єМалятко - 10 послуг за однією заявою!

Дата: 14.01.2021 10:54

Фото без описуБільшість батьків новонароджених діток вже знають, що на початку 2020 року в Україні стартував експериментальний проєкт під назвою «єМалятко». Це комплекс послуг, які надаються батькам одразу після народження дитини, завдяки чому вони можуть заощадити свій час та уникнути зайвого відвідування державних та інших установ. Дві з них обов’язкові: державна реєстрація народження та визначення походження дитини, тобто інформація про батьків малюка. Решта послуг доступні на вибір.

Лише на підставі однієї заяви батьки новонародженої дитини можуть отримати такі послуги:

• державна реєстрація народженої дитини;

• реєстрація місця проживання дитини;

• призначення допомоги при народженні дитини;

• реєстрація народженої дитини в електронній системі охорони здоров’я;

• видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї (за певних умов);

• реєстрація в демографічному реєстрі;

• визначення походження народження дитини (якщо батьки не перебувають у зареєстрованому шлюбі);

• реєстрація в державному реєстрі фізичних осіб-платників податків;

• визначення належності дитини до громадянства України.

• присвоєнням унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі

Вже сьогодні ці послуги можна отримати за однією заявою не тільки у закладі охорони здоров’я, де народилась дитина, а також у відділах державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦ) та у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП), які надають адміністративні послуги у сфері державної реєстрації актів цивільного стану. А ще такі послуги можна отримати On-line на порталі «ДІЯ», при наявності власного електронного ключа (електронного цифрогового підпису) та електронного медичного висновку про народження дитини.