ІНФОРМУЄ ВОЛОЧИСЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІДДІЛ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ

Дата: 29.11.2017 10:38

Фото без описуАЛІМЕНТИ НА ДИТИНУ У 2017 РОЦІ: РОЗМІР І ПОРЯДОК НАРАХУВАННЯ

Аліменти – це фіксовані в законному (або судовому) порядку грошові суми, які платить один з батьків іншому для утримання та виховання дітей. Причому, відповідно до закону і до Сімейного кодексу, виплати “дитячих грошей” здійснюються незалежно від того, чи перебувають батьки у шлюбі.

Скільки у відсотках

Загальний розмір виплати аліментів розраховується у відсотках у співвідношенні з розміром доходів того, хто аліменти платить:

на утримання однієї дитини – 20% від загальної суми отриманих протягом місяця доходів, або заробітків іншого виду; на утримання двох дітей – не менше 33%;
утримання трьох, або більше дітей – не більше 50% від загальної суми заробітку.

У твердій сумі

Однак буває неможливо обчислити відсоток заробітку, якщо батько отримує зарплату неофіційно. Для таких випадків аліменти на дітей в Україні в 2017 році можуть стягуватися у твердій грошовій сумі:

Мінімальний розмір аліментів за новим законом

За Законом №4928 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо поліпшення захисту права дитини на належне утримання”, збільшується мінімальний розмір аліментів з 30 до 50% прожиткового мінімуму:

На дітей віком

З 1 січня по 30 квітня

З 1 травня по 30 листопада

З 1 грудня

до 6 років

677,5 грн.

713,0 грн.

746,0 грн.

з 6 до 18 років

844,5 грн.

888,5 грн.

930,0 грн.

Прожитковий мінімум на дитину в 2017 році становить:

для дітей віком до 6 років –з 01 грудня – 1 492 грн .;

для дітей віку від 6 до 18 років –з 01 грудня – 1860 грн.

Збільшення суми аліментів

Згідно зі змінами до закону, розмір аліментів на дитину в Україні в 2017 році може змінюватися таких випадках:

необхідність в додатковому навчанні дитини (дітей);

хвороба дитини, необхідність платних медичних процедур;

при сильній інфляції в країні;

при зміні у платника місця роботи або збільшення розміру доходів;

при наявності інших обставин, що вимагають збільшення фінансів на утримання дитини.

Новий порядок виплат

Зміни в законі спрощують прийняття судового рішення про стягнення аліментів:

батько, з яким проживає дитина, може сам визначати спосіб стягнення аліментів (у відсотках або у твердій сумі); він має право отримувати в порядку спрощеного судочинства аліменти в розмірі на одну дитину – 1/4, на двох дітей – 1/3, на трьох і більше дітей – 1/2 заробітку (доходу) платника аліментів (сума аліментів не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів).