Шановні керівники органів державної влади та органів місцевого самоврядування!

Дата: 23.03.2016 14:48

До початку роботи електронної системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб’єкти декларування зобов’язані подавати Декларації відповідно до ст. 12 Закону України від 07 квітня 2011 року №3206-УП «Про засади запобігання і протидії корупції» (далі - Закон №3206).

Частиною дев'ятою ст.12 Закону передбачено проведення перевірки достовірності відомостей, зазначених суб’єктами декларування у Декларації.

Така перевірка згідно з п. 5 Порядку здійснення перевірки достовірності

відомостей, зазначених у декларації, затвердженого наказом Міністерства

фінансів України від 13.03.2015 №333 (далі - Порядок), здійснюється як апаратом ДФС, так і територіальними органами (державними податковими інспекціями) за місцем проживання (податковою адресою) суб’єкта декларування.

При цьому безпосередньо апаратом ДФС здійснюються перевірки на підставі

отриманих копій Декларацій виключно суб’єктів декларування, перелік яких

визначено п.п. 1 п. 5 Порядку, інших суб’єктів декларування – територіальними органами ДФС за місцем проживання (податковою адресою) суб’єкта декларування.

Відповідно до ст. 45 Податкового кодексу України податковою адресою

платника податків - фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.

Тому, враховуючи наведене, з метою зменшення бюджетних витрат, для

здійснення перевірки достовірності зазначених у Декларації відомостей

відповідний орган протягом десяти днів з дня одержання декларації необхідно надсилати її копію:

до апарату ДФС - суб’єктів декларування, перелік яких визначено п.п. 1 п. 5

Порядку;

до територіального органу ДФС за місцем проживання (податковою адресою) суб’єкта декларування інших суб’єктів декларування.

Одночасно інформуємо, що адреси територіальних державних податкових

інспекцій головних управлінь ДФС в областях та м. Києві розміщено на

веб-порталі ДФС (www.sfs.gov.ua).