Зустріч з представниками Уповноваженого з прав людини

Дата: 08.07.2020 16:56

Сьогодні в наФото без описушій міській раді відбулась цікава зустріч з регіональним Представником Уповноваженого ВРУ з прав людини в Хмельницькій області - Оксаною Кізаєвою.
Це спеціальна організація, на яку покладено функції захисту та контролю за дотриманням прав людини.
Представниками Уповноваженого з прав людини проводяться:
- виїзні прийоми громадян, що стосуються захисту їхніх прав,
- проводиться моніторинг звернень та доступу до публічної інформації, захисту персональних даних, також вони реагують на конкретні звернення громадян,
- здійснюються первірки щодо дотримання певних прав громадян (забезпечення прав дітей, земельних та екологічних прав, дотримання прав осіб з забезпечення прав з довголіття (пільговий проїзд, забезпечення зв’язку),
- проводяться перевірки з приводу охорони здоров’я,
- здійснюються просвітницькі заходи.

Як розповіли нам представники Уповноваженого з прав людини, основною метою їх діяльності є національний привентивний механізм. Для цього вони проводять перевірки без попередження місць несвободи ( пенітенціарні установи, дитячі заклади-школи інтернати, будинки для людей похилого віку, психоневрологічні диспансери і т.д. в тому числі відділки поліції). Під час перевірок відбувається спілкування з людьми наоднці. При виявлені порушень візит зупиняється та викликаються правоохоронні органи. Головною метою цих заходів є привенція катувань і жорстокого поводження з людьми.