«Подільська ліра»

Дата: 26.11.2017 14:59

Фото без описуЗ метою популяризації творчості Народного артиста України Валерія Ярецького, відродження народних традицій, звичаїв та обрядів, народного мистецтва, розвитку сучасної української вокально-хорової творчості, створення для дітей та підлітків можливості творчого спілкування 25-26 листопада 2017 року у приміщенні Хмельницької обласної філармонії відбувся Третій всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва «Подільська ліра». Засновником, організатором, директором та членом журі цього мистецького дійства є викладач циклової комісії вокально-хорових дисциплін факультету мистецтв Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Лілія Качуринець.

До участі у фестивалі були запрошені дитячі, юнацькі хорові колективи, фольклорні, вокальні ансамблі та хорові капели, дуети, тріо, квартети, а також солісти. 10 номінацій конкурсної програми у 7 вікових категоріях дали можливість всім учасникам якнайкраще продемонструвати свої вокальні здібності, творчу фантазію та артистизм. Конкурсанти представляли один твір, а другий – по бажанню журі.

В цьому році ансамбль «Барвограй» зразкової студії співу Волочиського НВК (керівник вчитель-методист Оксана Кушнір) теж був учасником фестивалю-конкурсу «Подільська ліра» у номінації «Вокальні ансамблі» (старша вікова категорія). А конкурсним твором була пісня з репертуару Катерини Бужинської (сл. Л. Вороніної, муз. Ніколо) «Європа і Україна». Саме ця пісня була присвячена подіям, які 4 роки назад сколихнули Україну – події на МАЙДАНІ.

Хореографічна постановка Зої Кращук, викладача-хореографа Волочиської ДШМ та виступ ансамблю справив на членів журі та глядачів гарне враження. В результаті під час Гала концерту, де виступали Іван Березовський, Андрій Клименко, Державний академічний ансамбль пісні і танцю «Козаки Поділля» ансамбль «Барвограй» був нагороджений Дипломом 3 ступеня. Це залишило в серцях учасників незабутні враження, гарні емоції від участі та творчої співпраці на конкурсі.