ВОЛОЧИСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційне інтернет-представництво
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Виклики сьогодення: дискусійний «Круглий стіл» з представниками бізнесу будівельної галузі.

Дата: 26.03.2021 10:44
Кількість переглядів: 1336

Фото без описуНа виконання Плану заходів з питань детінізації доходів громадян та зайнятості населення Волочиської міської ради на 2021 рік, 25.03.2021 року відбулося  засідання Робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення Волочиської міської територіальної громади (далі - Робоча група).

На запрошення голови Робочої групи в засіданні прийняли участь  представники бізнесу будівельної галузі громади та преставники контролюючих органів: головний державний інспектор Управління Держпраці у Хмельницькій області Мельничук С.С., начальник Волочиської Державної податкової інспекції Саланський А.М.

У своїй доповіді голова Робочої групи Гедзюк С.О. повідомила присутнім, що одним із найважливіших питань сьогодення залишається  розв’язання проблеми легалізації трудових відносин з найманими працівниками, виплати  легальної заробітної плати та встановлення їм економічних, соціальних та трудових гарантій. Також висвітлала питання змін в законодавстві щодо повноважень інспекторів праці органів місцевого самоврядування. Частково зупинилась на результатах проведеної роботи працівників відділу праці зайнятості населення та внутрішнього аудиту Волочиської міської територіальної громади за січень- березень 2021 року. Окремо наголосила на необхідності ведення та зберігання основних первинних документів і обгрунтувала це вимогами законодавства та інформацією із судових практик,  так як первинні документи  є підтвердженням проведення видатків, а саме  виплати заробітної плати найманим працівникам.

 Доповнив доповідь голови Робочої групи, щодо змін у законодавстві про працю головний державний інспектор Управління Держпраці у Хмельницькій області Мельничук С.С., який повідомив, що при прийнятті на роботу необхідно виконувати вимоги трудового законодавства, адже підприємець використовує працю фізичних осіб, він є роботодавцем (ст.21 КЗпП, пп. 14.1.222 ПКУ, ч. 1 ст. 1 ЗУ «Про організації роботодавців»). Відносини між роботодавцем і співробітником будуються на основі трудового договору. Працівник може бути допущений до роботи тільки після: укладення трудового договору; оформлення наказу (розпорядження) ФОП про прийняття на роботу; повідомлення податкової служби (ст. 24 КЗпП). Окремо зупинився на питанні укладення Договорів про матеріальну відповідальність.

Також на засіданні Робочої групи виступив  начальник Волочиської державної податкової інспекції Саланнський А.М, який охарактеризував економічну діяльність підприємств Волочиської ОТГ в частині оплати праці найманих працівників за два місяці 2021 року та будівельної галузі зокрема.

 Окремо обговорювалось питання щодо застосування  реєстратора розрахункових операцій/програмного реєстратора розрахункових операцій  для платників єдиного податку.

Засідання Робочої групи за участю підприємців та преставників органів контролю було проведено на хвилі взаєморозуміння. Голова Робочої групи подякувала присутнмі за участь у засіданні і виразила надію на плідну співпрацю.

За консультаціями звертатися: Волочиська міська рада – відділ праці, зайнятості населення та внутрішнього аудиту (03845) 4-05-54.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора