Обережно, кліщі !!!

Дата: 05.06.2018 09:16

Починається сезон активності  кліщів,  зазвичай, він має два виражених піки активності – у квітні-травні та серпні-вересні. Кліщі можуть потрапити на людину у будь-який час дня і ночі. Сидячи на траві чи кущах, ці паразити чіпляються за одяг людини, а потім проникають на вільні від одягу ділянки тіла. Кліщі є переносниками збудників вірусних та бактеріальних захворювань людей і тварин.

Основні поради:

- Одягайтеся у світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла.

- По прибуттю додому ретельно оглядати себе та оточуючих.

- На відпочинку потрібно вибирати сухі, добре освітлені галявини, подалі від кущів, дерев.

- Можна використовувати засоби, що відлякують кліщів – репеленти.

- Для попередження зараження кліщовим енцефалітом не слід пити сире козине молоко, тому що кози є носіями вірусу цього захворювання.

- При потребі доставити кліща на лабораторні дослідження (необхідно помістити на шматок вологої марлі у чистий скляний посуд та щільно закрити кришку, лабораторному дослідженню підлягають лише живі та непошкоджені кліщі).

Дослідити видаленого паразита на зараженість збудниками хвороби Лайма, а також провести лабораторну діагностику цього захворювання (дослідження крові) можна:

в  лабораторії особливо небезпечних інфекцій Хмельницького обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я

м. Хмельницький, вул. Храновського, 12

тел. (022) 67-29-70

Будьте обережні і тоді відпочинок на природі залишить вам тільки приємні спогади!