ВОЛОЧИСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційне інтернет-представництво
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

«Земля - власність Українського народу, а не одного громадянина»

Дата: 19.04.2019 08:31
Кількість переглядів: 490

Фото без описуГородоцькою місцевою прокуратурою продовжуються активно вживатися заходи представницького характеру, спрямовані на захист інтересів держави  у сфері земельних відносин.

Так, Конституцією України та Земельним кодексом України кожному громадянину гарантується право на безкоштовне отримання земельної ділянки у визначених законом розмірах.

Зокрема, для ведення особистого селянського господарства безоплатна передача землі із фондів державної та комунальної власності здійснюється у розмірі не більшому ніж 2 га.

Реалізація цієї норми закону проводиться шляхом подачі особою, яка бажає отримати земельну ділянку у власність, до органу виконавчої влади або місцевого самоврядування клопотання. В ньому заявник підтверджує, що раніше ним земельні ділянки даної категорії в межах норм безоплатної приватизації не отримувались.

Городоцькою місцевою прокуратурою, за результатами вивчення стану законності у цій сфері, виявлено випадки зловживання окремими громадянами своїм конституційним правом.

Так, у поточному році місцевою прокуратурою пред’явлено до суду 8 позовних заяв, спрямованих на повернення у власність держави та територіальної громади незаконно отриманих земельних ділянок площею 15,8908 га, вартістю понад 832,7 тис. грн. Станом на сьогодні, один із таких позовів розглянуто та задоволено, решта перебувають у провадженні суду.

Окрім того, за процесуального керівництва Городоцької місцевої прокуратури слідчим відділом Волочиського відділення Городоцького відділу поліції Головного управління Національної поліції України в області проведено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неправомірної безоплатної приватизації земель державної власності.

Встановлено, що мешканка Волочиського району, приховуючи факт одержання землі в межах норм безоплатної приватизації, повторно безоплатно набула у власність для ведення особистого селянського господарства ще дві земельні ділянки загальною площею більше 3,5 га та вартістю понад 175 тис. грн.

При цьому, з корисливих мотивів, до відповідних заяв, поданих до компетентних органів, вона вносила неправдиві відомості щодо наявності права на безоплатну приватизацію землі.

За результатами досудового розслідування зібрано достатню кількість доказів вчинення вказаною особою кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.190 КК України  (шахрайство, що завдало значної шкоди потерпілому, та вчинене повторно).

Обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні направлено для розгляду до суду.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора