністю надається один раз.

Заяву про призначення грошової компенсації із пакетом документів член сім’ї особи, яка загинула (пропала безвісти), померла, особа з інвалідністю (далі - заявник) або їх законний представник чи уповноважена особа подають в письмовій формі до  Центру надання адміністративних послуг міської ради за місцем перебування на квартирному обліку.

До заяви потрібно додати:

 • копія паспорту (сторінки 1, 2, 10, 11);
 • посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника бойових дій або члена сім’ї загиблого;
 • довідку про безпосередню участь загиблого військовослужбовця або особи з інвалідністю внаслідок війни в АТО або учасника бойових дій в АТО (заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях);
 • довідку про взяття внутрішньо переміщеної особи та членів її сім’ї, на яких нараховується грошова компенсація, на облік внутрішньо переміщених осіб, передбаченої Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.10..2014 № 509;
 • рішення про взяття заявника (членів його сім’ї) на квартирний облік;
 •  документ, що посвідчує родинні стосунки між заявником і загиблим, між малолітніми чи неповнолітніми дітьми і загиблим, між особою з інвалідністю внаслідок війни і членами його сім’ї, на яких нараховується грошова компенсація, які разом з ним перебувають на квартирному обліку.
 • довідку про наявність/відсутність зареєстрованого до 31 грудня 2012 р. права власності на житло, яке розташоване в населених пунктах на підконтрольній Україні території, яку орган соціального захисту населення самостійно отримує з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
 • письмову згоду (у довільній формі) членів сім’ї особи з інвалідністю, учасника бойових дій (крім малолітніх та неповнолітніх дітей), на яких нараховується грошова компенсація, щодо включення їх у розрахунок грошової компенсації.

За наявності електронної інформаційної взаємодії між органом соціального захисту населення та державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами або організаціями, у володінні яких перебуває інформація, необхідна для надання послуги, така інформація заявником не подається.

З дня прийняття заяви орган соціального захисту має 10 робочих днів, щоб обстежити матеріально-побутові умови заявника та скласти акт. Після складення акту обстеження матеріально-побутових умов заявника орган соціального захисту має 10 робочих днів для внесення подання на виплату грошової компенсації до уповноваженої комісії при місцевій або районній/обласній раді.

Комісія має 5 робочих днів для прийняття рішення щодо призначення або відмови в призначенні грошової компенсації.

З рішенням про призначення грошової компенсації потрібно відкрити спеціальний рахунок в «Ощадбанку». Після цього подати копію договору про відкриття спеціального рахунку в «Ощадбанку» до органу соціального захисту.

Орган соціального захисту після надходження коштів субвенції на рахунки відповідних місцевих бюджетів, відкриті в органах Казначейства, перераховує на спеціальний рахунок заявника кошти грошової компенсації, про що повідомляє заявнику протягом трьох робочих днів з дня переказу коштів.

Грошову компенсацію можна витратити тільки на придбання житла. За використанням коштів з рахунку слідкує банк.  

Потім потрібно вибрати житло, яке Ви бажаєте придбати. Це потрібно зробити самостійно і укласти договір із продавцем. Житло може знаходитись у будь-якому населеному пункті України. Якщо житло коштує дорожче ніж надана грошова компенсація, Ви повинні докласти суму, якої не вистачає, на Ваш спеціальний рахунок.

Далі укладається договір купівлі-продажу житла і подається до органу соціального захисту примірник договору купівлі-продажу житла. В договорі повинно бути зазначено, що житло набувається у власність заявника (членів його сім’ї, на яких розраховано грошову компенсацію).

Строк виконання договору купівлі-продажу житла не повинен перевищувати двох місяців.

Орган соціального захисту має 5 робочих днів, щоб надати заявникові письмову згоду на перерахування коштів із спеціального рахунка продавцю. Ви подаєте до «Ощадбанку» заяву про переказ коштів на придбання житла та письмову згоду органу соціального захисту на перерахування коштів грошової компенсації із спеціального рахунка як оплату за договором. Банк перераховує кошти на рахунок продавця житла.

Протягом 30 днів оформляється право власності на житло.

Орган соціального захисту самостійно отримує інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про зареєстровані речові права на нерухоме майно за заявником та членами його сім’ї, на яких було розраховано грошову компенсацію.

У разі відсутності відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно орган соціально захисту звертається до заявника із вимогою повернути кошти грошової компенсації до бюджету. Кошти повертаються заявником добровільно або у судовому порядку.

Житло, придбане за рахунок коштів грошової компенсації, повинно перебувати у власності не менше трьох років з часу його придбання.

Якщо заявник відчужить таке житло раніше встановленого терміну, кошти грошової компенсації підлягають поверненню до державного бюджету.

 Кошти грошової компенсації потрібно витратити протягом року, інакше гроші будуть повернуті державі. Якщо житло коштувало менше ніж надана Вам компенсація, то решта грошей повертається державі.

 У разі прийняття рішення про призначення заявнику грошової компенсації комісія одночасно визначає розмір такої компенсації, згідно формули та подає потребу в коштах на регіональну комісію в Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації.

Кошти державної субвенції надходять на рахунок місцевого бюджету, звідки перераховуються безпосередньо на спеціальний рахунок заявника.

Детальну інформацію про призначення та виплату компенсації можна дізнатись з :

Постанова КМУ від 19 жовтня 2016 р. № 719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей»

Постанова КМУ від 18 квітня 2018 р. № 280 «Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України»

Постанова КМУ від 28 березня 2018 № 214 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей»

Постанова КМУ від 20 лютого 2019 № 206 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь в Революції Гідності, а також членів їх сімей»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора